субота, 23 листопада 2024 г.

Його безсмертний подвиг не забути

Його безсмертний подвиг не забути

9 травня і через 75 років залишається важливою пам’ятною датою для кожного українця. Свято мужності та боротьби за життя, надії та віри в майбутнє. Ми ніколи не забудемо про той героїзм та любов до Батьківщини, з якими здобувалась ця Перемога. Пам’ять про неї вічним вогнем пронесуть у майбутнє наші нащадки.

Сьогодні ми дякуємо та згадуємо тих, хто захищав рідну землю. У числі її мужніх захисників – і Микола Прокопович Павленко.

Народився 23 грудня 1927 року на хуторі Макарі, між селами Степок і Кислівка. Хоч пройшло вже багато років, він добре пам’ятає важке дитинство, не забуваються жахи голокосту.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

У 1944 році Микола Прокопович був мобілізований до Збройних Сил. Військову підготовку півтора місяці проходив у м. Ростов-на-Дону, потім був направлений на Західну Україну. І там у перші дні сталась біда – отримав поранення, рятуючи семеро бійців-побратимів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Щасливу звістку про закінчення війни зустрів там, на Західній Україні. Але військова служба для молодшого сержанта внутрішніх військ закінчилась тільки у квітні 1951-го року.

Про відвагу й героїзм Миколи Прокоповича Павленка говорять його вагомі здобутки за ті роки. Солдат був нагороджений орденами Вітчизняної війни та Червоного Прапора. Нині груди учасника Другої Світової війни прикрашають численні ювілейні медалі річниць Великої Перемоги над фашистською Німеччиною. А також ветеран був неодноразово нагороджений грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

Разом із дружиною Катериною Прокопівною виховали двох синів – Олександра та Володимира, які подарували героїчному батькові-фронтовику онуків і правнуків.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Тож бажаємо Миколі Прокоповичу ще не одну весну відчувати трепет душі від слів вдячності нащадків і рідних за титанічний труд у боротьбі з нацизмом у Другій світовій, а головне – миру та здоров’ячка!

КиевVласть

Ярослав Яцевський

Теги: война, юн-пресс, память, голодомор

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.