четвер, 2 травня 2024 г.

Уповноваженого Фонду гарантування вкладів та оцінювача судитимуть за продаж офісу банку “Хрещатик” державі зі збитком у 161 мільйон гривень

Уповноваженого Фонду гарантування вкладів та оцінювача судитимуть за продаж офісу банку “Хрещатик” державі зі збитком у 161 мільйон гривень

Слідчі столичного главку поліції зібрали докази протиправної діяльності уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та оцінювача, який визначав вартість офісу банку “Хрещатик” та скерували обвинувальний акт до суду. Зловмисники внесли неправдиві відомості до звітів про оцінку вартості адмінбудівлі площею 7,5 тис. кв. метрів та продали її за значно заниженою ціною. Порушникам загрожує до 8 років ув’язнення. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби поліції Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як йдеться у повідомленні, у 2019 році офіс банку “Хрещатик”, розташований у центрі столиці та загальною площею 7,5 тис. кв. метрів, Фонд гарантування вкладів продав через аукціон. 

“Уповноважена особа вищевказаного фонду спільно з оцінювачем внесли неправдиві відомості до звітів про оцінку вартості будівлі, чим значно занизили її вартість. Відтак, внаслідок злочинних дій фігурантів державі завдано збитків на суму 161 мільйон гривень”, – розповіли у поліції Києва.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У пресслужбі додали, що наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт відносно підозрюваних скеровано до суду для розгляду справи по суті. 

Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі. 

Раніше KВ повідомила, що банк "Хрещатик" визнали неплатоспроможним 5 квітня 2016 року. 31 травня 2016 року у банку "Хрещатик" правоохоронцями було вилучено документи, що підтверджують, що група підприємств з ознаками фіктивності безпідставно на основі підроблених документів отримала кредити на суму понад 40 млн. доларів США. А співробітники банку допомогли вивести іпотечне майно з застави до повного погашення кредиту. Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що у ході вибіркового аудиту активів банку "Хрещатик" виявив нові факти, що свідчать про зловживання посадовими особами банку. 

Читайте: У портфелі банку "Хрещатик" 85% облігацій на продаж виявилися незабезпеченими

У червні 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення про початок процедури ліквідації банку "Хрещатик". У березні 2018 року Верховний суд визнав Національний банк винним у доведенні банку “Хрещатик” до неплатоспроможності та подальшої ліквідації.

Читайте: Верховний суд виніс остаточне рішення щодо банку “Хрещатик”

У серпні 2019 року Фонд гарантування вкладів фізосіб  виставив на відкриті торги нежитловий шестиповерховий будинок загальною площею 7,4 тис. кв. м на вул. Прорізний, 8 у центрі Києва.

Читайте: У Фонді гарантування вкладів заявили про продаж колишньої будівлі банку "Хрещатик" у центрі Києва

У вересні 2023 року суд наклав арешт на реалізовану по заниженій вартості будівлю банку “Хрещатик” по вулиці Прорізній. 

Читайте: Суд наклав арешт на реалізовану по заниженій вартості будівлю банку “Хрещатик” у центрі Києва

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини києва, суд, поліція києва, банк хрещатик, фонд гарантування вкладів фізичних осіб

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.