п'ятниця, 3 травня 2024 г.

В Раді є 226 голосів за заборону УПЦ МП, - нардеп Клименко

В Раді є 226 голосів за заборону УПЦ МП, - нардеп Клименко

Народні депутати зібрали понад 226 підписів (мінімально необхідна кількість голосів для прийняття законів) під зверненням до голови Верховної Ради (ВР) Руслана Стефанчука щодо розгляду законодавчих ініціатив про заборону в Україні контрольованих із росії релігійних організацій. Згідно Регламенту ВР, це означає, що спікер повинен винести проект закону на розгляд Ради, яка вирішить шляхом голосування - чи підтримувати його.

Про це KВ дізналася з повідомлення народного депутата Юлії Клименко (фракція “Голос”) 5 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“226 підписів народних депутатів ЗІБРАНО за звернення до Ruslan Stefanchuk (спікер ВР Руслан СтефанчукKВ) щодо внесення в зал на голосування заборони московської церкви, отже голоси в залі Є”, – запостила Юлія Клименко на Фейсбуці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

23 листопада 2022 року комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ВР прийняти за основу законопроєкт №8221 “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій” щодо заборони таких релігійних організацій (ініціатор документа – член фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький). 

Пізніше було внесено урядовий законопроєкт (№8371), який профільний комітет 17 лютого також рекомендував до розгляду. Цей документ пропонує не допускати діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (РПЦ).

У квітні Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) закликала парламент ухвалити рішення про заборону керованих із росії церков. 

Тоді Стефанчук зазначив, що ВР розгляне пропозиції ВРЦіРО та ухвалить зважене рішення щодо них. 

“Суспільне” нагадує, що 23 вересня 2023 року спікер парламенту заявив, що сумнівається у тому, що у ВР знайдеться достатня кількість голосів для заборони діяльності УПЦ МП в Україні, якщо такі законопроекти будуть внесені.

У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки Московський патріархат. Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік.

Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. 

Попри це, як інформувала KВ, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій (Березовський) та ще понад 20 священнослужителів церкви мають російське громадянство, мовиться в розслідуванні "Української правди". В УПЦ МП назвали цю інформацію "недостовірною та маніпулятивною" і заявили, що митрополит Онуфрій є громадянином України від народження і паспортами інших держав не володіє. Проте це виявилося офіційною брехнею УПЦ МП: сам митрополит Онуфрій визнав, що мав російський паспорт, однак начебто ніколи ним не цікавився", а після вторгнення рф в Україну "полишив російське громадянство".

Читайте: Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв'язок УПЦ з РПЦ

Фото: Юлія Клименко, Facebook

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, московський патріархат, українська православна церква, 8221

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.