четвер, 28 березня 2024 г.

В марте на потребительском рынке Киева цены выросли почти на 2%

В марте на потребительском рынке Киева цены выросли почти на 2%

В марте на потребительском рынке Киева цены выросли почти на 2%. Среди продуктов питания больше всего подорожали фрукты, макаронные изделия, сахар, овощи, рыба и мясо, а подешевели – яйца, молоко, масло, сыр и хлеб.

Об этом KV стало известно из экспресс-выпуска Главного управления статистики Киева. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На потребительском рынке Киева в марте 2020 года цены выросли на 1,9%. В целом по Украине цены повысились на 0,8%.

На потребительском рынке столицы в марте цены на продукты питания и безалкогольные напитки выросли на 0,5%. Больше всего подорожали: фрукты – на 6,5%, макаронные изделия – на 1,3%, сахар – на 1,3%, овощи – на 1,2%, рыба и продукты из рыбы – на 0,8%, мясо и мясопродукты – на 0,4%. 

В то же время подешевели: яйца – на 16,1%, молоко – на 1,7%, масло – на 1,3%, масло подсолнечное – на 1,0%, сыр и мягкий сыр (творог) – на 0,6%, хлеб – на 0,2%.

Цены на алкогольные напитки и табачные изделия повысились на 1,1%, что связано с подорожанием табачных изделий на 2,1%, алкогольных напитков – на 0,2%.

Одежда и обувь подорожали на 33,9%, в частности, одежда – на 42,9%, обувь – на 24,3%.

Снижение цен (тарифов) на жилье, воду, электроэнергию, газ и другие виды топлива на 0,5% произошло в основном за счет удешевления природного газа на 12,7%. Вместе с тем произошло повышение тарифов на водоснабжение на 0,8%, канализацию – на 0,4%.

Рост цен в сфере здравоохранения на 2,8% в первую очередь обусловлен подорожанием стоимости фармацевтической продукции, медицинских товаров и оборудования на 3,6%, амбулаторных услуг – на 1,1%.

Повышение цен на транспорт на 2,3% в основном вызван удорожанием стоимости покупки транспортных средств на 9,1%, проезда в железнодорожном пассажирском транспорте – на 5,5%. В то же время на 2,6% подешевели топливо и масла.

В сфере связи цены выросли на 2,2%, что связано с подорожанием телефонных и телефаксовых услуг на 2,6%.

 

Как сообщала KV, потребительские цены в марте 2020 года в Киевской области (без Киева) по сравнению с предыдущим месяцем выросли на 1,0%, по Украине – на 0,8%. Больше всего среди продуктов питания подорожали фрукты – 8,1%, больше всего подешевели яйца – 8,3%. 

Читайте: На Киевщине в марте фрукты подорожали на 8%

Напомним, в начале апреля мэр Киева Виталий Кличко заявил, что Киевское областное отделение Антимонопольного комитета уже открыло дело против поставщиков продуктов питания и крупнейших сетей Киева по факту существенного подорожания продуктов, вызванного паникой вокруг эпидемии коронавирусной инфекции COVID-19. Кличко призвал киевлян сразу сообщать в Контактный центр 15-51, если они станут свидетелями еще одного поднятия цен на товары первой необходимости. 

Читайте: Кличко призвал киевлян сообщать о новых случаях поднятия цен на товары первой необходимости (видео)

Фото: lcmedia.com.ua

КиевVласть

Сергей Албул

Теги: новости киева, статистика, цены, госстат, продукты питания, овощи, управление статистики, фрукты, потребительские цены, главное управление статистики в киевской области, индекс цен

четвер, 28 березня 2024 г.
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.