п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

ВР одобрила постепенный переход от бумажных трудовых книжек к электронным

ВР одобрила постепенный переход от бумажных трудовых книжек к электронным

Верховная рада (ВР) приняла за основу законопроект, по которому гражданам будет предоставлена возможность отказаться от устаревшего формата “трудовых книжек”, заменив их электронным кабинетом. Предлагается уйти не только от бумаги к цифре, а и от чиновничьего сервиса к электронному формату общения с государством.

Об этом KV стало известно в ходе пленарного заседания ВР 2 сентября 2020 года. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект закона №3623 “О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно учета трудовой деятельности работника в электронной форме” был принят за основу. Документ поддержали в первом чтении 283 народных депутата.

Этот правительственный законопроект предусматривает введение учета трудовой деятельности работника в электронной форме, а также законодательное урегулирование вопроса относительно автоматического назначения пенсии по возрасту через личный электронный кабинет на веб-портале электронных услуг Пенсионного фонда.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проектом акта предлагается внести изменения в ряд действующих законов.Предусматривается установить пятилетний переходный период для включения в Государственный реестр сведений из бумажных трудовых книжек о трудовой деятельности работников (в течение этого периода будет применяться как бумажная трудовая книжка, так и электронная форма уже имеющихся или внесенных сведений о трудовой деятельности из Государственного реестра).

При этом, внесение сведений о трудовой деятельности в Госреестр через веб-портал электронных услуг Пенсионного фонда в виде сканированных или оцифрованных копий предусмотренных законодательством документов (трудовой книжки, справок и т.п.) должен осуществляется работником и работодателем с обязательным наложением квалифицированного электронной подписи.

По законопроекту, после внесения сведений о трудовой деятельности в Госреестр работодатель будет обязан выдать оригинал бумажной трудовой книжки на руки работнику под роспись. Но предусмотрена обязанность работодателя и в дальнейшем вносить по требованию работника сведения в бумажную версию трудовой книжки (записи о приеме на работу, переводе, увольнения).

Также правительство хочет ввести возможность автоматического назначения пенсии (без личного обращения лица) в случае получения застрахованным лицом права на назначение пенсии по возрасту по достижении пенсионного возраста на основании сведений, имеющихся в системе персонифицированного учета. 

В случае отсутствия в системе персонифицированного учета сведений о страховом стаже, необходимом для назначения пенсии по возрасту, территориальный орган Пенсионного фонда обязан будет информировать застрахованное лицо об этом и о необходимости представления данных.

При этом, будет сохраняться за лицом право отсрочки выхода на пенсию. В рамках автоматического назначения пенсий предусмотрена и возможность определения с помощью программных средств Госреестра наиболее выгодного варианта для назначения пенсии, включая дату такого назначения.

Авторы законопроекта, формальным инициатором которого является премьер-министрр Денис Шмыгаль, поясняют необходимость плавного перехода от бумажных трудовых книжек к современным технологиям так: “Стремительное развитие цифровых технологий обусловливает необходимость пересмотра правоотношений, связанных с учетом трудовой деятельности работника. Действующие нормативные подходы в этой сфере сформированы еще в 60-х-70-х годах прошлого века в условиях тоталитарного строя бывшего СССР и не отвечают ни современному состоянию законодательства, ни реалиям социально-трудовых отношений”.

Читайте: Кабмин внес в Раду законопроект об электронном учете трудовой деятельности

Фото: “Дебет-Кредит”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости киевщины, новости украины, верховная рада, кабинет министров, трудовые книжки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.