воскресенье, 24 января 2021 г.

Бібліотеки онлайн: де читати електронні книжки

Бібліотеки онлайн: де читати електронні книжки

Велика кількість українських і зарубіжних сайтів надають доступ до класичних і сучасних літературних творів. Видання КиевVласть пропонує читачам добірку електронних бібліотек, де можна безкоштовно прочитати книжки у режимі онлайн. 

Електронна бібліотека “Українка”

Національна бібліотека України імені Вернадського презентує електронну базу даних наукової і художньої літератури. На сайті представлені класичні твори відомих українських письменників, а також класиків художнього слова. До кожної книги можна прочитати короткий опис і познайомитись ближче з автором. Зручний формат електронної книги дає можливість змінювати масштаб, залишати віртуальну примітку на сторінці, де зупинились і переглянути окремі сторінки твору.

Сайт: irbis-nbuv.gov.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Project Gutenberg

Віртуальна бібліотека для тих, то бажає читати твори світових класиків мовою оригіналу. Онлайн-ресурс містить понад 50 тисяч безкоштовних електронних книг. Знайти потрібний твір можна, використовуючи пошук за мовою або тематикою книги. На сайті можна знайти класичні художні твори і дитячі казки з малюнками. Серед останніх надходжень – відредагована збірка творів Вольтера та Шекспіра, “Улісс” Джойса, “Пігмаліон”, міфи Древньої Греції і Риму, а також велика кількість аудіокниг.

Сайт: archive.org

УкрЛіб

Мета сайту – зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати. Унікальність проєкту також у тому, що він пропонує як твори українських класиків, так і сучасних вітчизняних письменників і поетів. Зручний формат сторінки дозволяє зменшувати і збільшувати шрифт тексту задля зручності читання. Крім українських авторів, на сайті присутні також переклади світових бестселерів у скороченому варіанті.

Сайт: ukrlib.com

Open Library 

Бібліотека творів класичної літератури налічує понад мільйон матеріалів різними мовами. Портал працює за принципом віртуальної бібліотеки. Деякі книжки можна прочитати одразу на сайті, а для інших необхідно зареєструватись. В електронній бібліотеці як і в реальній можна позичити книжки, які будуть зберігатись на віртуальній поличці. 

Сайт: openlibrary.org

Флібуста


Одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейських мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.

Сайт: flibusta.is

Фото: news.lib.berkeley.edu

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: карантин, стиль, Київ, що читати, українка, бібліотека онлайн, електронні книжки, флібуста, Open Library, укрліб, Project Gutenberg

воскресенье, 24 января 2021 г.
09:10
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:04
За 11 месяцев прошлого года население столицы сократилось более чем на 4 тысячи человек
17:07
С понедельника, 25 января, Украина вернется к противоэпидемическим ограничениям, действовавшим в декабре
16:02
Кличко просят запустить постоянный автобусный маршрут по схеме работавшего ранее экспериментального маршрута №102-А
15:05
За минулу добу в 242 жителів Київщини виявили захворювання на коронавірус
14:06
Завтра, 25 января, в Киеве состоится шествие памяти погибших Героев Небесной Сотни
13:03
Кличко распорядился до конца года выплачивать своим заместителям 100-процентную надбавку к окладу
12:01
В Киеве за минувшие сутки зафиксировали 240 новых случаев COVID-19
11:04
На Киевском водохранилище спасатели ночью искали рыбака, не успевшего до наступления темноты вернуться на берег (видео)
10:02
Депутат Киевсовета подозревает, что почти 2 га земли по улице Воскресенской были захвачены неизвестными для незаконного строительства
09:00
Почти 4 тысячи новых случаев COVID-19 зафиксировано за минувшие сутки в Украине
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 января 2021 года
суббота, 23 января 2021 г.
18:05
Воскресные ярмарки 24 января пройдут в четырех районах Киева (адреса)
17:42
Жителям Київщини пояснили, куди звертатись для оформлення субсидій (покрокова інструкція)
17:08
Поддержанный комитетом Монастырского вариант законопроекта об оружии предназначен только для узаконивания существующей коррупции, - УАВО
Календарь событий