суббота, 29 января 2022 г.

“Дівчинку з колосками” повернули до Музею Голодомору

“Дівчинку з колосками”  повернули до Музею Голодомору

29 вересня відреставровану скульптуру “Гірка пам’ять дитинства”  – одного з головних символів  музею – повернули до експозиції Музею Голодомору після того, як вандали намагалися її зруйнувати.

Ця скульптура – символ пам’яті про 3,5 мільйони дітей, убитих голодом під час геноциду української нації, а також тих, хто вижив у 1932–1933 роках, але не мав дитинства. Дівчинка тримає в руках 5 колосків, що нагадують про постанову від 7 серпня 1932 року “Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

У ніч із 21 на 22 серпня вандали намагалися зруйнувати скульптуру на території̈ Національного музею Голодомору-геноциду. Як зазначила Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, це далеко не перший акт вандалізму на території музею: ще раніше хулігани знищували написи на постаменті скульптури, обливали червоною фарбою янголів, які скорботно охороняють вхід до Меморіалу. На жаль, ні тоді, ні тепер зловмисників не було знайдено й затримано. Поліція попередньо кваліфікувала пошкодження “Дівчинки з колосками” біля Музею Голодомору як хуліганство.

"Дівчинка з колосками" стала символом не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Її копії існують у декількох державах. На цей акт вандалізму відреагував не тільки Світовий конгрес українців, а й багато відомих людей поза межами України. Поки ми живі, мусимо пам'ятати. Це символ того, що сталося з української нацією у 32-33 роках. Це символ тих, у кого забрали дитинство", – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На акт вандалізму відреагував Президент України, закликавши  поліцію провести необхідні слідчі дії, кваліфікувати правопорушення та доповісти про перебіг розслідування.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зазначив, що пошук хуліганів, які понівечили скульптуру, ускладнено через те,що на території̈ Національного музею Голодомору-геноциду не було встановлено камер відеонагляду. “Але відсьогодні камери працюватимуть цілодобово”, – запевнив заступник міністра, – "Ми продовжуємо пошук покидьків, які спаплюжили скульптуру дівчинки. Сподіваюся, що ми їх знайдемо. Ніхто не має права чинити такі дії проти символів української пам'яті", – наголосив Антон Геращенко.

Віцепрезидент Світового конгресу українців Сергій Касянчук підкреслив, що новина про цей акт вандалізму знайшла відгук по усьому світі.

"Усі були дуже схвильовані, бо це насправді дуже боляче та тяжко вразило українців. Цей акт вандалізму – це спроба знищення символу. Десятками років намагаються знищити та стерти із нашої пам'яті всі спогади та усі свідчення про цей злочин, про цей геноцид. А відновлення цього пам'ятника – це один з уроків відновлення нашої пам'яті . Щодо наруги над пам’ятником також висловилися Генеральне консульство України у Сан-Франциско, 22-й прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, канадський політик Джеймс Безан, член Палати Громад Канади Іван Бейкер, Світовий Конгрес Українців, Комітет Голодомору в США, Президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс та інші”, – сказав він.

Музей Голодомору — єдиний у світі музей, що розповідає про геноцид українців. Тут навчають протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігають суспільство від повторення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: Олександр Ручко

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: юн-пресс, музей, вандалы, память, голодомор, девочка с колосками

пятница, 28 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 29 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:33
Столичная прокуратура требует вернуть общине землю в Голосеевском районе стоимостью свыше 651 млн гривен
20:23
“Киевводоканал” приступил к реконструкции Деснянской водопроводной станции
20:01
Зеленский назначил временных глав четырех РГА в Киеве
19:41
Правоохранители разоблачили “Слугу народа” Сергея Кузьминых при получении взятки
19:25
На Киевщине экоинспекция с помощью дрона обнаружила почти тысячу метров браконьерских сетей (фото, видео)
19:03
Печерский торговый центр в Киеве опять собирались перестраивать
18:46
На столичной Троещине открылся информационный библиотечный хаб (фото)
18:23
Азарова назначили исполняющим обязанности президента Киево-Могилянки
18:05
В Международный день редких заболеваний два здания в столице подсветят разноцветными цветами
17:45
Муниципальный магазин “Сияние книги” в минувшем году реализовал более 14 тысяч книг и провел три десятка презентаций новинок
17:26
В прошлом году лидером по уплате рентной платы за пользование радиочастотами стал Бучанский район Киевщины
17:10
Эксперт рассказал о ЗОЖ-инфраструктуре современных ЖК
17:02
На Киевщине Белоцерковской общине прокуратура вернула землю стоимостью более 127 млн ​​гривен
16:45
АГУ пожаловалось Зеленскому на давление правоохранителей на органы местного самоуправления
16:22
Книжный рынок “Петровка” - культовое место, полностью сносить его нельзя, - депутат Трубицын
Календарь событий