п'ятниця, 17 травня 2024 г.

У столиці судитимуть посадовців “Київводоканалу” за привласнення двох мільйонів гривень

У столиці судитимуть посадовців “Київводоканалу” за привласнення двох мільйонів гривень

За словами правоохоронців, заступник гендиректора Київводоканалу та директор департаменту цього ж підприємства забезпечили перемогу у тендері підконтрольній фірмі, а потім уклали з нею договір та закупили насоси за завищеними цінами. Обвинувальний акт відносно учасників схеми скеровано до суду. “Київводоканал” звинувачення заперечує.

Про це KВ стало відомо з повідомлення ГУ Нацполіції у м. Києві.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Слідчі столичного главку задокументували протиправну діяльність фігурантів за фактом привласнення грошей під час закупки насосів: “Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці Київводоканалу забезпечили перемогу у тендері підконтрольній фірмі, а потім уклали з нею договір та закупили глибинні насоси за завищеними цінами. Фактично фірма запропонувала ціни за значно вищою ціною ніж ринкова. Таким чином, згідно висновку економічної експертизи, внаслідок закупівлі глибинних насосів за завищеними цінами завдано збитки на суму більш ніж 2 000 000 гривень”, – сказано в релізі Нацполіції. 

Посадовцям повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, директору підрядної фірми оголошено про підозру у пособництві. Їм може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В самому КП кажуть: придбання насосного обладнання “Київводоканал” виконав без порушень та відповідно до встановленої законом процедури: “Насосне обладнання ПрАТ “АК “Київводоканалу” у 2019 році придбане відповідно до встановленої законом процедури в системі державних закупівель Prozorro, встановлене на об’єктах життєзабезпечення. Законність та відповідність проведеної закупівлі державним нормам підтверджує Державна аудиторська служба України”.

Як зазначають на підприємстві, “у лютому 2022 року СУ ГУ Національної поліції в м. Києві інформувала про висунення підозри працівникам “Київводоканалу” за закупку начебто неіснуючих насосів у кількості 16 штук. Такі висновки правоохоронці зробили, керуючись тією логікою, що в ході обшуку вони не знайшли ці насоси на складах ПрАТ “АК “Київводоканал”. Зауважимо, що вказані насоси були куплені за 2 роки до проведення слідчих дій та були встановлені на водопровідних об’єктах підприємства для використання в роботі, про що правоохоронців поінформували письмовим листом. Тож, маючи цю інформацію, шукати їх на складі підприємства і, тим більше, мотивувати цим підозру – щонайменше дивно”.

Комунальники твердять, що ще до вручення першої підозри у лютому минулого року підприємство надало письмові підтвердження реального існування цих насосів та фото і відеоматеріали.

Як інформувала KВ, сьогодні в головному офісі “Київводоканалу” слідчі ГУ Нацполіції у місті Києві проводять обшуки, щоб знайти і зафіксувати можливі правопорушення. Досудово розслідуються публічні закупівлі, які відбувались на замовлення “Київводоканалу”. 

Зазначимо, ПрАТ “АК “Київводоканал” з з квітня 2016 року по квітень 2021 року очолював Дмитро Новицький, із 12 квітня 2021 року головою правління та генеральним директором ПрАТ “АК “Київводоканал” є Сергій Крушановський. 

Читайте: В офісі “Київводоканалу” проводить обшуки Головне слідче управління Нацполіції

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, публічні закупівлі, київводоканал, закупівля насосів, гу нацполіції у м києві

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.