понеділок, 15 серпня 2022 г.

Журналисты требуют от Януковича ветировать закон о цензуре

Журналисты требуют от Януковича ветировать закон о цензуре

Медийные организации обратились к президенту Виктору Януковичу с требованием ветировать принятый скандальный закон авторства регионалов Колесниченко и Олийника.

Соответствующее обращение уже подписали Независимый медиа – профсоюз, Национальный союз журналистов и Комиссия по журналистской этике.

Как говорится в заявлении, “указанным законом де- факто вводится цензура”, пишет ZiK.

В частности, закон Колесниченко – Олийныка предусматривает уголовную ответственность за клевету и за “экстремистскую” деятельность в широком понимании этого слова, за сбор информации о работниках правоохранительных органов.

Это “позволит правоохранителям запугивать и репрессировать “неудобных” журналистов и блогеров”, – говорится в заявлении.

Также закон обязывает провайдеров по указанию государственного органа отключать “экстремистские” сайты и новостные блоги, не зарегистрированные как информационные агентства.

Медийщиков возмутило, что закон был принят “с существенными нарушениями регламента и без консультаций с общественностью, журналистами и владельцами СМИ”, хотя регуляторные нормы этого акта существенно повлияют на информационное пространство в Украине.

“Мы видим, что этим законом журналистов де- факто подчиняют правоохранительным органам под угрозой уголовного преследования. Такая государственная политика введения цензуры неизбежно приведет к искажению представления информационной картины”, – говорится в обращении.

“Этим законом фактически ликвидируются конституционные гарантии свободы слова, предусмотренные статьей 34 Конституции Украины”, – уверяют журналисты.

Журналисты заявили, “если Виктор Янукович не ветирует этот закон, персонально он будет нести ответственность за репрессии против журналистов, которые будут осуществляться на основании этого закона”.

фото comments.ua

Теги: закон, сми, интернет, пресса, профсоюз, олийнык, цензура, медиа, колисниченко

понеділок, 15 серпня 2022 г.
16:01
З фасаду КНУ ім. Шевченка зняли меморіальну дошку російському письменнику Булгакову
15:43
Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні
15:26
Родини захисників України з Макарівщини отримають матеріальну допомогу, - голова Макарівської громади
15:02
У КМДА відзвітували про закінчення капітального ремонту вулиці Івана Франка (фото)
14:44
Зеленський звільнив начальників управлінь СБУ у трьох областях та призначив нового очільника в Києві та Київській області
14:28
На Київщині 439 випускників отримали найвищі бали у складанні мультитест
14:07
“Київміськбуд” повідомив, що Фінансова компанія “Житло-Капітал” з лютого не перераховує кошти на добудову об’єктів “Укрбуду”
13:50
“Разом переможемо!”, - Залужний та Резников привітали Польщу з Днем збройних сил (відео)
13:04
СБУ викрила кримінальників з рф, які намагалися вступити до добробатів Києва
12:45
“За ЗСУ та проти знищення малого бізнесу”: столичні підприємці організували автопробіг
12:25
З 16 серпня на станції метро “Тараса Шевченка” будуть міняти турнікети
12:04
ЮНІСЕФ призупинив прийом заявок на грошову допомогу вимушеним переселенцям
11:44
Від сьогодні в Києві та області заборонений вилов раків
11:21
Здавав місцевих окупантам: на Київщині засудили зрадника із села Перемога
11:03
Ізраїльська компанія готова інвестувати у завод з переробки будівельного сміття на Київщині
10:42
У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.