середа, 29 червня 2022 г.

В “Слузі народу” запропонували сильніше карати тих, хто наживається на “гуманітарці”

В “Слузі народу” запропонували сильніше карати тих, хто наживається на “гуманітарці”

У Верховній Раді (ВР) зареєстрований і опрацьовується у профільному комітеті законопроект, що посилює відповідальність за незаконний продаж гуманітарної допомоги. Народний депутат Анастасія Ляшенко (фракції "Слуга народу", на фото) пропонує зменшити розмір завданих збитків для настання кримінальної відповідальності, і встановити чималі штрафи.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №7321 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо вдосконалення окремих питань, пов’язаних із незаконним продажем гуманітарної допомоги)”, зареєстрованого у ВР 27 квітня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно законопроекту, скоєними у значному розмірі будуть вважатися дії, якщо загальна вартість гуманітарної допомоги або благодійних пожертвувань у 80 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМДГ, 17 гривень), тобто 99240 гривень. Зараз “планка” вища – 350 НМДГ (тобто 434175 гривень).

У великому розмірі – якщо загальна вартість товарів чи допомоги у 350 і більше разів перевищує НМДГ (зараз – у 1000 разів і більше), а в особливо великому розмірі – якщо загальна вартість товарів чи допомоги у 1000 та більше разів перевищує НМДГ (зараз – у 3000 разів і більше).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Крім цього, пропонується доповнити Кодекс про адмінправопорушення новою статтею і встановити відповідальність за продаж товарів гуманітарної допомоги. 

Такі дії можуть спричинити накладення штрафу від 800 до 1000 НМДГ(13600-17000 гривень). 

У разі повторення порушення протягом року – штра від 1000 до 2000 НМДГ (17000–34000 гривень).

“Для того, щоб процес доставки гуманітарних вантажів із закордону був максимально швидким і простим, ВРУ були внесені зміни до Податкового кодексу та іншого законодавства, які по-перше повністю звільнили гуманітарні вантажі від податків та мит, а по-друге, суттєво спростили процедуру визнання соціально значущих товарів гуманітарною допомогою. Окрім цього, були внесені зміни і до Кримінального кодексу України, які встановлювали відповідальність за продаж товарів, які були оформлені як гуманітарна допомога. Однак, на жаль в Україні продовжують і надалі виявляти випадки використання товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку. Така ситуація, свідчить про те, що законодавство, яке встановлює відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, потребує доопрацювання”, – пояснює свою законодавчу ініціативу народна депутатка.

Вона звертає увагу на те, що на даний момент встановлена лише кримінальна відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, “при чому, відповідальність за ч.1 ст. 201-2 КК України – незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги – буде наставати, якщо винна особа здійснить продаж товарів гуманітарної допомоги на суму щонайменше 434175 грн. Натомість, якщо буде продано товарів на меншу суму – то до відповідальності за ст. 201-2 КК України притягнути винних осіб неможливо”.

У зв’язку цим, Ляшенко пропонує встановити і адміністративну відповідальність за продаж товарів гуманітарної допомоги на меншу суму, ніж необхідна для настання кримінальної відповідальності. 

“А по-друге, як показала практика, у ст. 201-2 КК України встановлена надто висока межа щодо розміру завданої шкоди для настання кримінальної відповідальності за продаж гуманітарної допомоги. Така ситуація дозволяє злочинцям уникати покарання”, тому і пропонується зменшити розмір завданої шкоди для настання кримінальної відповідальності.

Наразі проект закону опрацьовується у профільному парламентському комітеті - з питань правоохоронної діяльності (голова - Сергій Іонушас, фракція "Слуга народа").

Читайте: За торгівлю гуманітаркою під час воєнного стану можна сісти в тюрму на 12 років

Фото: Анастасія Ляшенко – Telegram

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини києва, війна, Верховна Рада, гуманітарна допомога, слуга народу, анастасія ляшенко

вівторок, 28 червня 2022 г.
21:41
Україна повернула тіла ще 46 полеглих українських воїнів
21:26
Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб
21:05
В Україні відновить роботу Офіс Всесвітньої продовольчої програми
20:41
Мешканці тимчасово окупованого Маріуполя продовжують збирати воду з калюж, - Андрющенко (відео)
20:20
Мер Варшави також став жертвою діпфейку Віталія Кличка
19:46
НАТО ухвалить нову стратегічну концепцію колективної безпеки та узгодить пакет підтримки для України, - Кличко
19:27
Ірпінь підписав угоду про співпрацю з Каннами та Асоціацією мерів міст Франції
19:01
У Дніпрі через “прильоти” ракет рф зруйнована залізнична інфраструктура, промислове підприємство та СТО
18:35
У прикордонних районах білорусі ворог нарощує системи інженерного обладнання оборонних позицій, - Генштаб
18:24
Рятувальники розібрали вже 70% завалів на місці торгового центру в Кременчуці (оперативні дані, фото)
18:09
Двом рашистам повідомлено про підозру за наказ катувати і вбивати цивільних на Київщині (фото)
17:47
В столичному ботсаду Гришка виявили боєприпаси (фото)
17:30
Рашисти арештували міського голову Херсона
17:11
МВС готове витратити майже 53 млн гривень на реконструкцію будівлі в Солом'янському районі столиці під свій архів
16:45
Суд повернув Тетіївській громаді на Київщині земельну ділянку вартістю понад 62 млн гривень
16:24
Броварська міськрада знизила до мінімальної ставку на оренду земельних ділянок
Календар подій