неділя, 28 квітня 2024 г.

В Україні не заборонено жодної церкви, - делегати ВРЦіРО

В Україні не заборонено жодної церкви, - делегати ВРЦіРО

Учасники делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час зустрічей із американськими журналістами, експертами провідних дослідницьких центрів та сенатором США, які відбулися у Вашингтоні, заявили про високій рівень релігійної свободи в Україні.

Про це KВ стало відомо з повідомлення ВРЦіРО.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Незважаючи на воєнний стан, в Україні зберігається високій рівень релігійної свободи та жодна церква не була заборонена. Натомість протилежна ситуація на тимчасово окупованих територіях України, де російські військові впроваджують ідеологію “Русского міру” шляхом знищення української ідентичності та жорстоких переслідувань усіх релігійних меншин", – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також на зустрічах з американською громадськістю українські релігійні діячі відповіли на запитання щодо законодавчих змін у сфері релігійної діяльності, передбачених проєктом № 8371. Зокрема, повідомили, що в Україні триває демократичне обговорення цього законопроєкту, за наслідком якого законопроєкт може бути скоригований до другого читання.

Втім, у синодальному відділу Української православної церкви повідомили, що заяви, які були оприлюднені окремими представниками ВРЦіРО, не можна вважати позицією ВРЦіРО, адже вони не були предметом розгляду та не ухвалювались на її засіданнях, де рішення приймаються консенсусом. 

"Також вважаємо, що в світлі прийняття в першому читанні законопроекту №8371 є неправильним говорити про наявність чи відсутність порушень релігійної свободи стосовно окремої взятої конфесії, в нашому випадку — Української Православної Церкви, без безпосередньої присутності представників Української Православної Церкви, які з якихось причин не були включені до складу делегації, хоча подавали кандидатуру представника", – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що раніше, 19 жовтня, повноважному члену ВРЦіРО від Української православної церкви було відмовлено взяти участь в зустрічі з Головою Уряду Денисом Шмигалем у складі ВРЦіРО.

Нагадаємо, 1 квітня 2023 року колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу (Лебедю) вручили підозру. Митрополита Української Православної Церкви (УПЦ) звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Рішенням суду його відправили під цілодобовий домашній арештЗгодом, 30 червня, Солом'янський суд Києва продовжив запобіжний захід для митрополита Павла. Його залишили під цілодобовим домашнім арештом ще на два місяці. 13 липня 2023 року СБУ повідомила, що викрила нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла.

Читайте: Урядовий законопроект про заборону релігійних організацій, пов'язаних із рф, прийнято у першому читанні

Фото: ВРЦіРО

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, сша, делегація, журналісти, заяви, врціро, свобода віросповідання

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.