п'ятниця, 27 травня 2022 г.

Від КМДА вимагають скасувати провальну медичну реформу

Від КМДА вимагають скасувати провальну медичну реформу

Громадськість та медики столиці вимагають від керівництва КМДА негайно оприлюднити результати провальної медичної реформи в столиці, скасувати цю реформу, та передати повноваження в цій сфері Антикризовому медичному комітету. Профільний департамент КМДА відбивається, як може.

Про це розповіла КV голова Громадської ради при КМДА Марина Бурмака.

“Оперативне оприлюднення результатів провальної медичної реформи в столиці є вкрай важливим кроком до побудови прозорої, якісної та відповідальної медицини. І це тільки перший крок”, - вважає Марина Бурмака.

За її словами, на засіданні Громадської ради при КМДА, яке відбулося 24 лютого, було висловлено недовіру міській владі. Насамперед - через  бездіяльність чиновників та неефективну роботою Департаменту охорони здоров'я, який не зумів організувати налагоджений механізм оперативної медичної допомоги громадянам під час подій на Майдані.

На цьому ж засідання було вирішено вимагати від Департаменту здоров'я звіту перед громадськістю щодо організації медичної допомоги потерпілим. Обговорювалось й цілеспрямоване перешкоджання з боку деяких чиновників вивезенню сміття з Майдану, що провокувало створення інфекційного середовища і стимулювало поширення вірусних збудників хвороб серед людей.

Столичні медики, серед яких були хірурги, педіатри, терапевти та медики-волонтери з Майдану, з слів Марини Бурмаки, одноголосно виступили за скасування недолугої медичної реформи, яка, як відомо, активно підтримувалась керівництвом КМДА.

Стосовно суті реформи читайте: Киевлян будут лечить по-новому

Як протидію цій реформі під час засідання Горомадській раді було запропоновано створити альтернативний громадський орган – Антикризовий медичний комітет, до його складу ввійшли б представники пацієнтських організацій, професійних медичних об’єднань та профспілок медичних працівників.

На думку Бурмаки, для легітимізації такого комітету  необхідно терміново розробити документарну платформу, на основі якої буде здійснюватись діяльність цього органу.

З тим що медичну реформу від КМДА слід негайно відміняти згодна й голова київського міського профсоюзу працівників охорони здоров'я Лариса Конаровська.

 

“Медична реформа в Києві має ґрунтуватися на трьох показниках: фінансовому забезпеченні галузі, кадровому потенціалові та інноваційних технологіях. Сьогодні ж ні один із зазначених показників не забезпечений потрібними ресурсами, а платформа медичної реформи від КМДА суперечить концептуальним положенням Європейської хартії прав пацієнтів”,— зазначила КV Конаровська.

За її словами, стосовно створення в Києві Антикризового медичного комітету серед медиків наразі ще тривають дискусії та консультації.

При цьому Марина Бурмака розповідає, що керівництво департаменту охорони КМДА зараз чинить шалений тиск на лікарів, вимагаючи відмовитись від створення такого комітету. “Мені телефонують медики, які про це розповідають”,— зазначила Бурмака.

Нагадаємо, що керівництво КМДА було ініціатором медичних пілотних проектів у двох районах столиці (Дарницькому та Дніпровському) і всупереч негативним результатам не припинила реформувальних заходів.

Юлія Довгун

Теги: медицина, майдан, волонтер, бурмака, профсоюз, громадська рада при кмда, конаровська

п'ятниця, 27 травня 2022 г.
22:40
“Нафтогаз" стане національним оператором на ринку нафтопродуктів, - голова правління НАК
22:00
Собор УПЦ оголосив про повну самостійність, засудив війну в Україні та висловили незгоду з позицією Кирила
21:35
Україна закликала Німеччину припинити або скоротити транзит газу через “Північний Потік-1”
21:03
На Харківщині українські десантники знищили ще один російський вертоліт Ка-52 “Алігатор”
20:42
10 людей загибло, близько 35 поранено через влучення ракети “Іскандер” в казарми Нацгвардії, - голова тероборони Дніпра
20:28
На Херсонщині окупанти розмістили свій особовий склад в виправній колонії
20:02
Подільський райсуд Києва оголосив в міжнародний розшук екс-голову Конституційного суду України Тупицького
19:46
Сєвєродонецьк не оточений, але частина підрозділів рашистів зайшла на околиці міста, - Гайдай
19:27
Ворог відновлює залізницю на Харківщині та розгортає в білорусі маневрову групу РЕБ на нашому кордоні, - Генштаб ЗСУ
19:08
Уряд змінив правила перетинання кордону військовозобов'язаними громадянами України
18:44
На рейсах потягу “Стефанія Експрес” пасажирам даруватимуть панамки з автографом лідера гурту Kalush
18:23
На Херсонщині винищувач ЗСУ збив літак московитів
18:01
“Укрпошта” оголосила конкурс ескізів для нової поштової марки “Доброго вечора, ми з України!”
17:44
На Київщині відновлено проїзд по 20 з 22 зруйнованих мостів, - КОВА
17:26
В київському ботсаду знайшли снаряди часів Другої світової (фото)
17:02
У Києві на Солом’янці розквітла “Мадонна з київського метро”
Календар подій