п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Власти Белой Церкви проверят незаконную стройку на территории Спасо-Преображенского собора (видео)

Власти Белой Церкви проверят незаконную стройку на территории Спасо-Преображенского собора (видео)

Мэр Белой Церкви Геннадий Дикий просит провести проверку незаконных сооружений, которые построены на территории Спасо-Преображенского собора (на фото), на ул. Гагарина, 10, который является памятником архитектуры национального значения, возведены незаконные сооружения. Незаконные сооружения, по информации депутатов горсовета, возведены Белоцерковским епархиальным управлением УПЦ МП.

Об этом KV стало известно из сюжета БЦТВ, который был размещен на канале YouTube 22 февраля 2018 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На очередной сессии горсовета Белой Церкви депутат Владимир Бабенко (внефракционній, избран от "УКРОПа") поднял вопрос о незаконной застройке в Спасо-Преображенском кафедральном соборе. Депутат считает, что нужно принять меры для сохранения памятника архитектуры национального значения - Спасо-Преображенского кафедрального собора и Никольской церкви.

Депутат подчеркнул, что незаконную застройку осуществила Белоцерковская епархия Украинской православной церкви Московского Патриархата (УПЦ МП). Также церковники, по словам Владимира Бабенко, “изменили внешний вид Никольской церкви, которая еще в 1706 году была построена гетманом Мазепой”.

Депутат сообщил, что получил ответ от управления градостроения и архитектуры исполкома Белоцерковского горсовета, в котором сообщается, что Белоцерковская епархия УПЦ МП не получала ни одного разрешения и не согласовывала сметную документацию для проведения строительства.

Мэр Белой Церкви Геннадий Дикий попросил провести проверку указанных объектов и доложить на следующей сессии, чтобы “принять обоснованное решение”.


Спасо-Преображенский собор в Белой Церкви был заложен в 1832 году. Финансировала строительство храма графини Александра Браницкая-Энгельгардт.

Первый Никольский храм в Белой Церкви был построен здесь в середине XVII века. В 1709 году был возведен новый каменный храм. К началу XX века церковь была почти полностью разрушена. Частично Никольская церковь была восстановлена в 1960 годах.

На фото: Никольская церковь, источник фото: ua.igotoworld.com

КиевVласть сообщала, что в постоянная комиссия Киевского городского совета по вопросам градостроительства, архитектуры и землепользования единогласно поддержала электронную петицию с требованием сноса незаконной постройки - часовни УПЦ МП Десятинного мужского монастыря Пресвятой Богородицы на территории Национального музея истории Украины. Эта незаконная постройка находится возлу фундамента Десятинной церкви.

Читайте: Страсти вокруг Десятинной церкви в Киеве (видео)

Фото: VideNovum

KиевVласть

Константин Гродзинский

Теги: новости киевской области, новости киевщины, белая церковь, геннадий дикий, упц мп, незаконная стройка, владимир бабенко, спасо-преображенский собор, никольская церковь

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.