четвер, 18 липня 2024 г.

За останні два роки Київ вибудував найбільшу в Україні систему моніторингу якості повітря, - КМДА

За останні два роки Київ вибудував найбільшу в Україні систему моніторингу якості повітря, - КМДА

У Києві функціонує найбільша в Україні автоматична система моніторингу якості повітря, роботу якої забезпечують 53 пункти спостережень європейського зразка. У подальшому система буде розвиватися, запевняють в КМДА, – аби забезпечити комплексний моніторинг повітря в усіх мікрорайонах столиці. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва за підсумками Громадського звіту Управління екології та природних ресурсів КМДА за 2021-2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Від 2021 року “ми встановили 7 високоточних пунктів моніторингу якості повітря, які в 2022-му були доповнені мережею із 46 індикативних датчиків. 

Дані з усіх постів моніторингу обробляються автоматично та виводяться у зручному режимі в додатку “Київ Цифровий”, що дозволяє киянам отримувати оперативну інформацію про стан повітря у столиці”, – цитує портал начальника згаданого столичного Управління.

Олександр Возний каже, що попри це “таке велике місто як Київ потребує мінімум 17 високоточних пунктів моніторингу, які дозволять отримувати більш комплексну інформацію про стан повітря у столиці”, тож є плани розвивати моніторинг повітря у Києві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами чиновника, який звітував перед Громадською радою при КМДА, очолюване ним управління торік і позаторік мало й інші результати. Зокрема, це – про:

  • “забезпечення капітального ремонту та реконструкції на 86 об'єктах зеленого на водного господарства міста,

  • проведення масштабної інвентаризації лісових ресурсів, в рамках якої встановлено, що в межах Києва обліковується 33575,38 га земель лісопаркового призначення,

  • вперше за 10 років проведення повної інвентаризації водойм міста, в ході якої було виявлено 691 водний об'єкт на території столиці,

  • ліквідацію величезної кількості стихійних сміттєзвалищ, а також організація прибирання і утилізації 184 000 одиниць автомобільних шин,

  • схвалення 37 клопотань стосовно створення на території Києва територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення”.

Як інформувала KВ, у цьогорічному світовому рейтингу IQAir World Air Quality Report Київ увійшов до тридцяти столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря. Опинившись між Мадридом та Токіо, Київ посів 26 місце рейтингу, потрапивши до так званої “зеленої” зони. 

Читайте: У КМДА заявили, що минулого року лише близько 4% часу якість повітря у Києві була низькою

Фото: Укрінформ

КиївВлада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.