субота, 27 квітня 2024 г.

Валентин Мондриевский: 64 исторические здания должны войти в Государственный реестр недвижимых памятников

Валентин Мондриевский: 64 исторические здания должны войти в Государственный реестр недвижимых памятников

В 2020 году Департамент охраны культурного наследия Киевской горгосадминистрации (КГГА) направил представление Министерству культуры и информационной политики Украины относительно внесения 64 объектов культурного наследия в Государственный реестр недвижимых памятников Украины. Экспертная комиссия по вопросам учета объектов культурного наследия при Минкульте еще в ноябре прошлого года рассмотрела только 42 объекта из списка, однако соответствующий приказ о внесении их в госреестр до сих пор отсутствует.

Об этом KV стало известно из сообщения КГГА. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Любое затягивание предоставления статусов памятников историческим зданиям со стороны Министерства культуры грозит уничтожением этих объектов, ведь действующее законодательство должным образом не защищает объекты культурного наследия со статусом “недавно обнаруженные”, – отметил в.о. первого заместителя председателя КГГА Валентин Мондриевский.

По его словам, еще в 2018 году юристы Департамента охраны культурного наследия разработали проект закона о внесении изменений в действующее законодательства по охране памятников, который был принят в первом чтении. 

Среди прочего, предлагалось приравнять материальную ответственность юридических и физических лиц, увеличить штрафы и усилить ответственность за разрушение памятников. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Кроме того, отмечалась важность приравнивания ответственности за разрушение вновь выявленных объектов культурного наследия и памятников. Ведь в период, пока Минкульт вносить объекты в реестр, недобросовестные владельцы, понимая отсутствие ответственности, смогут уничтожать исторические здания.

“Считаю, что во всех городах, где есть объекты культурного наследия – а их ориентировочно 400 – должна появиться возможность выкупа памятников в коммунальную собственность. Такие изменения позволили бы местным властям более эффективно управлять объектами культурного наследия. Пока же достопримечательность, даже местного значения, может быть выкуплена исключительно в государственную собственность”, – отметил Валентин Мондриевский.

По его словам, КГГА неоднократно призывала Верховную Раду принять во втором чтении законопроект об усилении ответственности за разрушение памятников. Однако по предложению Министерства культуры указанный проект закона снят с рассмотрения.

Фото: KV

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, кгга, позиция, валентин мондриевский, министерство культуры и информационной политики, государственный реестр недвижимых памятников, памятка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.