п'ятниця, 19 липня 2024 г.

Власти заставят киевлян платить налог на дождь

В Киеве готовят к выполнению распоряжение власти - ввести налог на сбор и очистку стоков с крыш. Средства направят на модернизацию и развитие дождевой канализации.

Чтобы измерить, сколько платить за свой дождь, в Европе хозяева домов ставят счетчики на сливные трубы. Таким образом, ведра воды, вылитые в городскую канализацию, обходятся около 10 долларов в год. В Украине соседу под забор - бесплатно! И скоро это изменится, и дождь будет платным. По крайней мере, в Киеве.

 

Из-за новых застроек, новые осадки выливать уже некуда. “Они действительно бросили большое количество воды в наши ливнестоки - около 1,4 прироста площади твердого стока в нас прибавилось за последние 12-15 лет”, - объясняет главный инженер “Киевавтодора” Василий Мельниченко.

 

В реку Лыбидь стекает содержимое из более 200 труб дождевой канализации. А к ним - 800 километров стоков на дорогах и две тысячи километров труб в домах. Под въедливый запах она несет все дожди в Днепр. И минимум 5 раз в год устраивает ближайшим улицам большую купель. В одном коллекторе может быть целый музей из жизни столицы.

 

Чтобы не утонуть еще и в фекалиях, в Киеве придется платить за дождь. Налог вводится в действие уже 5 лет, но финиш уже близко. “Очистные сооружения, транспортировки, насосы, люди, которые будут работать, лаборатории - все это будет включено в себестоимость”, - объясняет заместитель директора КП “Плесо” Игорь Зарицкий.

 

Платить за слив дождя обязаны все, кто имеет крышу или территорию, на которую капает дождь. Чем больше крыша, то больший объем. “В зависимости от того, какая там кровля. Там будет начисляться в расчете на количество годовых осадков, делится на год, и будут платиться в бюджет города взносы”, - добавляет Зарицкий. “За год у нас в Киеве может выпасть 650 миллиметров осадков”, - рассказывает ведущий синоптик “Укргидрометцентра” Наталья Голеня.

 

Чтобы за накапанный дождь платили все, но каждый свое, в столице формируется база абонентов и их кровель. “Мы будем знать потенциальное количество жителей, ну, абонентов, которых можно привлечь к этой программе и, исходя из этого, будет начисляться им в зависимости от того, какую они занимают территорию, чем занимаются, что они сбрасывают”, - говорит Зарицкий.

 

В жилищно-коммунальных тарифах это, предварительно, плюс несколько гривен. Ремонт сточных труб или ремонт крыши в стоимость не входит.

 

Отметим, ранее сообщалось, что в Киеве протекают около 15% крыш в многоэтажных домах коммунальной формы собственности, и на их капитальный ремонт в горбюджете денег не предусмотрено.

 

Источник: ТСН

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.