середа, 1 травня 2024 г.

Etno Fashion Show “Відомі жінки Вишгородщини”

Etno Fashion  Show “Відомі жінки Вишгородщини”

У Вишгороді, в Музеї давньоруського гончарства вперше відбулося свято українських традицій у сучасному контексті Etno Fashion  Show “Відомі жінки Вишгородщини”– яскрава  демонстрація успішності, краси й талантів.

На подвір’ї музею, прикрашеному фотопортретами  талановитої української дизайнерки й авторки проекту Etno fashion by Katerina Potlova Катерини Потлової та роботами української художниці, креативного редактора 1-го блог-журналу Lucky Ukraine Мар’яни Чікало,  16 успішних жінок – педагогів, медиків, журналістів, представниць органів влади та громадських організацій, творчих і бізнесових професій вийшли на імпровізований подіум. Яскравим доповненням їхніх образів в українському стилі стали чудові  вінки ручної роботи відомого українського дизайнера та засновниці етнопроєкту “Творча майстерня “Mila Ukraina” Міли Ведєньєвої, яка наповнила новим баченням традиційний народний аксесуар.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Учасниці ETNO Fashion Show “Відомі жінки Вишгородщини”:

Ірина Правдива – голова Вишгородської районної ради Життєве кредо: “ В житті і роботі вважаю найбільшими цінностями час, слово та можливості. Тому не планую втрачати час, займатися пустослів’ям і, тим паче, не втрачу жодної можливості для розвитку рідного району. Вишгородщина повинна бути комфортним місцем проживання для кожної людини, кожної сім’ї. Громада, яка рік тому зберегла Вишгородський район, який був на межі ліквідації, має бачити і розуміти, що все було не марно”. 

Лариса Савчук – директор Технічного ліцею Національного технічного університету України “КПІ”.

Олеся Горгота – кандидат філософських наук, директор Вишгородської спеціалізованої школи “Сузір’я” запевняє, що “Гендерна ідеологія походить від комуністичного руху. Теорія гендеру стигматизує, тобто перетворює певні суспільні установки, які є здоровими для життя суспільства, на негативні і намагається їх позбутися. Прагнуть витіснити ці здорові установки з усіх елементів освітнього простору: із підручників, з освітніх програм, із системи виховання. Це веде до того, що дитина в навчально-виховному процесі позбавляється тих орієнтирів , на які вона має право в своєму становленні в особистісному розвитку. Тобто дитина не бачить такого типу нормальної сім’ї, повноцінної сім’ї, там де є батько, мати, брати, сестри. Чому? Тому що даний світогляд представниками теорії гендеру вважається негативним і стереотипним. Таким, який дискримінує всі інші світогляди. А саме, на думку представників теорії гендеру, таке бачення дискримінує тих, хто не має таких сімей повних, хто не має батька чи матір, чи перебуває в інших формах сімей”. Теорія гендеру показує дітям так звані “різноманіття форм сімей” і при цьому не дає дитині необхідних орієнтирів – психологічних, психоемоційних, фізіологічних. І таким чином дитина позбавляється підґрунтя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тетяна Бражнікова – керуюча справами виконавчого апарату Вишгородської районної ради, одна із засновників " ГО “Ліга водних видів спорту Вишгородщини".

Світлана Рулевська – голова Вишгородської Районної Організації Товариства Червоного Хреста України, актриса театру. З її ініціативи з початком локдаунів у Вишгороді Червоний Хрест започаткував онлайн-читання казок для малечі.

 “Малечі важче зрозуміти, що на час самоізоляції звичний розпорядок життя став іншим, домашнім. Для них нормально відчувати смуток, занепокоєння, розгубленість і навіть злість, – розповідає Світлана Рулевська,– Важливо підтримувати їх на цьому етапі”. Актори та гості Театру-школи “МоноФон” Вишгородського будинку культури “Енергетик” щовечора онлайн та у записі читають діткам казки на ніч. У цьому беруть участь і працівники та волонтери організації Товариства Червоного Хреста України. Актори разом з режисером театру Ульяною Данилюк – давно волонтери організації, які неодноразово долучалися до заходів з психосоціальної підтримки.

Малюки з нетерпінням чекають на щоденні вечірні зустрічі і з великим задоволенням пізнають світ авторських та відомих казок. 5-річний Ваня дуже любить дивитися прямі ефіри з “тьотею Свєтою” та Левчиком. Його мама каже, що він під час перегляду сміється, і кожного дня запитує, коли буде продовження.“Дітки часто пишуть коментарі, де просять передати їм привіт. Це їх дуже радує”, – ділиться Світлана.

Інна Шубко – директор навчально-виховного комплексу “Вишгородська міська гімназія “Інтелект” – ЗОШ I ступеня” Коли мова зайшла про новий закон про освіту, досвідчений педагог зазначила, що у реформи безперечно є свої плюси. Наприклад те, що можна самостійно формувати робочий навчальний план, обирати програму за якою працювати, але й багато каменів спотикання. Адже реальна ситуація іноді диктує свої умови, далекі від теорій Міносвіти.

Ірина Литовченко – директор ТОВ “Редакція газети “Слово”, волонтер АТО. Зараз вона припинила їздити на фронт як волонтер, але не припинила благодійництво.

Оксана Морозова – директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської районної ради. Переконана, що найголовніше й найцінніше для кожної людини – це здоров’я.

Людмила Черв’яківська – директор ресторану “Галс”, віддає перевагу українській та японській кухні.

Олеся Тарасенко – громадський діяч, шеф-редакторка 1-го блог-журналу України Lucky Ukraine,голова “Клубу успішних жінок – Київ – 2021”,організаторка та рекордсменка Рекорду України “Найбільше родинне дерево людей у вишиванках”. Олеся увійшла до Національного рейтингу “ТОП 100 видатних жінок Київщини” у 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу “Успішні жінки України”, нагороджена в I та ІІ Національних преміях “Найкраща українка в професії” (маркетолог), Всеукраїнській премії “МамаWOW”, премії ТОП 50 “Lady summer 2020”, премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом “За розбудову України”. “ Найбільше мені допомагає віра у себе та свою родину. Тому що родина – це те місце, куди можна прийти після важкого робочого дня. Навіть, якщо людина дуже талановита і докладає багато зусиль, щоб досягти результатів, без родинного затишку ці результати не були б повними”, – каже Олеся.

Мар’яна Чікало- українська професійна художниця, креативний редактор 1-го блог- журналу Lucky Ukraine .  Для своїх вона Мурза – талановита художниця, котра має дар малювати думки та емоції. Не зважаючи на те, що "на творчості не заробиш", як їй казали, дівчина не полишила свою мрію, вступила до вишу та надала своєму таланту професійності.Кожна з робіт Мар'яни сповнена естетики. Головним із гасел авторки є: "Безумці ногами землю крутять!" – це гасло, насправді стовідсотково відповідає несамовитим відчуттям шаленості, поєднаною зі щирістю та позитивними емоціями, котрі випромінює Чікало, до речі, випускниця Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва...

Ольга Марцинко – генеральний директор “33 телеканалу”. Магістр журналістики та правознавства, автор телепроєктів та журналістських розслідувань, диктор та ведуча  Життєве кредо: “Завжди йти вперед і ніколи не зупинятися”. “Творче суспільство — це коли кожен із  нас буде думати не лише  про себе, але й про  свого ближнього”.

Олена Ємельянова – архітектор, дизайнер, реставратор. Увійшла до рейтингу, “Топ-100 успішних жінок України”.

Алла-Анастасія Розумовська – громадський діяч, увійшла до Національного рейтингу “Топ-100 видатних жінок Київщини”.

Ксенія Тейлор – відома українська письменниця, автор інноваційних освітніх програм, навчальних  курсів з особистісного зростання, ефективної комунікації, психології  спілкування, психології особистості.

Міла Ведєнеєва – голова департаменту культури Всеукраїнської громадської організації “Територія жінок”, засновниця етно-проєкту творча майстерня “Mila Ukraina”.

Ведучий ETNO Fashion Show – відомий український актор і співак, заслужений артист України Віталій Борисюк представляв кожну учасницю проєкту, а ще – прагнув повніше розкрити грані непересічних особистостей, ставлячи їм запитання. Тож глядачі шоу дізналися, наприклад, що керуюча справами виконавчого апарату Вишгородської районної ради Тетяна Бражнікова пише казки, а директор ТОВ “Редакція газети “Слово” Ірина Литовченко має досвід волонтерської діяльності у зоні АТО… Так можна розповідати про захоплення й здобутки кожної учасниці.

“Хто може краще це показати, як не берегиня роду людського – жінка. Я вражений неймовірними жінками Вишгородщини, які вже знайшли себе в цьому житті, які вже щасливі – це видно по їхніх очах, і вони своєю енергетикою, своїм творчим запалом надихають всіх земляків, прославляють свій край. Приємно, що організатори свята знайшли можливість це показати. Директор ВІКЗ Влада Литовченко робить колосальну роботу, вплітаючи сучасний контекст у  музейну справу, надаючи нового, сучасного бачення автентичним традиціям” – зауважив Віталій Борисюк.

Барвисті хвилі краси й добра, що сповнювали ETNO Fashion Show, чудові мелодії від талановитих музикантів та виконавців Вишгородщини і Києва створили неповторну атмосферу, яка захоплювала феєрверком позитивних емоцій. Зокрема, своє нове амплуа продемонстрував на святі Віталій Борисюк, виступивши не лише як ведучий, а й як співак, чим заслужив захоплення і бурхливі оплески.

Були й приємні несподівані зустрічі – зокрема, Мар’яна Чікало зустріла на святі свою наставницю, викладача журналістської майстерності з інформаційно-творчого агентства "ЮН-ПРЕС"  Наталю Плохотнюк. І тепер уже педагог, горда за свою вихованку, була по інший бік мікрофона, беручи у Мар’яни інтерв’ю.

Організаторами неповторного ETNO Fashion Show виступили Вишгородський історико-культурний заповідник та його директор, діячка культури, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Учасники ETNO Fashion Show мали можливість долучитись до доброї справи, адже організатори свята поставили і благодійну мету: зібрати кошти на підтримку маленького жителя Вишгорода  Богдана Шкути –  хлопчика, якому три з половиною рочки і який дуже потребує допомоги небайдужих людей.

 “Я давно мріяла зробити такий захід у Вишгороді, і нам усім разом це вдалося – організаторам, учасницям партнерам. Ми переконалися, наскільки це важливо не лише для збереження та популяризації нашого національного вбрання, а й для підтримки митців, які бережуть і розвивають традиції. Зокрема, приємно, що головні аксесуари свята – дизайнерські вінки – створила Міла Ведєньєва, жителька села Лютіж Вишгородського району. Вона є не лише творчою особистістю, а й людиною активною життєвою позицією, громадською діячкою.  А представили чудові вироби особливі, унікальні жінки Вишгородщини, які яскраво продемонстрували етнічний напрямок у сучасній українській моді, глибину наших непересічних традицій. Ми знаємо, що світ врятує не лише краса, а краса людських стосунків, людської діяльності”, зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, Влада Литовченко.

 “Один з найяскравіших  моментів мого життя!”, “Така краса, що й очей не відвести!”Неймовірний захід з дуже благодійною метою: зберегти цінність та нагадати про актуальність й популярність українського національного одягу, а також подарувати шанс на здорове й щасливе життя маленькому хлопчику. Майже кожна жінка матір – а чужих дітей не буває!” – ось лише кілька з численних відгуків учасників і глядачів про ETNO Fashion Show, з побажаннями продовжити традицію таких заходів. Вони безсумнівно свідчать про те, що мети свята досягнуто.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Інна Косянчук, Наталя Плохотнюк

Теги: юн-пресс, вишгород, музей давньоруського гончарства, ETNO Fashion Show

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.