вівторок, 9 серпня 2022 г.

Уряд виділить гранти на IT-стартапи й IT-навчання

Уряд виділить гранти на IT-стартапи й IT-навчання

Кабінет міністрів (КМ) постановив виділити грантові кошти на розвиток сфери високих технологій. Наразі йдеться про дві програми: інвестицій у ІТ-стартапи та гранти на навчання українців за ІТ-спеціальностями.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, програма інвестицій у ІТ-стартапи дозволить розробникам технологічних продуктів залучити фінансування для відкриття і розвитку бізнесів у сфері високих технологій. В рамках проекту буде фінансуватися реалізація ІТ-стартапів на різних етапах – від ідеї до готового життєздатного продукту.

Для стартапів, в залежності від стадії реалізації Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надає поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 мільйонів гривень.

Обов'язок отримувача гранта – сплатити податки та єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Програма “Старт в ІТ” – це гранти на навчання за ІТ-спеціальностями.

Отримати фінансування зможуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, внутрішньо переміщені особи (ВПО), які бажають отримати нову професію у сфері IT.

Після завершення навчання учасники мають протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити власну справу як фізична особа-підприємець (ФОП) або провадити незалежну професійну діяльність.

"Це програма стипендій у розмірі до 30 тисяч гривень на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн. Ця програма не для студентів, і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри", – сказав на уряді Денис Шмигаль.

Поступово в Дії з’явиться можливість та деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів. "Все буде зручно, швидко і прозоро", - додав Шмигаль.

Як інформувала KВ, на цьому ж засіданні Кабмін вирішив виділити 8 млн гривень грантів на нові переробні підприємства. Йдеться про підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

“Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків. Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу”, – уточнив прем'єр-міністр.

Раніше уряд затвердив програми безповоротних грантів у межах нового проекту “єРобота”. Ці програми спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.

Читайте: Уряд виділяє 16 млрд гривень мікрогрантів для стимулювання підприємництва

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини києва, Кабінет Міністрів, денис шмигаль, гранти, іт, високі технології

вівторок, 9 серпня 2022 г.
20:45
В Ірпені перекриють для транспорту вулицю Підгірна
20:28
Правоохоронці викрили дует зловмисників з села Семиполки на Броварщині
20:05
Гідрослужби столиці очищають зливостоки в кожному районі, - КМДА
19:47
В Броварах через аварію на електромережах без світла районна лікарня
19:47
У Бундестазі закликають розглянути введення безпекової місії ООН на ЗАЕС та позбавити сили право вето РФ у Радбезі
19:45
У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень
19:23
Ворог, за підтримки авіації, намагається вести штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, - Генштаб ЗСУ
19:05
“Центр комунального сервісу” проводить в Києві звірку номерів квартирних лічильників
18:47
Правоохоронці Києва затримали шахрая-іноземця, який відкрив фіктивний обмінник
18:23
Вибухи в Криму: КВ зібрала найяскравіші відео
18:05
Київські виші очолили рейтинг університетів України
17:43
Комунальним закладам Вишгорода передали 80 тисяч літрів палива
17:26
Столична влада створила Vcentri HUB у Голосіївському районі
17:03
У Броварах зафіксовано один випадок підозри на лептоспіроз
16:45
На Київщині власники елітних автомобілів сплатили 4,1 млн гривень транспортного податку
16:30
У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.