п'ятниця, 24 травня 2024 г.

ВР прийняла за основу законопроект про медіа

ВР прийняла за основу законопроект про медіа

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу законопроект “Про медіа”, який увібрав у себе законодавчі норми стосовно регулювання медіа-ринку в Україні. Поруч з нормами, що адаптують українське законодавство до європейського, документ містить суперечливе, на думку багатьох медійників, посилення повноважень Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Про прийняття законопроекту KВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулось 30 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроект №2693-д “Про медіа” за основу підтримали 233 народних депутати.

По групам і фракціям: 

  • “Слуга народу” – 179;

  • позафракційні – 5;

  • “Європейська солідарність” – 0;

  • “Платформа за життя та мир” – 12;

  • ВО “Батьківщина” – 6;

  • “Голос” – 0;

  • “Партія “За майбутнє” – 7;

  • “Відновлення України” – 12;

  • “Довіра” – 12.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Як сказано в парламентському релізі, законопроектом пропонується привести у відповідність до вимог та критеріїв Директиви Європейського Союзу про аудіовізуальні медіа послуги визначення деяких термінів, посилити процедуру захисту авторських та суміжних, а з числа суб’єктів, на які поширюється регулювання закону, вилучити іноземні нелінійні медіа та іноземні платформи спільного доступу до інформації (зокрема, Netflix, Amazon Prime Video).

Законопроектом забороняэться усім особам, зареєстрованим в офшорних зонах, брати участь у постачальниках електронних комунікаційних послуг.

Проектом пропонується конкретизувати вимоги до прозорості структури власності та контролю, врегулювати питання мовлення громад з урахуванням рекомендації експертів Ради Європи, зокрема в частині відокремлення суб’єктів мовлення громад від суб’єктів, заснованих місцевими органами влади.

Законопроектом передбачені вимоги, згідно з якими публікації вихідних даних онлайн медіа поширюватимуться лише на зареєстрованих суб’єктів.

Проектом пропонується розширити гарантії захисту дітей від шкідливого контенту, відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи уточнити підстави для надання права на відповідь чи спростування інформації: закріпити, що такими підставами є поширення відомостей, які не відповідають дійсності.

Законопроектом також пропонується уточнити порядок розповсюдження мовниками інформації про події значного суспільного інтересу, спростити умови реєстрації друкованих видань: встановити, що вони підлягають обов’язковій реєстрації лише на період військової агресії, посилити повноваження регулятора у частині накладання санкцій на суб’єктів у сфері медіа, конкретизувати обмеження у сфері медіа, пов’язані зі збройною агресією: уточнити перелік суб’єктів, які не можуть бути суб'єктами у сфері медіа в Україні, критерії забороненого контенту тощо.

Як повідомила після голосування заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, “у вересні очікуємо на висновок Європейської комісії, який готують експерти Ради Європи, розглядаємо на комітеті правки і голосуємо в другому читанні. Тим часом профільний підкомітет, який я очолюю, буде працювати у форматі робочих груп для доопрацювання законопроекту”.

“Всі дискусійні моменти будуть вирішені до другого читання”, – запевнив напередодні голосування голова ВР Руслан Стефанчук

KВ аналізувала прийнятий з основу законопроект. Дискусії навколо його прийняття викликали повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення – документ наділяє її авторитарними повноваженнями, перетворюючи її на регулятор усього в медіа-просторі, а не тільки радіо і ТБ. Проти цього напередодні винесення документу в сесійну залу виступили організації медійників, зокрема, Національна спілка журналістів України. 

Читайте: Нацрада Потураєва: слідчий, прокурор і медіа-суддя

Фото: ZN.UA

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, Верховна Рада, слуга народу, микита потураєв, про медіа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.