понедельник, 24 января 2022 г.

Змова проти депутатів: хто і чому хоче знищити заказник “Зелена мрія” у Святошинському районі Києва, віддавши його під забудову

Змова проти депутатів: хто і чому хоче знищити заказник “Зелена мрія” у Святошинському районі Києва, віддавши його під забудову

Оазис зелені у Святошинському районі столиці, який у березні рішенням Київради отримав статус ландшафтного заказника під назвою "Зелена мрія", можуть віддати забудовнику, поміченому у навмисному нищенні вікових дубів. Юридичне управління Київради несподівано вирішило відкликати власну апеляційну скаргу з цього питання, розв’язавши руки забудовнику.

Про це KV дізналася з допису голови екологічної комісії Київської міської ради, очільника фракції "Батьківщина" в Київраді Дениса Москаля. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Політик нагадав, що історія з ділянкою за адресою вул. Відпочинку, 25, тягнеться з 2010 року. Тоді міська влада (на той час під керівництвом Черновецького) на невідомих підставах передала її у власність кооперативу "Світ житла". У 2020 році власником стає ТОВ "Вуд Гейтс", яке намагалося отримати у ДАБІ дозволи на будівництво, але марно – інспекція визнала плани забудови такими, що не відповідають нормативам. 

Активно долучилися громадськість і Київрада – бо на ділянці, яку хотіли забудувати, збереглися залишки вікової дубрави. У результаті 11 березня 2021 Київрада ухвалила рішення №421/462 "Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення "Зелена мрія". 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Разом з цим забудовник вирішив оскаржити рішення в Окружному адміністративному суді Києва, який 25 червня "несподівано" пішов йому назустріч, відмінивши рішення про створення заказника. Але Київрада подала на це рішення апеляційну скаргу. 

"Коли забудовник оскаржив це рішення, відомий своїми "справедливими, які не купляються ні за які гроші" рішеннями ОАСК визнав рішення Київради неправомірним. Тоді Київрада в лиці юридичного управління подала апеляцію, як це завжди робиться в таких випадках А от те, що відбулося далі, з точки зору здорового глузду зрозуміти важко – адже юридичне управління несподівано вирішило власну апеляцію відкликати. Наскільки мені відомо, подібне трапилося лише вдруге за час існування Київради. І якщо перше відкликання стосувалося землі одного с посольств, тобто було продиктоване високою міжнародною політикою – то відкликанню скарги по "Зеленій мрії" немає жодних пояснень", – розповів Денис Москаль про ситуацію в ексклюзивному коментарі "Апострофу". 

Голова екологічної комісії переконаний, таким рішенням чиновники з юридичного управління фактично нівелюють рішення вищого органу – сесії депутатів Київської міськради, які проголосували за створення на вказаній ділянці заказника. 

"Цього тижня на сесії Київради я планую вимагати від керівників юридичного управління пояснень, з якого дива вони вирішили підіграти забудовнику, який раніше був помічений у тому, що підливав під столітні дуби мастило для їх знищення. З цього приводу, до речі, відкрито кримінальне провадження. Також я планую звернутися до всіх депутатів Київради і її керівництва з питанням, чи влаштовує їх ситуація, коли чиновники, діють на перекір рішенню депутатів ради, фактично перекреслюючи їх корисні ініціативи. Тож обіцяю, що ні громадськість Святошинського району, ні я особисто, цю справу так не облишимо. І зробимо все, аби добитися справедливості у питані "Зеленої мрії", – додав Денис Москаль.

Фото: з відкритих джерел.

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: позиція, новини києва, оаск, денис москаль, ландшафтний заказник, київська міська рада, зелена мрія

понедельник, 24 января 2022 г.
17:02
В “Интергал-Буд” поделились динамикой строительства ЖК City Hub по состоянию на январь
16:41
Кличко инициировал встречу 28 января в Киеве правления Ассоциации городов Украины
16:23
Обзор работ на ЖК “Twin House”
16:12
Более 20 миллионов гривен задолжали предприятия ТКЭ за газоснабжение, - Киевоблгаз
16:03
В ночь на завтра, 25 января, два маршрута киевского скоростного трамвая будут работать в сокращенном режиме
15:44
Добровольцам Киевской теробороны провели лекцию по обращению с пулеметом Дегтярева
15:27
В Печерском районе столицы заработала новая синагога
15:01
За неделю в столице заболеваемость гриппом и ОРВИ выросла на 41,8%
14:40
Еще три авиакомпании отказались от ночной стоянки в Киеве на фоне угроз российского вторжения в Украину
14:22
Столичные патрульные за неделю поймали почти 200 пьяных водителей
14:04
За прошедшую неделю на пожарах в Киеве погибли пять человек
13:46
Денис Москаль: Необходимо упростить процедуру вступления в Территориальную оборону Киева
13:41
В КГГА решили активнее проверять соблюдение карантинных ограничений торговыми центрами и учебными заведениями
13:38
В столице работает приют для женщин, которые пострадали от насилия, - депутат Шлапак
13:21
Возле Верховной Рады в Киеве снова митингуют антивакцинаторы (фото)
13:01
Безбар’єрні дитячий і дорослий басейни збудували в пристоличному регіоні в рамках “Великого будівництва-2021”
Календарь событий
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
24 января 2022 г. 14:00
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
Следователи Нацполиции минимум до июля 2022 года планируют расследовать факт возможного присвоения бюджетных средств при проведении капремонта столичного парка “Победа”. На данный момент экспертиза подтвердила, что на работах, которые КО “Киевзеленстрой” в 2018-2019 годах заказывало у ООО “Арка Строй Холдинг”, было “распилено” порядка 1,4 млн бюджетных гривен. Дальнейшее расследование “коммунальщики” блокируют как могут. Например, “Киевзеленстрой” намеревался обжаловать в суде выемку документов – как и в случае с делом о хищениях средств при реконструкции парка “Наталка”. Кроме того выяснилось, что проект капремонта парка “Победа” был сильно поврежден в результате некоего “подтопления”, а значит – теперь нет возможности проверить весь объем сделанного в парке на соответствие проектной документации.
“Слугам народа” не дали выяснить причины срыва сроков строительства метро на Виноградарь
24 января 2022 г. 11:00
“Слугам народа” не дали выяснить причины срыва сроков строительства метро на Виноградарь
В Киевсовете не нашлось голосов для создания Временной контрольной комиссии (ВКК), которая должна была бы разобраться, почему 1 очередь метро на Виноградарь не запустили в срок – в  ноябре 2021 года. Большинство депутатов не устроило, что в состав ВКК предлагалось включить непропорционально много представителей фракции “Слуга народа”. В ответ на это, “лоббист” создания ВКК – лидер этой фракции Андрей Витренко (на фото) обвинил коллег в потакании затягиванию строительства  метро. Такое “затягивание”, по сути, пытается узаконить подрядчик строительства – АО “Киевметрострой”. Эта компания уже добилась в суде переноса срока сдачи объектов Сырецко-Печерской линии подземки на год – до 23 декабря 2022 года. Заказчик строительства – КП “Киевский метрополитен” – оспаривает это в Верховном суде. Тем временем, местные жители продолжают терять время в постоянных заторах на дорогах и требовать от властей скорее запустить метро.