четвер, 12 грудня 2024 г.

Голодомор - геноцид української нації

Голодомор - геноцид української  нації

В останню суботу осені, 29 листопада, ми вшановуємо пам‘ять жертв Голодомору – можливо, найстрашнішої сторінки української історії. 

Найбільш страшне зі всього: геноцид українського народу – штучний, здійснений комуністичною партією задля створення нової держави на людських кістках. Сталінізм зачерпнув і Україну, була запроваджена програма винищення спочатку української інтелігенції, а невдовзі і всього народу. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Однією з частин цього плану став голодомор, спрямований на підкорення тих, хто прагнув зберегти українську націю, Україну, прагнув жити для себе й своєї родини.

Цього року у Меморіалі пам‘яті жертв Голодомору у Києві вшановують 88 річницю геноциду. Жалобні заходи відвідали сотні людей, символічно приносячи зі собою частинку свого серця – червону свічку, хліб – найбажанішу мрію того страшного року та колоски пшениці – жовтого символа нашого українського прапора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Після панахиди та хвилини мовчання взяв слово президент України Володимир Зеленський. "Це люди, що залишилися без крихти хліба. Батьки, що залишилися без своїх діточок. Діти, що залишилися без батьків. Покоління, що залишилося без надії. Та є питання, що досі залишаються без відповідей", – сказав президент.

На спеціальному встановленому полотні транслювали історії жертв, фотографії та відео про загиблих. Одне із найхвилюючих відео було про дівчинку з сумного минулого, яка стояла у полі пшениці, та маленького хлопчика з нашої сучасності, який хоче віддати дівчинці яблуко. Наступний кадр: хлопчик  підносить яблуко тій самій, але вже бронзовій дівчинці. “Гірка пам’ять дитинства” – пам’ятник усім загиблим дітям у Голодоморі.

Один з гуртківців "MolodMedia Production" відділу PR-технологій та медіавиробництва КПДЮ Ілля Загорулько поділився з нами історією своєї родички, бабусі Тетяни: "Моя прабабуся пережила Голодомор завдяки тому, що її чоловік працював у колгоспі,і там вони по-тихому крали їжу".

Вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва разом з колегами з ДЮК "Олімпія" вшанували пам'ять померлих від голоду хвилиною мовчання  й приєдналися до акції "Запали свічку пам'яті". Вони ніби освітлюють та гріють душі загиблих. Найяскравіша свічка була саме біля меморіалу: золоті лелеки, наче душі померлих, здіймаються над безоднею забуття, золоте сяйво пронизує людей, спонукаючи згадати свої родинні історії та зберегти їх для наступних поколінь, не зважаючи ні на що. 

Ніколи знову! Ми пам’ятаємо…

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Текст та фото: Ілля Загорулько, Катерина Живагіна, Роман Мірошниченко, вихованці гуртків 'Громадська журналістика' та 'MolodMedia Production' Київського Палацу дітей та юнацтва (керівник - Владислав Степаненко)

КиевVласть

Теги: юн-пресс, голодомор, геноцид, день памяти, геноцид украинского народа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.