субота, 25 травня 2024 г.

Уряд прагне, щоб ВР дозволила місцевим громадам використовувати кошти спецфонду під час воєнного стану

Уряд прагне, щоб ВР дозволила місцевим громадам використовувати кошти спецфонду під час воєнного стану

Кабінет міністрів схвалив для внесення у Верховну Раду (ВР) законопроект, який дозволяє органам місцевого самоврядування (ОМС) в умовах воєнного стану використовувати кошти спеціального фонду місцевих бюджетів для забезпечення життєво необхідних потреб громад. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумком засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 31 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроект, розроблений Мінрегіоном спільно з експертами з питань фінансів Офісу підтримки реформи децентралізації, вносить зміни до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Документ пропонує:

  • скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України;

  • надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських  рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

В уряді зазначають, що на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів є чималі обсяги надходжень екологічного та інших податків. 

Також зберігаються залишки коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, концесійні платежі щодо об’єктів комунальної власності, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності тощо. 

Проте органи місцевого самоврядування наразі не можуть використати ці кошти на нагальні потреби, адже ті гроші мають цільове спрямування.

Представник уряду в парламенті Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі також повідомив про цю законодавчу ініціативу Кабміну:

“Схвалено проект Закону “Про внесення змін до розділу VІ “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень”. Проектом пропонується скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу. 

Також передбачається надання права місцевим державним, військовим, військово-цивільним адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення”.

Як інформувала KВ, на засіданні 31 травня Кабінет міністрів також зобов’язав "Нафтогаз" у червні-липні 2022 року постачати газ виробникам теплової енергії для гарячого водопостачання за ціною 7,42 гривень за кубометр. 

Читайте: Постачальникам гарячої води буде пільгова ціна на газ – рішення Кабміну

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, новини київщини, Кабінет Міністрів, денис шмигаль, місцевий бюджет, загальний фонд, спеціальний фонд, залишок коштів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій