среда, 19 января 2022 г.

Голодомор - геноцид української нації

Голодомор - геноцид української  нації

В останню суботу осені, 29 листопада, ми вшановуємо пам‘ять жертв Голодомору – можливо, найстрашнішої сторінки української історії. 

Найбільш страшне зі всього: геноцид українського народу – штучний, здійснений комуністичною партією задля створення нової держави на людських кістках. Сталінізм зачерпнув і Україну, була запроваджена програма винищення спочатку української інтелігенції, а невдовзі і всього народу. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Однією з частин цього плану став голодомор, спрямований на підкорення тих, хто прагнув зберегти українську націю, Україну, прагнув жити для себе й своєї родини.

Цього року у Меморіалі пам‘яті жертв Голодомору у Києві вшановують 88 річницю геноциду. Жалобні заходи відвідали сотні людей, символічно приносячи зі собою частинку свого серця – червону свічку, хліб – найбажанішу мрію того страшного року та колоски пшениці – жовтого символа нашого українського прапора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Після панахиди та хвилини мовчання взяв слово президент України Володимир Зеленський. "Це люди, що залишилися без крихти хліба. Батьки, що залишилися без своїх діточок. Діти, що залишилися без батьків. Покоління, що залишилося без надії. Та є питання, що досі залишаються без відповідей", – сказав президент.

На спеціальному встановленому полотні транслювали історії жертв, фотографії та відео про загиблих. Одне із найхвилюючих відео було про дівчинку з сумного минулого, яка стояла у полі пшениці, та маленького хлопчика з нашої сучасності, який хоче віддати дівчинці яблуко. Наступний кадр: хлопчик  підносить яблуко тій самій, але вже бронзовій дівчинці. “Гірка пам’ять дитинства” – пам’ятник усім загиблим дітям у Голодоморі.

Один з гуртківців "MolodMedia Production" відділу PR-технологій та медіавиробництва КПДЮ Ілля Загорулько поділився з нами історією своєї родички, бабусі Тетяни: "Моя прабабуся пережила Голодомор завдяки тому, що її чоловік працював у колгоспі,і там вони по-тихому крали їжу".

Вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва разом з колегами з ДЮК "Олімпія" вшанували пам'ять померлих від голоду хвилиною мовчання  й приєдналися до акції "Запали свічку пам'яті". Вони ніби освітлюють та гріють душі загиблих. Найяскравіша свічка була саме біля меморіалу: золоті лелеки, наче душі померлих, здіймаються над безоднею забуття, золоте сяйво пронизує людей, спонукаючи згадати свої родинні історії та зберегти їх для наступних поколінь, не зважаючи ні на що. 

Ніколи знову! Ми пам’ятаємо…

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Текст та фото: Ілля Загорулько, Катерина Живагіна, Роман Мірошниченко, вихованці гуртків 'Громадська журналістика' та 'MolodMedia Production' Київського Палацу дітей та юнацтва (керівник - Владислав Степаненко)

КиевVласть

Теги: юн-пресс, голодомор, день памяти, геноцид, геноцид украинского народа

среда, 19 января 2022 г.
16:10
Для столичных ЖК KAN Development закупили уборочную технику
16:02
С 24 января вакцинированные украинцы 60 лет и старше смогут получить “Вовину тысячу”, чтобы потратить ее на лекарства
15:46
В прошлом году в Киеве появилось 9 новых площадок для выгула и дрессировки животных (адреса, фото)
15:36
Киевские таможенники выявили в посылке из Стамбула медпрепараты на 700 тысяч гривен
15:24
Кабмин ограничил торговые наценки на пшеничный хлеб
15:01
В декабре Киевская таможня направила в госбюджет рекордные сумму таможенных платежей
14:40
Депутат Киевсовета Трубицын просит главу столичной полиции установить виновников пожара в яхт-клубе в Гидропарке
14:33
Личное обязательство: суд избрал самую мягкую меру пресечения для Порошенко
14:26
У Білій Церкві за 26 млн гривень замовили будівництво нової амбулаторії
14:22
Верховный суд признал законным решение о признании договора субаренды земли в Протасовом Яру недействительным
14:04
США передали Украине еще около 1 млн доз вакцин Pfizer
13:41
В Киеве под Печерским судом, где избирают меру пресечения Порошенко, произошли столкновения (видео)
13:24
“Укрзализныця” реконструировала столичный спорткомплекс “Локомотив” (фото)
13:03
СК “КРОНА” надала страховий захист майну ДП “ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ”
12:56
СБУ раскрыла схему вымогательства взяток с медперсонала детского медицинского центра (фото)
12:46
Тимошенко была бы лучшим премьером, Зеленский просто побоится назначить ее, - политолог
Календарь событий
“Тройная обдираловка”: киевляне продолжат платить за налаживание денежного учета в сфере пассажирских перевозок
19 января 2022 г. 15:00
“Тройная обдираловка”: киевляне продолжат платить за налаживание денежного учета в сфере пассажирских перевозок
В 2022 году КП “Главный информационно-вычислительный центр” (КП “ГИВЦ”) вольет по меньшей мере 100 млн гривен в модернизацию не введенной в промышленную эксплуатацию Автоматизированной системы учета оплаты проезда в пассажирском транспорте (АСОП). Фактически, на эти же цели будет потрачено около 90 млн гривен со счетов КП “Киевпастранс” и КП “Киевский метрополитен”. Так продолжается уже несколько лет подряд – колоссальные средства тратятся, по сути, без всякого смысла. Наладить с помощью АСОП четкий контроль всех денег, которые “крутятся” в системе общественного транспорта Киева, обещали еще в октябре 2019 года, но ввод в промышленную эксплуатацию указанной системы все время отсрочивают. Вероятно, руководству столицы очень нравится списывать миллиарды из городского бюджета в виде финансовой помощи транспортным КП на основании ничем не неподтвержденных цифр.