п'ятниця, 16 серпня 2024 г.

У Верховній Раді зареєстровано Постанову про визнання незалежності Татарстану

У Верховній Раді зареєстровано Постанову про визнання незалежності Татарстану

Депутати Верховної Ради фракції "Слуга народу" та фракції "Голос", члени МДО "За деколонізацію та демонтаж російської імперії" зареєстрували проєкт Постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Татарстан.

Про це KВ стало відомо з проєкту "Постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Татарста".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Депутати Верховної Ради фракції "Слуга народу" Олег Дунда, Віталій Безгін, Марія Мезенцева, Георгій Мазурашу та фракції "Голос" Юлія Клименко, члени МДО "За деколонізацію та демонтаж російської імперії" зареєстрували проект Постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Татарстан", – йдеться в описі проєкту.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначається, депутати посилаються на те, що згідно з прийнятими раніше нормативними актами Татарстан є самостійною державою:

- 24 жовтня 1991 року Верховною Радою Татарської РСР було прийнято постанову про Акт державної незалежності Республіки Татарстан.

– 21 березня 1992 року відбувся референдум про незалежність Республіки Татарстан, у якому взяли участь 81,7% громадян Татарстану. Як результат, 61,4% брали участь у голосуванні при майже 82% явці погодилися з формулюванням, що "Республіка Татарстан є суб'єктом міжнародного права, суверенною державою, яка має право встановлювати відносини з Російською Федерацією та іншими республіками та державами на основі рівноправних договорів".

- 30 листопада 1992 року Верховна Рада Республіки Татарстан на основі волевиявлення народу прийняла Конституцію Республіки Татарстан, яка проголошувала суверенну республіку.

Члени МДО "За деколонізацію та демонтаж російської імперії" та автори проекту постанови вважають, що український парламент має визнати незалежність Республіки Татарстан, а президент та Кабінет міністрів встановити з нею дипломатичні відносини.

Крім того, автори проєкту постанови зазначають, що Верховна Рада також має закликати держави-члени ООН визнати незалежність Татарстану слідом за Україною.

"Поневолені народи Росії мають право на суверенітет та незалежність. Тим більше Татарстан, який має довгу історію національно-визвольних рухів. На черзі Башкортостан, Калмикія, Істрія, Бурятія, Якутія", – прокоментував співавтор проєкту ухвали Олег Дунда.

Довідка: 7 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано МДО "За деколонізацію та демонтаж російської імперії". Співголовами стали нардепи Олег Дунда та Юлія Клименко. Метою створення МДО є об'єднання та координування спільних зусиль народних депутатів України у сприянні визнанню права на самовизначення народів Російської Федерації та підтримку їх національно-визвольних рухів.

Раніше Верховна Рада 287 голосами визнала суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія тимчасово окупованої російською федерацією і засудила вчинення геноциду чеченського народу московитами. 

Читайте: Рада визнала суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини україни, війна росії проти україни, Верховна Рада, республіка татарстан, проєкт постанови про визнання незалежності

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.