субота, 2 липня 2022 г.

В КМДА закликали бізнес повернутись до активного життя

В КМДА закликали бізнес повернутись до активного життя

Малий, середній та великий бізнеси мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності. Керівництво столиці закликає підприємців повертатися до активного життя, де це можливо та безпечно.

Про це КВ довідалась з публікації на Офіційному порталі Києва.

“Місто має повертатися до активного життя, де це можливо та безпечно. Малий, середній та великий бізнеси мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності”,- сказано в повідомленні з посиланням на першшого заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Миколу Поворозника (на фото).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Доки наші захисники та захисниці стримують ворога на передовій, ми з вами повинні забезпечувати життя в тилу. Я звертаюся до всіх підприємців нашого міста: починайте відновлювати роботу, наскільки це можливо. Перукарні, магазинчики, кав’ярні, середні та великі підприємства мають працювати. Окремо звертаюся до людей: користуйтеся послугами місцевого бізнесу! Цим ви також робите важливий внесок у відновлення економіки країни”, – зазначив Поворозник.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В КМДА також нагадали, що держава створила умови для того, щоб бізнес міг працювати. 

Програма “Доступні кредити “5-7-9%

Кредит під 0% для будь якого-бізнесу протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

Кредит зможе отримати будь-яка компанія, де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці. Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

Підтримка працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – 6,5 тисячі гривень отримають роботодавці на компенсацію зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб протягом 2 місяців.

(Для участі в програмі підприємству потрібно укласти трудовий контракт із громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою і зареєструвати дані про працевлаштовану особу через портал “Дія” або надати заяву до Державної служби зайнятості. Такий порядок діятиме під час воєнного стану та ще 30 днів після його завершення.)

Перевірки бізнесу

Не проводитимуться планові та позапланові перевірки бізнесу під час воєнного стану. Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств.

(Такі перевірки будуть дозволені лише у випадку наявності загрози правам, законним інтересам, життю та здоров’ю людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпеченню безпеки держави. У таких випадках міністерствами можуть бути відновлені позапланові перевірки в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. Ціновий контроль дозволить стримати зростання цін на соціально значущу продукцію, як-то пальне та хліб, гарантуючи їх доступність для населення.)

Дерегуляція бізнесу

Започаткування та ведення бізнесу в Україні були спрощені. Відтепер замість отримання дозволу чи ліцензії, достатньо подати повідомлення (декларацію), що підприємство відповідає всім вимогам закону. Декларацію можна подати фізично – через ЦНАП, або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

(Раніше в Україні налічувалося понад 600 дозволів та ліцензій для здійснення господарської діяльності. Тепер обов’язковими будуть близько 50-ти, і лише для тих видів, які неможливо скасувати через значний ризик для здоров’я людей, довкілля та безпеки держави в таких сферах, як ядерне регулювання, поводження з радіоактивними відходами, телекомунікації тощо.

Для абсолютної більшості бізнесів діятиме декларативний принцип. Щоб розпочати підприємницьку діяльність, не потрібно збирати безліч документів і очікувати рішення чиновників. Достатньо подати до Міністерства економіки (в охоронній діяльності – до Міністерства внутрішніх справ) декларацію про провадження відповідного виду діяльності.

Крім того, Уряд на період воєнного стану продовжив дію дозволів і ліцензій, які вже видані суб’єктам господарювання. Це усуне будь-які бюрократичні перешкоди для їх безперервної роботи. Так будуть створені максимально сприятливі умови для відновлення та розвитку бізнесу.)

єПідтримка

Програма єПідтримка була розширена для надання допомоги тим українцям, які опинились без роботи та доходу через те, що в їх регіонах відбуваються активні бойові дії. Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ, а також ФОПи усіх груп можуть одержати одноразову виплату 6 500 гривень від держави.

Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття витрат, пов’язаних зі здійсненням сільськогосподарської діяльності підприємствам з земельним банком до 10 тисяч га. Також аграріям будуть надаватися державні гарантії на 80% суми кредиту.

Розпочато роботу з переміщення виробничих потужностей підприємств із територій, де є загроза бойових дій на безпечні території. Подано 1 тисяча заявок. Вже переміщено майже 50, з яких 18 – працюють.

фото: Евген Лоюк

Александр Красногородский

Теги: новини києва, КМДА, бізнес, підприємці, економіка, війна росії проти ураїни

субота, 2 липня 2022 г.
17:05
Комендантську годину на Київщині продовжена до 10 липня
16:26
На Іванківщині транслюватимуть розгляд справ щодо воєнних злочинів рф
16:10
На Київщині за минулу добу знешкоджено понад 350 вибухонебезпечних предметів
15:15
Асоціація Європейських державних поштових операторів призупинила членство росії та білорусі
14:10
Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 344 дитини, понад 984 отримали поранення
13:03
На Київщині діяла група серійних крадіїв-гастролерів
12:12
Працівники ювенальної превенції проводять профілактичну роботу в Ірпені
11:05
На столичному Печерську інспектори перевірили 17 точок продажу вуличної їжі
10:15
Ворог втратив понад 35,8 тисячі вояків та 1 582 танки, - Генштаб ЗСУ
09:31
У суботу, 2 липня, ярмарки пройдуть у восьми районах столиці (адреси)
09:05
Київщина проти старту навчального процесу офлайн у період війни
08:25
У Борисполі створили мурал із легендарним літаком АН-225 Мрія
07:44
російські окупанти та їх посіпаки бояться опору місцевого населення, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 1 липня 2022 г.
18:44
Окупанти утримують у Чорному морі два носія високоточної зброї для ракетних ударів по території України, - Генштаб ЗСУ
18:35
Врятована з Харківщини тигриця Даліла вже повністю освоїлась у Київському зоопарку (фото, відео)
18:01
Ознак піготовки повторного наступу на Київ нині немає, але загроза удару залишається, - Жирнов
Календар подій