Читати – це круто!
З 13 до 19 грудня в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень читання. Вихованці гуртка “Краєзнавча журналістика” та ЮН-ПРЕС КПДЮ долучилися до акції та вирішили продовжити тиждень читання на цілий місяць (до кінця зимових канікул), щоб всі точно встигли потоваришувати з книгами і розповісти у своїх соцмережах про улюблені книги.
Зараз сучасні діти й підлітки не дуже відрізняються любов'ю до читання та в принципі до книг, адже зараз більше можливостей і варіантів цікаво проводити дозвілля й без паперових супровідників, що, на мою думку, не дуже правильно. Книги завжди були символом світлого розуму, розвитку та вдосконалення. Я вважаю, що в життя сучасних дівчат та юнаків варто повернути ту любов до книг, що була у наших батьків, бабусь та дідусів.
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"
До речі:
• читачі щасливіші, частіше досягають поставлених цілей та більш стресостійкі, ніж нечитачі;
• серед нечитачів вдвічі більше безробітних, ніж серед любителів читання;
• більшість українців погоджуються як з тим, що “читання допомагає зробити складний вибір, коли цього вимагають життєві обставини” і майже половина (47 %) переконані, що читання сприяє матеріальному достатку.
Можливо, це може дати вам невелику мотивацію до читання та проведення затишних вечорів за книгою та чашкою чаю. Будьте впевнені, це зовсім не нудно, головне – почати і незабаром ви увійдете у смак. Сторінки перегортатимуться одна за одною і ви навіть не помітите, як прочитаєте один розділ, два, три, а незабаром і всю книгу. Хіба це не круто?
А ще всі охочі можуть долучитися до цікавих заходів:
Живі Письменники: третій сезон щорічного інтерактивного інформаційно-просвітницького проєкту #ЖивіПисьменники, доступний за посиланням. У проєкті #ЖивіПисьменники представлений широкий набір інструментів для вдумливого читання з дітьми та роботи з текстом.
Фестиваль “Ліга книгоманів”
1. Створення та поширення на каналі YouTube короткого відео (до 3−х хвилин) з відгуком/прочитанням про книгу, яку варто читати (відеоафіша тут).
2. Запис тематичного відео та поширення його в Тік−ток/Інстаграм з гештегом #Читай_овочем_не ставай
3. “Письменник читає – слухають діти” − зустрічі з сучасними дитячими авторами
Серед учасників Фестивалю буде розіграно книги сучасних дитячих авторів. Переможця буде обрано шляхом вибору 22 грудня об 11:00 на офіційній сторінці ВГО Українська бібліотечна асоціація в мережі Фейсбук. А ми підведемо свої підсумки наприкінці січня
“Підвішена книга” − акція, в якій кожен попередній читач “підвішує” книгу, яку він радить прочитати для наступного читача.
“Кольорові читання” − 7 днів/7 кольорів
Наприклад, “Сині презентації” “Зелені квести” “Жовті вікторини” тощо.
“Яку книгу я хочу під ялинку?” − організувати серед дітей акцію написання листа Святому Миколаю/Санті/Діду Морозу з побажанням очікуваного книжкового дарунку Передати ці листи батькам (попрацювати, щоб вони придбали очікувану книгу). Через певний проміжок часу організувати обговорення отриманих в дарунок книг. Це може стати початком певного Клубу нових/таємних//чи будь−яких інших юних читачів в бібліотеці.
“Як обрати ідеальну книгу для…” (лікаря, вчителя, кухаря, мами, бабусі, підлітка тощо) − сформувати тематичні списки (наявні в бібліотеці або із зазначенням де придбати) рекомендованих книг для різних вікових, соціальних груп та/чи професій, і, за домовленістю, розміщує їх у наявних в місцевій громаді закладах (лікарня, банк, пошта, кафе, спортзал, магазин тошо).
“Мені 30−ть (40, 50, 60 …) і я не знаю з чого почати” − активності для нечитачів. Бібліотека формує тематичні списки книг для різних вікових груп, залучає авторитетних у громаді людей, знімає з ними короткі проморолики, де показує що і чому корисно читати.
Якщо ви все ж таки вирішите прочитати якусь цікаву книгу і поділитися своїми емоціями та думками про прочитане або взагалі приділити трохи уваги книгам, то ми пропонуємо вам:
1. Написати пост у своїх соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас.
2. Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку – і також розповісти про це у своїх соцмережах.
3. Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Чому, як ви думаєте, читання і українські книжки важливі для українців?
4. Сходити/записатися в бібліотеку, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід.
5. Або в будь-який інший креативний спосіб.
Свої роботи і на посилання на соцмережі надсилайте на пошту: nataliyun-press@ukr.net або annagera2810@gmail.com , а ми будемо поширювати їх на сторінках ІТА “ЮН-ПРЕС”.
Також ми хочемо продовжити тиждень читання на цілий місяць (до кінця зимових канікул), щоб всі точно встигли потоваришувати з книгами і розповісти у своїх соцмережах про улюблені книги.
Почнемо з мене.
Моєю улюбленою книгою я можу назвати книгу Рейчел Ромеро "Кукольник з Кракова", яку я перечитувала щороку з 11 років. Шалено цікава, фантастична історія про дружбу, біль, несправедливість та війну. Події відбуваються у Польщі 1939 року, головною героїнею є жива лялька Кароліна, яку змайстрував ще один головний герой – лялькар Сіріл Бжежик. Кароліна прибула у світ людей, щоб знайти спосіб припинити війну в її світі "Країні кукол" і швидко подружилася зі своїм творцем.
Як на мене, трохи важка книга для дітей, але для підлітків чудово підійде. У ній добре розкрито тему взаємин та дружби, війни та страху перед смертю. Наполегливо рекомендую до прочитання і ми всією командою ЮН-ПРЕССА чекаємо на ваші відгуки улюбленим книгам!
Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"