пятница, 14 мая 2021 г.

“Київ спортивний” стартує у День спорту та День здоров’я

“Київ спортивний” стартує у День спорту та День здоров’я

Щорічно світова спільнота 6-7 квітня відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку, проголошений згідно з рішенням ГА ООН від 23 серпня 2013 року, та Всесвітній день здоров’я, проголошений на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в 1948 році.

Як зазначається у відповідній оонівській резолюції, спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях. Його внутрішні цінності, такі як командний дух, чесність, дисциплінованість, повага до супротивника і правил гри сприймаються в усьому світі і можуть застосовуватися для зміцнення солідарності, соціальної згуртованості та мирного співіснування. Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей і сприяє зміцненню культури діалогу за межами національних кордонів. Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати й посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Відомо, що на сьогодні майже два мільярди людей у світі є недостатньо фізично активними. Фізично активні діти на 15% частіше вступають до вишів, а фізично активні підлітки менш схильні до куріння, вживання наркотиків, ризикованої сексуальної поведінки і як результат – ранньої небажаної вагітності. У дитини з активними мамою і татом у два рази більше шансів вирости теж активною людиною. Недостатня фізична активність є причиною 6% усіх випадків захворювань серцево-судинної системи, 7% випадків захворювань цукровим діабетом 2-го типу і 10% випадків раку грудей і раку товстої кишки. Інвестиції в спорт, включно з часом, обладнанням і приміщенням, втричі більш рентабельні, ніж затрати, пов’язанні з медичним обслуговуванням.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та інших навичок, ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І не дивлячись на максимальний накал зусиль і емоцій, які іноді додаються при занятті спортом, однозначно одне – це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку і є життєствердним в усіх відношеннях.

Зазвичай, у ці дні (День спорту та День здоров’я) влаштовують всілякі спортивні змагання, зокрема 10-кілометрові забіги і марафони, колективні спортивні ігри, різноманітні рухові активності (рухавки, майстер класи тощо).

Однак цьогоріч, на превеликий жаль, ураховуючи карантинні обмеження у ці дні, ми можемо зайнятися лише фізичною культурою, настільними та онлайн-іграми, здебільшого в своїх домівках.

А також – знайти в м. Києві об’єкти та пам’ятні знаки, пов’язані зі спортом.

Отже, Інформаційно-творче агентство “ЮН-ПРЕС” Київського палацу дітей та юнацтва за підтримки Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрація (відділ молоді та спорту) розпочинають новий квест-вікторину в рамках проекту “Київ очима молоді”.

ЗАВДАННЯ КВЕСТУ

· Знайти в столиці України споруди, місця, пам’ятні знаки, людей, пов’язані з темою “Київ спортивний”.

· Сфотографуватися поруч з об’єктом. За неможливості дістатися до об’єкту – знайдіть можливість розмістити своє фото поруч із інтернет-скріном.

· Відповісти на питання вікторини.

Відповіді надсилати на адресу: nataliyun-press@ukr.net  до 25/04/2021.

 ПОЇХАЛИ!

1. 20 серпня 1913 року в місті Києві розпочалася найвидатніша спортивна подія.

Що це за подія? Де знаходився стадіон, який прийняв сотні, а то й тисячі глядачів і учасників? Що зараз знаходиться на цьому місці?

2. Під час якої Олімпіади в Києві у небі над Сирецьким повітроплавальним клубом поручик Нестеров здійснив вперше в світі елемент повітряної акробатики, який увійшов в історію під назвою……………

Яка назва цього повітряного віражу? Де знаходиться пам’ятник Петру Нестерову і його досягненню?

3. В кінці Студентської вулиці зараз розташується бізнес-центр, тут займаються комерцією. А сто років тому на цьому місці кипіли спортивні пристрасті: в 1912 році запрацював перший київський стадіон.

Як він називався?

4. До революції 1917 року на цьому місці знаходилося містечко розваг для багатих киян під назвою “Шато-де-Флёр” (“Замок квітів”). А в 1933 році тут було відкрито спортивне поле з трибунами на 18-20 тисяч глядачів, перша по-справжньому солідна арена Києва.

Що це за стадіон? Кому біля нього встановлено пам’ятник?

5. В 1939 році на пустирі між Лук’янівкою і Шулявкою побудували новий стадіон “Зеніт” для працівників хлібозаводу імені Петровського. Саме на цьому стадіоні в 1941 році відбувся легендарний “матч смерті”, в якому футболісти київського “Динамо” перемогли футбольні команди вермахту. 

 Як зараз називається цей стадіон? Що вам відомо про “матч смерті”? Знайдіть пам’ятник розстріляним футболістам.

6. На місці грандіозної Всеросійської виставки досягнень народного господарства після приходу до влади більшовиків було вирішено будувати міський центр фізичної культури киян. Ініціатором будівництва стадіону став угорський революціонер Лайош Гавро, призначений київським губернським воєнним комісаром. 12 серпня 1923 року “Червоний стадіон імені Льва Троцького” було відкрито. 22 червня 1941 року цей стадіон мав відкритися грандіозним футбольним матчем після великої реконструкції. Але на Київ уже падали німецькі бомби.

Про який стадіон іде мова? Скільки разів він змінював назву?

7. Один із найстаріших “циклодромів” у Європі, збудований у 1913 році на місці Афанасіївського яру, який засипали в кінці XIX століття. У 2009 був зруйнований за згодою міської влади в зв’язку з будівництвом житлового будинку з паркінгом. У 2014 році цю споруду почали відновлювати, і він знову запрацював після 10 років простою

Що це за споруда? Знайдіть там міні скульптурку

8. Ця споруда – типовий довгобуд, хоча поруч взимку тренуються ковзанярі.

Про яку споруду йде мова? Назвіть заклади, де в Києві тренуються й змагаються хокеїсти й ковзанярі.

9. У 1867 році було засновано Київське товариство випробувань коней, незабаром почалися кінні змагання. У 1915—1916 роках для нього збудована кам'яна будівля в стилі неоренесанс на Печерську. У будівлі була крита двох'ярусна трибуна завдовжки близько 125 метрів, здатна вміщати більше чотирьох тисяч чоловік одночасно. Вперше ідея забудови поля іподрому виникла у 1930-і, коли у Київ переносилася столиця України. Але того разу вона не була реалізована. Вдруге до неї повернулися через 30 років. Печерський кінний заклад був закритий у 1965 році. Його поле забудували, будівля залишилась до нашого часу.

Сфотографуйте цю будівлю. Де зараз знаходиться (виживає) єдиний в Україні державний кінний  заклад?

10. Найдавніші в Україні спортивний аеродром і автодром.

Як і чим вони живуть зараз? Який об’єкт встановлено на вході до аеродрому?

11. У цьому водному Палаці тренуються і змагаються “золоті рибки”.

Як він називається? Сфотографуйте цю будівлю.

12.  Які види спорту культивуються на Трухановому острові? Що таке “Мала флотилія?”

Назвіть види спорту і дайте пояснення щодо “Малої флотилії”.

13. Тут цілодобово навчаються юні спортсмени.

Що це за заклад? Скільки їх у м. Києві? Назвіть видатних спортсменів – випускників цього навчального закладу. Розкажіть чиюсь із них життєву історію.

14. У парку навпроти червоного корпусу Національного університету ім.Т. Шевченка присіли за столиком бронзові шахісти.

 Знайдіть їх і сфотографуйтеся поруч або знайдіть фото на інтернет-ресурсах.

15. На шляху стрімкого професійного вдосконалення Сікорський сам випробує сконструйовані ним аероплани й особисто здійснює експериментальні польоти з пасажирами. За сконструйовані ним чотиримоторний літак “Руський витязь”, літак-велетень “Ілля Муромець” та інші розробки та авіаційні рекорди Сікорскький неодноразово отримує високі нагороди. В страшному 1918 р. молодий інженер емігрує до Франції. Від 1919 року він громадянин США, де невдовзі засновує компанію Sikorsky Aircraft. Згодом він стає автором трансатлантичного гідроплана, серійного гелікоптера та багатьох інших літальних апаратів, що забезпечили світовий прорив у галузі повітряного транспорту. Саме на гелікоптерах Сікорського вперше було здійснено переліт через Атлантику (1967) і, з дозаправленням у польоті, – через Тихий океан (1970).

Мінімодель першого гвинтокрила Сікорського, створена скульптором Юрієм Білявським, нагадує кожному з нас: мрії здійснюються! Знайдіть цю скульптуру, біля будинку, де юний винахідник створив свою першу повітряну машину.

16. Ця скульптура присвячена одному з найпопулярніших персонажів українського епоса — богатирю Кирилу Кожум'яці, який нібито мешкав в Києві і тут-таки здійснив самий відомий з своїх подвигів — переміг великого і страшного Змія. В мирний час Кирило, як і всі його сусіди, виробляв шкіри, звідси і походить його прізвисько. Ця місцевість і досі носить старовинне ім'я — Кожум'яки.

Але знаходиться скульптурка далеко від урочища Кожум'яки. Вона прикрашає один із спортивних клубів. Знайдіть її.

17. В 1934 році у Київському Палаці піонерів і школярів розпочали свою роботу спортивні секції.

З яких видів спорту починався в 1934 році Київський Палац піонерів і школярів? Які види спорту розвиваються зараз у Київському Палаці дітей та юнацтва.

18. У місті Києві працював єдиний підлітковий клуб за місцем проживання, в якому займались юні фехтувальники.

Назвіть цей клуб та район міста Києва, в якому він розташований. Зробіть фото входу до об’єкту або скрін-фото.

19. Розкажіть про найвідоміших спортсменів міста Києва, які стали Олімпійськими чемпіонами та рекордсменами світу.

Назвіть їх імена, види спорту, знайдіть їх фото в інтернет-ресурсах.

20. Найвідоміший дитячий шаховий центр у місті Києві.

Назвіть цей заклад та район міста Києва, в якому він знаходиться. Знайдіть його фото в інтернет-ресурсах.

21. Найкраща на вашу думку спортивна локація, що розташована у парковій зоні та скверах міста Києва.

Назвіть її, назвіть район міста Києва, сфотографуйте або знайдіть фото в інтернет-ресурсах.

22. Що таке рухова активність.Як ви розумієте поняття рухової активності та які ви знаєте види рухової активності?

Які види рухової активності культивуються в м. Києві?

23. Назвіть прізвище легендарного українсько-радянського спортсмена-гімнаста, випускника Київського інституту фізичної культури, 7-разового Олімпійського чемпіона, почесного громадянина міста Києва:

Хто він? знайдіть фото в інтернет-ресурсах.

24. Чи знаєте ви скільки дитячо-юнацьких шкіл працює у вашому районі?

Назвіть район міста Києва та кількість цих закладів.

25. Коли офіційно відмічається День фізичної культури і спорту в Україні? З якого часу?

Назвіть дату.

26. Розкажіть про дитячий спортивний клуб або цікавий спортивний заклад вашого району.

Назва клубу? Його історія та фото.

Додаткова інформація -  за телефонами: 0936727832, 0679032571, 0992333187 – Наталя Плохотнюк

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: конкурс, спорт, юн-пресс, київ спортивний

пятница, 14 мая 2021 г.
14:02
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 15 мая пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
20:36
На “Площади звезд” в Киеве открыли звезду Александру Пономареву
20:24
Инспекторы “Плесо” проверили реку Лыбедь на загрязнения
20:21
Президент Зеленский поручил провести аудит госдач и их постояльцев
20:04
Прокуратура провела обыски еще в двух столичных КП: “Житлоинвестбуд-УКБ" и БТИ
19:56
СНБО ввело санкции против “воров в законе” и криминальных авторитетов (видео)
19:46
В аэропорту “Борисполь” задержали пассажира с почти тремя килограммами кокаина (фото, видео)
19:28
На выходных 15 и 16 мая ярмарки изменят маршруты столичных автобусов и троллейбусов (схемы)
19:22
Министры Петрашко и Криклий уходят в отставку, но не вполне по “собственному желанию” - нардепы
19:05
На этих выходных Киев отпразднует День Европы (программа)
18:45
В Оболонском районе установят 19 детских площадок (адреса)
18:23
На выходных из-за соревнований по дуатлону будет ограничено движение транспорта на Левом берегу столицы (график)
18:01
Лауреаты Общенациональной программы “Человек года - 2020” в номинации “Менеджер года”
17:46
Благодаря нардепу Холодову, фракция “Слуги народа” в Киевсовете не проголосовала за скандальные ДПТ, – Глеба
17:32
“Давят "УДАР”, - Палатный назвал причину обысков у него и других соратников Кличко
Календарь событий
Киев разрешили застраивать без Генерального плана до конца 2024 года
14 мая 2021 г. 09:00
Киев разрешили застраивать без Генерального плана до конца 2024 года
Руководство Киевской горгосадминистрации (КГГА), вероятно, больше не заинтересовано в утверждении “нового генплана столицы” (документ разрабатывают с 2008 года). С подачи руководства этого органа депутаты Киевсовета 13 мая 2021 года утвердили решение, позволяющее застройщикам самостоятельно разработать 220 Детальных планов территории (ДПТ). После утверждения горсоветом эти документы регламентируют застройку определенных локаций конкретными объектами и, по замыслу руководства градостроительного департамента КГГА, “покроют” своим действием весь город. Бизнесу это поможет беспрепятственного строить в Киеве новые коммерческие объекты без учета требований действующего Генплана, и легализовать все ранее построенное на сомнительных основаниях. Горожанам явно стоит ожидать очередного витка уплотняющей жилой застройки на фоне дефицита школ, садиков и больниц.
“Откаты” и “золотые подгузники”: правоохранители выявили ряд злоупотреблений в Департаменте соцполитики КГГА
13 мая 2021 г. 10:00
“Откаты” и “золотые подгузники”: правоохранители выявили ряд злоупотреблений в Департаменте соцполитики КГГА
СБУ и ГБР продолжают расследовать обстоятельства “бюджетных распилов”, вероятно, организованных  должностными лицами Департамента социальной политики Киевской горгосадминистрации (КГГА). Блюстители закона уверяют, что одна из экс-работниц этого департамента регулярно получала 10-процентные “откаты” с каждого контракта прямо в машине своего супруга и там же передавала денежные средства своему прямому руководителю. Кроме того, правоохранители подсчитали, что сотрудничество указанной структуры КГГА с тремя частными компаниями в 2017-2019 годах привело к потере бюджетом Киева около 6 млн гривен (по новым данным – 13,5 млрд гривен). Вероятно, что во главе этих схем стоял теперь уже экс-директор Департамента соцполитики КГГА Юрий Крикунов (на фото слева).