Афіша Національної філармонії України на вересень 2020
Цього місяця Національна філармонія України запрошує поціновувачів інструментальної музики на концерти відомих виконавців. На гостей чекають класичні мелодії, музичні варіації та знайомі мотиви. Видання КиевVласть пропонує своїм читачам дізнатись, які музичні виступи варто відвідати.
15 вересня, вівторок
Музика Вольфганга Амадея Моцарта, Пауля Ґіндеміта, Франца Шуберта та Валентина Сильвестрова
Академічний симфонічний оркестр під орудою Миколи Дядюри відкриє 157-й концертний сезон Національної філармонії України. Звучатимуть твори класиків – Вольфганга Амадея Моцарта, Пауля Ґіндеміта, Франца Шуберта та Валентина Сильвестрова. І це – символічно. Адже, нині музикою Валентина Сильвестрова, можливо, так само захоплюються, як і моцартівською. Шуберт у власній творчості значно продовжив традиції віденських класиків, а ще вчився основам композиції та контрапункту в старшого сучасника – Антоніо Сальєрі.
Початок: 19:00
Квитки: від 200 грн.
16 вересня, середа
Вечір мюзиклів
Національний академічний духовий оркестр України під орудою Михайла Мороза представить вечір мюзиклів. Звучатимуть саундтреки, які нагадають вам легендарні та неймовірні історії з “Привид опери”, “ Міс Сайгон”, “Шахи”, “Елізабет”, “Чарівник”, “Звуки музики”.
Початок: 19:00
Квитки: від 150 грн.
18 вересня, п’ятниця
Музика Людвіга ван Бетховена
У Національній філармонії України звучатиме музика Людвіга ван Бетховена. У супроводі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка звучатиме легендарний Перший фортепіанний концерт у виконанні неперевершеного піаніста Геннадія Дем'янчука.
Початок: 19:00
Квитки: від 150 грн.
19 вересня, субота
День відкриття фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”
У Національній філармонії України, у день відкриття фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”, у виконанні Київського камерного оркестру під орудою Наталії Пономарчук звучатиме вишукана англійська музика композиторів ХХ століття. Також цього вечора співачка Тетяна Чайка виконуватиме соло у вокальному циклі Бенджаміна Бріттена “Ілюмінації”, який створено композитором на слова французького поета-символіста Артюра Рембо. Його прем’єра відбулася 1940-го у Лондоні. Швейцарська артистка Софі Вісс була першою виконавицею цього твору, який і присвячено їй.
Початок: 19:00
Квитки: від 140 грн.
20 вересня, неділя
“Bo Go Dar”
У Національній філармонії України, у рамках фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”, відбудеться проект “Bo Go Dar”, присвячений пам’яті легендарного українського скрипаля Богодара Которовича (1941-2009). Програму концерту складають твори, які були у репертуарі дуету Богодара Которовича та Петра Полухіна, а це, окрім Нікколо Паганіні, музика Мануеля де Фальї, Альберто Хінастери і не лише. Цього разу виконавцями будуть гітарист Владислав Індик та скрипалька Мирослава Которович.
Початок: 19:00
Квитки: від 135 грн.
22 вересня, вівторок
“Київська камерата”
У Національній філармонії України, у рамках фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”, у виконанні Національного ансамблю солістів “Київська камерата” звучатиме музика Петра Чайковського. Солістами виступлять – співаки Тамара Ходакова та Павло Грищенко, скрипалька Богдана Півненко та піаніст Дмитро Таванець. Цього вечора, окрім романсів на слова Олексія Толстого, можна буде почути і “Серенаду для струнного оркестру” Петра Чайковського, яка є не менш популярною, ніж “Маленька нічна серенада” Вольфганга Амадея Моцарта.
Початок: 19:00
Квитки: від 140 грн.
23 вересня, середа
Музика Бориса Лятошинського
У Національній філармонії України, у рамках фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”, звучатиме музика Бориса Лятошинського, створена ним від модерних 1920-х і до останніх років його життя. Концерт стане продовженням ювілейних вечорів, присвячених 125-річчю українського композитора-класика, фундатора композиторської школи ХХ століття Бориса Лятошинського. Цього разу виконавцями будуть “Duo Sonoro” – скрипаль Андрій Павлов та піаністка Валерія Шульга, NB Chamber group – скрипалі Андрій Павлов та Максим Грінченко, альтист Іван Грицишин, віолончеліст Артем Полуденний, а також – скрипаль Ігор Завгородній, віолончеліст Віктор Рекало та піаністка Тетяна Гомон. Ініціатор проєкту – Євген Громов.
Початок: 19:00
Квитки: від 135 грн.
24 вересня, четвер
Ансамбль “Київські солісти”
У Національній філармонії України, у рамках фестивалю камерної музики “КVІНТОФест”, Національний камерний ансамбль “Київські солісти” під орудою Юрія Пучкова представлять музику Антоніна Дворжака, Самюеля Барбера, Бели Бартока, Едварда Гріга, Едварда Елгара.
Початок: 19:00
Квитки: від 180 грн.
25 вересня, п’ятниця
Музика Вольфганга Амадея Моцарт та Франца Данці
25 вересня у Національній філармонії України разом із академічним симфонічним оркестром під орудою Миколи Дядюри виступлять неперевершені солісти – флейтист Дмитро Медоліз та кларнетист Олег Мороз. В їхньому виконанні звучатимуть інструментальні концерти Вольфганга Амадея Моцарт та Франца Данці. Програму доповнять оркестрові твори, зокрема, англійця Едварда Елгара та його молодшого американського сучасника – Чарльза Айвза.
Початок: 19:00
Квитки: від 150 грн.
29 вересня, вівторок
Музика Елли Фіцжеральд
У Національній філармонії України у виконанні співачки Катіко Пурцеладзе та Національного академічного духового оркестру України під орудою Олексія Вікулова звучатимуть композиції із репертуару легендарної Елли Фіцжеральд. Джазові вечори із Катіко Пурцеладзе та Біг-Бендом Національного академічного духового оркестру України (диригент Олексій Вікулов) – це вишуканий діалог на улюблені джазові теми. У програмі цього концерту – найкращі пісні з репертуару легендарної Елли Фіцджеральд.
Початок: 19:00
Квитки: від 150 грн.
30 вересня, середа
Камерна музика XVIII століття
У Національній філармонії України у виконанні скрипаля Євгена Кострицького, флейтистки Тамари Рой та альтистки Ії Комарової звучатиме камерна музика XVIII століття. Крім класичних творів Вольфганга Амадея Моцарта та Людвіга ван Бетховена, звучатиме “Соната для флейти та скрипки” французького композитора Жозефа Бодена де Буамортье (1689-1755). Він був сучасником Вівальді й першим, серед французів, у власній творчості використав форму італійського концерту. Цікаво, але за життя йому вдалося опублікувати понад 100 власних опусів, що викликає заздрість багатьох колег.
Початок: 19:00
Квитки: від 135 грн.
Детальніше про концерти можна дізнатись на сайті Національної філармонії України.
Фото: Національна філармонія України