середа, 22 травня 2024 г.

В системе местного самоуправления на уровне Конституции заложен диссонанс, - Роман Тытыкало

В системе местного самоуправления на уровне Конституции заложен диссонанс, - Роман Тытыкало

Местное управление на Киевщине переживает не лучшие времена. Проблема лежит в плоскости распределения полномочий между областной администрацией и местными советами.

Об этом в интервью KV заявил председатель постоянной комиссии Киевского областного совета по вопросам регламента, депутатской этики и взаимодействия с правоохранительными органами Роман Тытыкало.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По его словам, самоуправление в столичном регионе переживает не лучшие времена.

"Когда я не был депутатом областного совета, я не понимал проблематику местного самоуправления. Есть очень серьезный диссонанс в его системе. Проблему, которую мы имеем, заложено на уровне Конституции. Итак, есть государственная администрация. Глава администрации назначается Президентом. Раньше это была определенная процедура - конкурсная в том числе. Конкурсную процедуру после понимания, кого хотят "продвигать" на эти места, отменили. Более того, отменили и правило, согласно которому депутат не может быть главой администрации”, —  отметил Роман Тытыкало.

По его словам, сегодня в области выстроена президентская вертикаль. Президент назначает глав областных, районных администраций, а это —  исполнительный орган с широкими полномочиями.

Видит Роман Тытыкало недочеты и в полномочиях депутатов Киевоблсовета. По его словам, все, что они могут сделать - это предоставлять свои предложения по осуществлению тех или иных планов. За их реализацию они уже не отвечают.

"Область насыщена большим количеством депутатов. Если посмотреть на полномочия областных, районных советов, то это исключительно вопросы, которые "спускает" областная государственная администрация, и депутаты могут только предоставить свои предложения, дожать и удовлетворить потребности своих округов. К реализации депутаты не имеют отношения. Люди, которые управляют администрациями и являются государственными людьми - временные. Кому служит глава администрации? Тому, кто его назначил. А по большому счету он должен заботиться и следить за интересами людей, которые должны его выбирать. Но люди его не выбирают", - резюмировал Тытыкало.

Напомним, как ранее писала KV, проблемой местного самоуправления на том же уровне занимается мэр города Буча Анатолий Федорук. На сессии Бучанского горсовета было принято первое на Киевщине решение о добровольном присоединении 5 населенных пунктов в город.

Читайте: Роман Титикало: “Регіон розвивається хаотично через відсутність співпраці області та Києва”

Фото: www.pravochin.com.ua

KиевVласть

Владислав Григорьєв

Теги: новости киевской области, кога, киевская область, киевский областной совет, регламент, Роман Титикало, роман тытыкало, регламентная комиссия, Титикало

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.