Бедлам у головах і навколо них: презентація книги Алли Миколаєнко
Березневий вечір, всі поспішають хто куди після робочого дня. Але в залі, що описана Михайлом Булгаковим у “Білій гвардії” (кав’ярня “Х.Л.А.М.” - “Художники-Літератори- Артисти-Музиканти”) ніде і яблуку впасти.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Гасне світло. Присутні поринають в атмосферу містики, чогось невідомого, але такого цікавого. У залі з’являється ведучий, який представляє головну винуватицю свята – авторку збірки віршів “Бедлам” Аллу Миколаєнко (на фото).
Алла виходить на сцену. У повітрі чути п’янкі ноти фортепіано та цитрусових. Звучить перший вірш з нової збірки під фортепіанний акомпанемент Богдана Воєвуцького. До речі, на презентації звучало три музичних інструменти: фортепіано, акустична гітара та дримба.
В основі “Бедламу” – проекція історії про лікарню для душевно хворих, яка існувала протягом багатьох століть у Лондоні. Лікарня сумно відома своїм жорстоким поводженням з утриманими. Свого часу власники лікарні вирішили зробити бізнес на хворих - і показували їх відвідувачам для розваги.
У збірці авторка проводить паралелі між добром і злом, між “бедламом” андеграунду та спокоєм душі. Цікавим є і оформлення книжки, що гармонійно переплітається із текстами віршів. На обкладинці – двері – символ виходу з труднощів. Авторка ніби підкреслює цим образом, що завжди є вихід.
“Коли презентуєш третю книжку (перші дві - “Корекція зору” та “Наперсток для книги” - побачили світ ще у 2013 році, - авт.) та ще й з претензією на проекцію лондонської божевільні “Бедлам”, відчуваєш, що не можеш недопрацювати, недотягнути якийсь момент – редакційний чи видавничий. Але наразі з полегшенням можу констатувати, що ідея реалізована. Залишилося дочекатися лише зворотного зв`язку”, – поділилась враженнями поет.
Також вона розповіла про команду видавців, які долучилися до створення книги: редактора Сергія Пантюка, верстальника Павла Мейту, художницю Олександрц Кусковець та видавця Володимира Даниленка.
Поет зазначила, що на написання цієї книги її надихнув Володимир Даниленко, голова Київської міської організації НСПУ. “Алла - дуже позитивна особистість, коли на неї дивишся, то здається, що для такої дівчини можна робити все. Я вважаю себе хрещеним батьком двох Алиних книжок”, - зазначив Володимир Даниленко.
Захід відбувався в форматі інтерв’ю, і кожен охочий міг отримати відповідь на питання, яке його цікавило. Авторка розповіла, що з написанням книжок їй допомагає сестра Марина, яка теж захоплюється поезією.
Перший свій вірш Алла Миколаєнко написала на прохання мами про сестру Марину в шестирічному віці. Поет розповіла, що найлегше вірші пишуться в шумному транспорті: “Транспорт, коли хтось кудись їде і поспішає, для мене - дуже комфортне середовище”.
На завершення зустрічі кожен міг отримати автограф Алли Миколаєнко і поділитися з нею своїми враженнями щодо книги.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Фото: Софії Шмалько та Марії Хлівної