середа, 11 грудня 2024 г.

Карантинне чтиво: найзахоплюючі пригодницькі романи

Карантинне чтиво: найзахоплюючі пригодницькі романи

Найкращий спосіб провести час вдома з користю – прочитати улюблену книгу чи відкрити для себе нового автора. Видання КиевVласть пропонує читачам добірку книжок про подорожі та пригоди, які дозволять відволіктись від турбот і зануритись у захопливий світ літературного слова. 

“Подорож до Центру Землі” (Voyage au centre de la Terre)

Автор: Жюль Верн

Рік: 1864

Вважається, що завдяки цьому роману, легендарний французький письменник започаткував новий жанр у літературі, а саме – наукову фантастику. Одного разу професор геології Отто Ліденброк знаходить лист древнього пергаменту. Виявляється, на ньому міститься зашифроване послання алхіміка, який стверджує, що в одному з вулканів Ісландії існує прохід до центру землі. Професор готовий до подорожі у невідоме, хоча і не приховує містичного страху перед тисячолітньої загадкою людства. Ця подорож стане початком фантастичних пригод, які назавжди змінять уявлення про хід історії.

“Серця Трьох” (The Hearts of Three)

Автор: Джек Лондон

Рік: 1919

Перший і дуже вдалий пригодницький роман Джека Лондона вже не одне десятиліття привертає увагу малих і дорослих читачів по всьому світу. Сюжет розвивається навколо любовного трикутника у дуже нестандартному контексті. Головний герой роману – Френсіс Морган – заможний спадкоємець підприємця з Уолл-стріт. Марнуючи свою молодість у сірому і тісному Нью-Йорку, герой спраглий до пригод та подорожей. Недовго обираючи, він вирушає на відпочинок у Південну Америку у пошуках легендарного скарбу сім’ї Морганів. На своєму шляху він зустрічає далекого родича, таємничу королеву племені Майа і чарівну незнайомку, у яку закохується без пам’яті.

“Шовк” (Seta)

Автор: Алессандро Барікко

Рік: 1997

Барікко – один з найяскравіших представників сучасної художньої прози. Його також вважають символом італійської літератури. Його бестселер “Шовк” нагадує класичний роман про кохання. Проте все набагато глибше і складніше. У центрі сюжету – плинність життя людини, яка нібито все бачила у цьому світі. Молодий підприємець Ерве Жонкур втратив наснагу до життя. Його відносини з дружиною вже давно втратили ту казкову іскру кохання та пристрасті. Однак подорож до Азії у пошуках легендарного японського шовку відкриває зовсім нові двері перед чоловіком. Там, у країні рожевих сакур і мармурових хмар, він знайомиться з гейшею-європейкою, яка поверне тепло і радість у життя Ерве.

“Життя Пі” ( Life of Pi)

Автор: Ян Мартел

Рік: 2001

Багатошаровий та захоплюючий роман переносить читачів у фантастичну подорож з елементами магічного реалізму та дитячих мрій. Життя Пі – це відверта історія-притча, у якій йтиметься про боротьбу із самим собою, коли життя приносить лише одні випробування. У цьому контексті відображаються людські пристрасті, чесноти і вади, які ховаються у кожному з нас. Автор перенесе читачів у чарівну атмосферу індійської культури з перспективи релігійних та філософських учень, а також простих і дрібних деталях побуту. Читач стане свідком фантастичної подорожі маленького хлопчика і бенгальського тигра, які дрейфують океанічними просторами у човні.

“Марсіанин” (The Martian)

Автор: Енді Веєр

Рік: 2011

Що робити, коли ви потрапили на іншу планету без їжі, води і навіть повітря? Герой цього приголомшливого роману намагатиметься відповісти на ці питання і паралельно вижити. Автор пропонує читачеві ознайомитись з особистим щоденником космонавта, який одним з перших потрапив на Марс. Внаслідок нещасного випадку, члени команди змушені були покинути червону планету, заливши героя наодинці з безмежною пустелею і самим собою. Книга пропонує стати частиною напруженої і водночас захоплюючої подорожі свідомістю героя, який опинився за кілька мільйонів кілометрів від своєї планети. Навіть Робінзону було легше, у нього принаймні був П’ятниця.

Фото: wnycstudios.org

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: карантин, стиль, книжки, що читати, бестселери

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.