четвер, 2 травня 2024 г.

Урядовий законопроєкт про мобілізацію Рада не розглядатиме, а поверне в Кабмін, - Арахамія

Урядовий законопроєкт про мобілізацію Рада не розглядатиме, а поверне в Кабмін, - Арахамія

Верховна Рада (ВР) поверне суб’єкту законодавчої ініціативи – Кабінету міністрів України (КМУ) – урядовий законопроект про мобілізацію, що був внесений у ВР торік “під ялинку” і наробив галасу й спричинив суперечки як в парламенті, так і в суспільстві. Разом із "відбракованим" законопроектом депутати передадуть уряду власні напрацювання, щоб потім отримати новий, досконаліший документ, який можна було б розглянути, і який не викликав би забагато критики.

Про те, що законопроект №10378 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” Рада не розглядатиме, KВ дізналася з повідомлення голови парламентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування (на посилення мобілізації – KВ) і готові йти назустріч. Але не всі норми (урядового законопроекту №10378 – KВ) можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню (на закритій зустрічі військових та парламентарів – KВ). Але всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації. За результатами наради, законопроект повертається ініціатору (тобто Кабміну – KВ). Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах”, – написав Арахамія в Telegram.

За словами Арахамії, на закритому засіданні 11 січня 2023 року були присутні Головнокомандувач Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала, міністр оборони Рустем Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувала KВ, 25 грудня 2023 року КМУ вніс у ВР законопроект, яким запропонував заборонити ухилянтам керувати автомобілем, брати кредити та купувати майно. На ухилянтів у законопроекті про посилення мобілізації накладаються також інші заборони, а кожен громадянин, згідно проекту закону, мав би завести електронний кабінет, куди б йому могла прийти повістка. Документ містить багато різних норм, які були розцінені правозахисниками, депутатами та експертами (у тому числі – штатними експертами ВР) як такі, що порушують Конституцію України, її закони та слугуватимуть більше корупційним ризикам, ніж посиленню мобілізаційного ресурсу в умовах війни.

Читайте: Голова антикорупційного комітету ВРУ знайшла ризиковані норми в мобілізаційному законопроєкті

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, збройні сили україни, мобілізація, давид арахамія, закон про мобілізацію

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.