неділя, 5 травня 2024 г.

ВР не відкрила декларації топ-чиновників для суспільства, обмежившись відновленням “закритих” декларацій

ВР не відкрила декларації топ-чиновників для суспільства, обмежившись відновленням “закритих” декларацій

Верховна Рада (ВР) прийняла проект закону, що відновлює декларування в умовах воєнного стану. Це стосується осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Однак прийнятий документ зазнав критики і в сесійній залі, і поза її межами: деякі народні депутати розцінили прийнятий документ як половинчастий; антикорупційні активісти ж упевнені, що "дірки" в деклараціях прописані в законі не задля безпеки в умовах війни, а щоб приховати реальні статки декларантів. Тим більше, що декларації за цей і два попередні роки все одно не відкриватимуть на загал. У кулуарах Ради припускають: проголосований сьогодні текст Президент не підпише й ветує “з технічних причин” – з огляду на невдоволення фінальним текстом міжнародних партнерів, які й в умовах війни вимагають від Києва боротьби з корупцією на вищих щаблях української влади.

Про це KВ дізналася з повідомлення нардепа Ярослава Железняка з сесійної зали Верховної Ради 5 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними Железняка, народні депутати проголосували у другому читанні та в цілому законопроект №9534 “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану” 329 голосами.

У першому читанні законодавчі зміни були проголосовані влітку цього року. Враховуючи воєнний стан, пропонувалося обмежити публічний доступ до деякої (але не всієї) інформації в деклараціях. На думку антикорупційних активістів, "дірки" в деклараціях були прописані в законі не задля безпеки в умовах війни, а щоб приховати реальні статки декларантів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Цей законопроект передбачає подання декларацій тими, хто повинен це робити (депутати, міністри, очільники обласних та Київської міської адміністрацій, високопосадовці державної влади й місцевого самоврядування), за поточний рік і попередні роки, тобто за 2021 і 2022 роки.

Проект закону також передбачає відновлення призупинених на час дії воєнного стану спецперевірок для осіб, які претендують на державні посади.

У прийнятому документі враховано, що військовослужбовці, окрім представників військово-лікарської комісії та територіального центру комплектування, полонені, громадяни на тимчасово окупованих територіях не повинні подавати декларації до закінчення воєнного стану або деокупації території.

Водночас, зауважила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко, парламент не підтримав поправку про обов'язкове декларування радників Офісу Президента України Володимира Зеленського (керівник Офісу – Андрій Єрмак), членів наглядових рад і держпідприємств.

Железняк підкреслив, що не пройшла й інша важлива депутатська поправка – стосовно відкриття декларацій вже зараз: “Головна правка 371- про відкриття декларацій, не набрала голосів: 199. Не впевнений, що це зарахують як виконання одного з структурних маяків МВФ” (нардеп вважає, що зважаючи на це закон не буде підписаний Президентом Зеленським: “буде в результаті технічне вето”).

Нагадаємо, електронне декларування для чиновників ВР скасувала навесні 2022 року на час дії воєнного стану у зв'язку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну.

Ухвалення закону про відновлення декларування необхідне Україні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Читайте: НАЗК “безпечно” поновило доступ до реєстру корупціонерів

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Верховна Рада, назк, декларування

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.