п'ятниця, 13 грудня 2024 г.

Грудень у Нацопері: оновлена “Снігова королева”, четвертий показ “Травіати” та традиційні новорічні концерти (афіша)

Грудень у Нацопері: оновлена “Снігова королева”, четвертий показ “Травіати” та традиційні новорічні концерти (афіша)

В останній місяць 2022 року Національна опера України пропонує відвідати прекрасні опери та балети, зокрема четвертий прем'єрний показ опери “Травіата” та оновлений казковий балет “Снігова королева”. Також запрошує на традиційні новорічні концерти. Без сумніву кожний у грудневому репертуарі Нацопери обов'язково знайде щось цікаве для себе, а працюючий театральний буфет додасть новорічного настрою. Завершиться 2022 рік початком нової традиції – під час вистави 30 та 31 грудня гості театру будуть загадувати бажання, яке неожмінно збудеться.

Про це KВ розповіли у Нацопері.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Покази вистав заплановані вже на найближчі дні.

2 грудня (п’ятниця) о 17:00 гостей чекають на балет Михайла Скорульського “Лісова пісня”. Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”. Гнівно і пристрасно прозвучало в “Лісовій пісні” засудження дріб'язковості, користолюбства, егоїзму – всього, що вбиває у людині творче горіння, відчуття радості. Обивательському розумінню ситого животіння Леся Українка протиставила високу мрію про щастя, справжню велич людської душі. В музичній тканині “Лісової пісні” значне місце посідають народнопісенні мотиви. Працюючи над балетом, Михайло Скорульський створив захоплюючий гімн не лише людині з її вічним прагненням до прекрасного, а й природі і життю.

Цього разу в головних партіях глядачі побачать: Ольгу Киф’як-фон-Крамер (Мавка), Олександра Скулкіна (Лукаш), Віталія Нетруненко (Перелісник), Ірину Романовську (Килина), Микиту Кайгородова (Куць), Сергія Кривоконя (Той, що греблю рве) та ін. Диригент – Віктор Олійник.

3 грудня (субота) о 15:00 на сцені театру – перлина українського оперного мистецтва Наталка Полтавка Миколи Лисенка (сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання на 1 дію, музична редакція Мирослава Скорика, сценічна редакція Анатолія Солов’яненка).

Опера Миколи Лисенка “Наталка Полтавка” належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет “Наталки Полтавки” Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Але навіть в класичні твори час вносить свої корегування – так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…

Головні партії виконують: Ольга Матушенко (Наталка), Наталя Кисла (Горпина Терпелиха, мати Наталки), Руслан Танський (Возний Тетерваковський, жених Наталчин), Володимир Тишков (Виборний Макогоненко), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Петро Приймак (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент – Богдан Пліш.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

4 грудня (неділя) о 15:00 поціновувачів класичного театрального мистецтва запрошують на четвертий прем’єрний показ опериТравіата Джузеппе Верді у постановці Анатолія Солов’яненка. Прем’єра відбулася 29 жовтня 2022 року. Ця опера є сучасним баченням класичного твору. Сучасні сукні, міні-спідниці, модні ф'южн інтер'єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері… Головний меседж, який транслює ця постановка залу – мистецтво поза часом. Не зважаючи на епохи та інтер'єри, людські взаємини, міжособистісні конфлікти, проблеми та почуття залишаються незмінними... І, можливо, глядач побачивши особисту ситуацію у сучасному трактуванні на оперній сцені, швидше усвідомить цінність стосунків. 

Читайте: Нацопера запрошує на довгоочікувану прем’єру опери “Травіата”

Постановний склад: Анатолій Солов’яненко (режисер-постановник), Микола Дядюра (диригент-постановник), Вікторія Савенко (хормейстер-постановник), Андрій Злобін (художник-постановник), Ганна Іпатьєва (художник костюмів), Віктор Іщук (постановник танців).

Дійові особи та виконавці: Віолетта Валері (Ольга Фомічова), Альфред Жермон (Дмитро Іванченко), Жорж Жермон, його батько (Геннадій Ващенко), Лікар Гренвіль (Богдан Тарас), Барон Дюфоль (Олександр Бойко), Маркіз д’Обіньї (В’ячеслав Базир), Гастон, віконт де Леторьєр (Сергій Пащук), Флора Бервуа (Ірина Петрова), Аніна (Тетяна Хараузова), Жозеф, слуга Віолетти (Руслан Танський). Диригент – Віктор Олійник.


9 грудня (п’ятниця) о 17:00 у Нацопери відбудеться вечір одноактних балетівШопеніана” та “Пахіта Людвига Мінкуса за участі провідних солістів балетної трупи театру. Диригент – Герман Макаренко.


10 грудня (субота) о 15:00 можна на сцені театру можна побачити одну з найбільш популярних опер у світі – оперу Жоржа БізеКармен”. Її виконують практично на всіх оперних сценах світу. В титульній партії – одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. Також в головних ролях: Дмитро Кузьмін (Хозе), Лілія Гревцова (Мікаела, наречена Хозе), Геннадій Ващенко (Ескаміьо, тореадор), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка), Сергій Магера (Цуніга, капітан) та ін. Диригент – Віктор Олійник. 


11 грудня (неділя) о 15:00 гостей чекають на балет Дон Кіхот Людвіга Мінкуса. Головні партії в балеті, який без перебільшення,  називають святом танцю, виконують Ольга Голиця та Микита Сухоруков.


Другу половину грудня – 16 грудня (п’ятниця) о 17:00 – відкриває опера Джузеппе Верді Набукко”. Із двадцяти шести опер, створених Верді, “Набукко” класифікується як одна з ранніх і, водночас, одна найкращих в його творчій спадщині. Опера “Набукко” була написана Верді як гімн національно-визвольного руху. Особливе місце в “Набукко” посідає хор, що супроводжує практично всі основні сцени. Недарма цю оперу називають “хоровою драмою”. Знаменитий хор Va рensiero з третього акту тривалий час був гімном італійських революціонерів. Мабуть саме за рахунок цього опера як ніколи співзвучна нашому сьогоденню. Постановний склад: Анатолій Соловяненко (режисер-постановник), Микола Дядюра (диригент-постановник), Марія Левитська (художник-постановник), Богдан Пліш (хормейстер-постановник).

17 грудня (субота) о 15:00 розпочнеться вечір одноактних балетівШопеніана” та “ЖізельАдольфа Адана за участі провідних солістів балетної трупи театру.

18 грудня (неділя) о 15:00 Національна опера України запрошує на концерт до Дня Св.Миколая.

А на наступному тижні – 23 грудня (п’ятниця) о 17:00 – на сцені театру відбудеться поновлення балету Снігова Королева”, який поставлено за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена. Музична складова цього балету дещо несподівана. Основа вистави – музична компіляція творів Едварда Гріга, Жюля Массне та інших композиторів. Прем’єра балету у постановці Аніко Рехвіашвілі  (диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник – Станіслав Петровський, художник костюмів – Наталія Кучеря) відбулася в 2016 році і одразу привернула увагу поціновувачів балету. В світлі останніх подій творча група театру, до якої долучились Микола Дядюра, Сергій Голубничий та Віктор Іщук, зробила переосмислення музичної складової балету – були вилучені фрагменти творів російських авторів та замінені на роботи інших композиторів. Відповідно зміни, хоч і не значні, відбулися і в хореографії.

24 грудня (субота) о 15:00 Нацопера чекає гостей на традиційний Новорічно-різдвяний концерт.

25 грудня (неділя) о 15:00 глядачів запрошують на комічну оперу Джоаккіно Россіні Севільський цирульник в осучасненій версії Анатолія Солов’яненка. Постановка “поза простором та поза часом” одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста.

А завершується 2022 рік початком нової традиції – під час балету Снігова королева30 грудня (п’ятниця, о 12:00 та 17:00) і 31 грудня (субота, о 12:00 та 17:00) всі будуть загадувати бажання, яке неодмінно збудеться. 

Нагадуємо, вистави на сцені Національної опери України будуть лише “денні” та лише в п’ятницю (початок о 17:00), суботу (о 15:00) та неділю (о 15:00), кількість глядачів в залі дуже обмежена (450 осіб).

У разі вимкнення світла, буде підключено резервне живлення. 

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру. 

Квитки на вистави надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави). Придбати їх можна виключно онлайн. Ціна квитків:  від 100 до 500 гривень.

Фото: Нацопери

КиївВлада

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, концерт, опера, балет, Національна опера України, афіша, грудень, новорічно-різдвяний концерт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій