п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

ВР решила на внеочередном заседании ничего не рассматривать, а разойтись

ВР решила на внеочередном заседании ничего не рассматривать, а разойтись

В Верховной Раде (ВР) состоялось внеочередное заседание, созванное по инициативе парламентской оппозиции. В повестку дня был вынесен ряд социальных законопроектов, преимущественно касающихся пенсий. Однако в полупустом зале голосов для их принятия не было. Поэтому лидеры групп и фракций “консолидированно” решили не “заваливать” законопроекты, а разойтись.

Об этом KV стало известно в ходе внеочередного пленарного заседания ВР 7 октября 2021 года. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“В связи с требованием 153 народных депутатов Украины о созыве внеочередного пленарного заседания Верховной Рады Украины девятого созыва и в соответствии с частью восьмой статьи 19 Регламента Верховной Рады Украины прошу регистрироваться”, – огласил председательствующий первый вице-спикер ВР Руслан Стефанчук и после регистрации (214 народных депутатов) объявил внеочередное пленарное заседание открытым.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По предварительно сформированной повестке этого внеочередного заседания Рада должна была рассмотреть семь законопроектов, инициированных парламентской оппозицией. Однако рассмотрели (и отклонили) – один.

Законопроект №4038 “О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения осовременивания и повышения размеров пенсий” авторства Юлии Тимошенко (фракция “ВО “Батькивщина”) и ее коллег по фракции - не прошел.

Михаил Цимбалюк, представляя законопроект, сказал, что предполагал проведение ежегодного мартовского перерасчета пенсионных выплат с учетом не менее 80% показателя роста среднемесячной заработной платы по Украине за прошлый год, но не менее роста уровня инфляции.

Галина Третьякова от имени профильного комитета рекомендовала вернуть законопроект инициатору на доработку, поскольку аналогичный закон уже принят. Эту пропозицию председательствующий поставил первой на голосование (как рекомендацию комитета), но она не прошла (за – 97 голосов из 226 необходимых). 

Документ за основу поддержали 170 нардепов. Направить в комитет для подготовки к повторному чтению – 175 голосов. Законопроект, таким образом, был отклонен.

После этого “провала” Стефанчук после минутного совещания с лидерами фракций, предложил закрыть внеочередное заседание (поскольку голосов для принятия законопроектов очевидно не было), а вернуться к социальным законопроектам позже, “чтобы не потерять их”. 

Парламентская оппозиция обратила внимание на результаты регистрации, по которым видно, что проигнорировали внеочередное заседание, в основном, “слуги народа” (хотя по ходу заседания, при голосовании за первый законопроект, высвечивалось на табло, что в зале 240 депутатов – теоретически, этих голосов хватило бы для результативных голосований).

А Галина Третьякова подчеркнула, что монобольшинство уже приняло социальные законы, аналогичные тем, что предложила к рассмотрению на этом заседании оппозиция.

В итоге, заседание, продлившись меньше часа, было объявлено закрытым.

Читайте: Разумков созвал внеочередное заседание ВР: оппозиция хочет повысить пенсии

Фото: скриншот

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, руслан стефанчук, внеочередное заседание

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.