субота, 20 квітня 2024 г.

Уряд передав 172 заправки Glusco в управління НАК “Нафтогаз”

Уряд передав 172 заправки Glusco в управління НАК “Нафтогаз”

Уряд ухвалив документ, згідно з яким передаємо 172 заправки компанії Glusco в управління державної компанії НАК “Нафтогаз”.

Про це KВ стало відомо з повідомлення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"У нас є рішення суду, яке передбачає передачу відповідного майна державі. Ми його виконуємо. Позиція тут чітка: активи росії та пов’язаних із нею компаній в Україні мають перейти державі й працювати на благо нашої країни та всіх українців", – зазначив Шмигаль.

За інформацією Офісу Генерального прокурора в рамках розслідування кримінального провадження суд арештував понад 234 об’єкти нерухомого майна групи компаній “GLUSCO” – 145 автозаправних комплексів, 8 нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, 9 земельних ділянок. Це майно розташоване на території м. Києва, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Кіровоградської, Львівської та Волинської областей.

"Водночас, з метою недопущення незаконного використання, ці об’єкти нерухомого майна та корпоративні права 34 юридичних осіб групи компаній “GLUSCO” ухвалою слідчого судді передано в управління АРМА", - повідомляє Офіс генпрокурора.

В рамках кримінального провадження прокурорами вжито заходів щодо встановлення походження та джерел фінансування майна, що належить групі компаній “GLUSCO”, яку пов’язують із народним депутатом України II—IV та IX  скликань. Встановлено, що кінцевими власниками цих компаній є резиденти рф. З метою приховування майна від можливої спеціальної конфіскації вони протягом 2021–2022 років здійснили низку удаваних договорів купівлі-продажу корпоративних прав компаній–засновників нерезидентів.

"Після отримання цієї інформації у травні 2022 року за клопотанням прокурорів Київським районним судом м. Харкова накладено арешт на об’єкти нерухомого майна групи компаній “GLUSCO”. Наразі це майно передано в управління АРМА. Таким чином правоохоронці забезпечили спрямування російських активів для зміцнення економічної безпеки у сфері паливно-енергетичного комплексу та обороноздатності України", - йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Довідка. Мережа Glusco сформована на базі роздрібного бізнесу компанії "Роснефть", який в 2016 році викупив міжнародний трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A. Крім АЗС, мережа налічує шість нафтобаз.

Відтоді і до кінця 2021 року мережею володів ізраїльський бізнесмен Нісан Моїсеєв, якого пов'язують з Віктором Медведчуком. Це підтверджував і сам Моїсеєв – казав, що їх пов'язують "дружні відносини, а не ділові".

Читайте: Понад 120 автомобілів, 3 земельні ділянки, будівлі: суд арештував рухоме і нерухоме майно родичів Медведчука та Козака

Фото: Деніса Шмигаля

КиївВлада.

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, війна, рф, азс, нафтогаз, передача, майно, віктор медведчук, паливо, деніс шмигаль, glusco

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.