п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Жилье комфорт-класса с инфраструктурой в этом году выросло в цене, - девелопер Никонов

Жилье комфорт-класса с инфраструктурой в этом году выросло в цене, - девелопер Никонов

Локдаун и пандемия вынудили украинцев пересмотреть свои требования к покупаемому на первичном рынке жилью. Выросло и количество тех, кто предпочитает квартиры с готовым ремонтом. 

Об этом KV стало известно из интервью с основателем KAN Development Игорем Никоновым. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По его словам, девелоперы отметили рост спроса на ЖК с большим пространством для рекреации и отдыха, а также вырос спрос на квартиры, близкие к готовности и уже готовые.

“В нашем живом квартале Respublika сейчас купить готовую квартиру невозможно, все раскуплено до 2023 года. Покупатель стал требовательнее к инфраструктуре. Жилье комфорт-класса с хорошей инфраструктурой выросло в цене, спрос на него также растет. Все пожили в локдауне, поняли, насколько комфортной должна быть среда для жизни. Также мы сильно увеличили портфель квартир с ремонтами, и все разлетелись как горячие пирожки. Люди уже не хотят ждать, жить в ремонтах и мучиться с рабочими, хотят заехать и комфортно жить уже сегодня”, говорит Никонов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Он отмечает: многие девелоперы поняли, что некачественное жилье уже не продается. 

“Разница между некомфортным человейником и нормальным жилым комплексом – это порядка $100 на “квадрате”: $50 – это уже хоть чуть-чуть улучшенное благоустройство, еще $50 – и добавлены современные привлекательные элементы фасада. Если добавить $200 на квадратный метр, люди будут чувствовать себя весьма комфортно. 

Хотя, признаюсь, если вкладывать в социальную инфраструктуру – детсады, школы, – то это очень дорого. Наша образовательная сеть А+ – неприбыльный бизнес. И хотя с точки зрения инвестиций он непривлекателен, но для основного направления – жилого девелопмента, комфортного пространства для жизни, чрезвычайно важен. Поэтому в каждом своем проекте мы развиваем данное направление”, – заявил основатель KAN.

Главное отличие качественного, пусть и дорогого, жилья – это требования к комфорту, говорит Никонов. В частности, отмечает он, после весеннего локдауна вырос интерес к квартирам с террасами, просторными балконами. При этом, перед экспериментированием с формой фасада или инфраструктурой, лучше узнать мнение потенциального покупателя.

“В новом проекте планировали концепцию с бионическими красивыми формами, крутой ультрасовременный проект. После анализа обратной связи, полученной из отделов продаж, мы полностью поменяли этот проект – сделали его в более традиционных формах, но с большими террасами и балконами. Решили, что людям важнее их комфорт, чем наше созидательное самолюбие. Мы поднимаем требования покупателя к девелоперам и очень рады этому. Если раньше предложения на рынке были идентичны – безликие, бессервисные проекты, как в старом советском спальном районе, то сейчас ситуация меняется. Когда мы 20 лет назад начали заниматься созданием жилья, я сказал – убираем из лексикона выражение “спальник”, и даже чтобы ничего не напоминало об этом в проектах. Потом мы придумали термин “живой квартал”, и он очень четко отображает ощущение, каким должно быть комфортное современное жилье”, – подчеркнул Игорь Никонов.

Читайте: Ипотеку нужно заменить финансовым лизингом, – Игорь Никонов

Фото: KV

КиевVласть

Влад Григорьев

Теги: новости киева, новости компаний, купить квартиру в Киеве, застройщик, KAN Development, прогноз, Файна таун, строительный рынок киева, строительный сектор

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.