четвер, 2 травня 2024 г.

Верховна Рада створила комісію з питань дослідження ефективності влади Києва під час воєнного стану

Верховна Рада створила комісію з питань дослідження ефективності влади Києва під час воєнного стану

Верховна Рада України створила Тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва під час дії воєнного стану. Головним завданням комісії у Верховній Раді називають підготовку законодавчих змін, які нібито мають “вивести систему управління столицею з хаосу”.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Верховної Ради України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначають у ВР, Київ є основною стратегічною ціллю окупанта. Водночас в столиці є безліч проблем. У парламенті вважають, що частина за них – наслідок низького рівня управління, а інша частина – наслідок того, що законодавство нібито не врегульоване “у правильний спосіб”. 

Згідно з повідомленням, ТСК з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва під час дії воєнного стану створена для того, щоб зробити систему управління Києвом ефективною.

Комісію очолив заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народний депутат ВР Віталій Безгін.

“Ми розуміємо, що в Києві з управлінням є хаос, у Києві немає незалежного виконавчого комітету в Київраді, немає органу, який здійснює наглядові повноваження. Загалом у Києві важко зрозуміти, яка різниця з погляду функціонала між Київською міською державною адміністрацією та Київською міською військовою адміністрацією. Тому ключове завдання ТСК – підготувати законодавчі зміни, “прошерстити” галузі, що є проблемними, наприклад, мости, метро і стратегічні об’єкти. Далі – напрацювати готові рішення”, – зазначив нардеп.

На його думку, парламенту може бути запропоновано внесення змін до закону про столицю і закону про воєнний стан.

“Ми могли це зробити без утворення ТСК, але наша позиція полягає в тому, що до Комісії мають увійти представники всіх політичних суб’єктів парламенту і розділити відповідальність, адже це столиця нашої держави. Ми будемо пропонувати конкретні рішення для місцевої влади, і сподіваємося, що вона долучиться до роботи цієї спеціальної комісії”, – заявив Віталій Безгін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Київський міський голова Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі відреагував на створення парламентом комісії.

“Добре, що провладні нардепи зацікавилися нарешті тим, як відбувається життєдіяльність Києва під час війни. Коли треба утримувати, ремонтувати, відновлювати після обстрілів інфраструктуру. Коли треба надавати необхідні сервіси мешканцям міста, забезпечувати життєдіяльність мегаполіса. – В умовах, коли у столиці забирають найбільше податків, в умовах нестачі працівників на ключових комунальних підприємствах, в умовах “кошмарення” міської влади і постійних маніпуляцій”, – прокоментував створення ТСК з питань дослідження ефективності влади Києва Віталій Кличко.

Він зазначив, що столиця вже кілька років чекає ухвалення нардепами важливих для Києва законопроектів – щодо збереження культурної спадщини, щодо відповідальності за порушення комендантської години, щодо адміністративної  відповідальності за недопуск в укриття, щодо розвитку територій міста та меж столиці. 

Мер столиці висловив сподівання, що народні депутати проаналізують цю ситуацію та допоможуть Києву, ухваливши ці законопроєкти.

“Тому розраховуємо на ґрунтовну й ефективну роботу нової тимчасової комісії. 

Заради розвитку столиці, а не чергових політичних гасел та маніпуляцій. Ознайомлення з тим, як працює місто забезпечимо фахівцям комісії не виступами в телемарафоні та повідомленнями в анонімних телеграм каналах, а зануренням в реальну роботу”, – заявив мер Києва.

Нагадаємо, у Верховній Раді вже давно намагаються змінити законодавство щодо функціонування місцевих органів влади у Києві. 3 жовтня 2019 року ВР ухвалила у першому читанні за основу законопроект №2143-3 ВР. Зміст законопроєкту викликав жваві дискусії.

Читайте:

Альтернативный закон о столице от “Слуги народа”: две общины для киевлянина, ратуши и магистрат, амбассадор Киева и префектура КГГА

“40 страниц сатанизма”: почему нельзя принимать закон “Слуги народа” о Киеве

Фото: anga.ua

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, КМДА, Віталій Кличко, Верховна Рада, віталій безгін, місцева влада, тимчасова спеціальна комісія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.