середа, 24 липня 2024 г.

В Киеве резко подорожали домовые счетчики тепла

В Киеве в разрез с обещаниями руководства КГГА до конца года не будет установлена одна тысяча домовых приборов учета тепла. На сегодня согласована надлежащим образом (успела пройти госэкспертизу) проектно-сметная документация на установку только 10-ти таких счетчиков, да и выделенных в горбюджете на эти задачи денег, как выяснилось вчера при рассмотрении данного вопроса на заседании комиссии Киеврады по вопросам ЖКХ, чиновникам уже не хватает.

 

Напомним, что ГУ энергетики, энергоэффективности и энергосбережения КГГА брало на себя обязательства до конца 2011г. обеспечить подготовку проектно-сметной документации на установку в коммунальном жилом фонде Киева 1 тыс. домовых приборов учета тепла (согласно утвержденному Киеврадой списку этих домов), и установить эти домовые счетчики. На закупку и установку такого количества домовых счетчиков в горбюджете Киеврада выделила 18 млн. грн. Т.е. 18 тыс. грн. — на установку одного домового счетчика учета тепла. При эффективном использовании средств, жители домов, оборудованных такими приборами, смогли бы начать платить за отопление своих квартир не по нормативам, а за реально поставленное в дом тепло. Это уменьшило бы их расходы на оплату услуги отопления в среднем на 20-50%. Вчера стало понятно, что с этой задачей профильный главк не справится. Представитель ГУ энергетики, энергоэффективности и энергосбережения КГГА объяснил депутатам, что из-за госэкспертизы, которая якобы требует установки только домовых счетчиков, оборудованных регулятором перепада давления, цена на закупку и установку  этих приборов возросла, и колеблется теперь на уровне 33 - 45 тыс. грн. К тому же, в профильном главке выяснили, что около 200 домов, на которых за счет бюджета планировалось установить такие счетчики отопления, уже разрабатывает проектно-сметную документацию и готово начать устанавливать эти приборы ПАО “АК “Киевэнерго”. Т.е. утвержденный Киеврадой список не был составлен правильно, а оперативно его изменять уже смыла нет, т.к. именно под эти объекты, согласно проведенным конкурсным процедурам, были выделены подрядчику деньги.

 

По мнению члена комиссии столичного горсовета по вопросам ЖКХ Александра Клюса, тут явно идет речь о неэффективном использовании бюджетных средств. “Во-первых, нужно было тщательнее согласовывать эти адреса, во-вторых — никто на самом деле не может запретить городу оборудовать жилой фонд более дешевыми домовыми счетчиками учета тепла. Во всем этом теперь нужно тщательно разбираться”,— отметил г-н Клюс.

 

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.