четвер, 28 березня 2024 г.

У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)

У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)

На Київщині села Димер, Демидів, Козаровичі під час повномасштабного наступу росії одними із перших прийняли на себе ворожий удар. І саме підрив Козаровицької дамби на річці Ірпінь унеможливив продовжити наступ окупаційних військ через ці населені пункти на Київ. 

Про це KВ стало відомо із відеосюжету видання “Українська правда” на  YouTube-каналі. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Було прийняте термінове рішення негайно бути в Києві. І вже на наступний день ми виїхали до Ірпінської дамби, щоб стати на оборону міста Київ. Звичайно, що з перших днів треба було моментально орієнтуватися на місцевості, приймати та організовувати співпрацю з іншими підрозділами. А також вести активні бойові дії з ворогом, активні атаки починалися інколи опів на четверту, о четвертій ранку, і так відбувалося щодня”, – розповів учасник боїв поблизу Козаровицької дамби, нацгвардієць Богдан.


За словами нацгвардійця, артилерійські обстріли не припинялися упродовж 8-9 годин і  щодня чисельність прильоту артилерійських снарядів різного калібру лише зростала.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Гради, урагани, а коли на повну силу запрацювала авіація і прилетіла “точка У”, стало вже неможливим, щоб люди і далі перебували на цій території. У самих Козаровичах, приблизно за кілометр, розташовувалися ворожі сили, які не випускали з села людей. Вони їх брали в полон, шукали учасників бойових дій, військовозобов’язаних, утримували їх силою. Ми знаємо випадки, коли люди просто не поверталися”  – говорить він. 

І зауважив, що під час спроб армії рф прорватися через дамбу і було прийнято у результаті рішення про її підрив з тим, аби унеможливити перехід ворожих військ та поставку понтонів далі по сплаву річки Ірпінь. А технічне виконання замінування було майже актом самогубства через регулярні обстріли території дамби ворожою артилерією.

“Була пізня ніч, друга година ночі і прийнято рішення – підірвати дамбу. І щоб її підірвати, необхідно було заносити 30-ти кілограмові ящики розміром 1,5 тонни. Плюс ми розуміли, що з хвилини на хвилину можуть знову розпочатися обстріли. А стріляли вони дуже точно. Тому на тих же ящиках можна було і самим підірватися. Все робилося дуже швидко. І було зроблено буквально за 15 хвилин, а за 20 хвилин відбувся сам підрив”, – розповідає боєць. 

За його словами, те що українські військові використали природній ландшафт для оборони – це лише покращило захист не лише території, а й самих військовослужбовців.

“Такий крок, як утримання дамби, був дуже важливим. Це унеможливило їхні переходи в інших напрямках. Це – напрям Гостомеля, Бучі. Вони постійно намагалися там підсилити свої угрупування, але саме через розлив річки вони не змогли цього зробити. Підрив був зроблений таким чином, щоби пішки таки можна було дійти до дамби і потрапити в село. Техніка би зверху вже не проїхала. І, насправді, це пізніше допомогло багатьом жінкам та дітям покинути Козаровичі. І велика заслуга тут тим хлопцям, які працювали з дронами. Вони ці місця виявляли і передавали на вогневу позицію нашої артилерії. І за можливості вести вогонь, артилерія відпрацьовувала ці позиції. Ми дочекалися моменту, коли село було звільнене”, – наголосив нацгвардієць. 

Нагадаємо, що на початку березня у Київській області через зруйновану дамбу рівень води на поймі річки Ірпінь сягав максимально допустимого рівня. Під загрозою затоплення тоді опинився Демидів, де точилися активні бої з московитами.

Читайте: На Київщині річка Ірпінь вийшла з берегів, під загрозою затоплення окуповані села

Ліквідація наслідків підтоплення селища Демидів розпочалася у квітні. Фахівці впроваджували комплекс заходів для ліквідації підтоплення. Так, на захисних дамбах у Демидів тоді встановили потужну насосну станцію, залучали до роботи і три насосні станції місцевих мешканців. Це на той час дозволило знизити рівень води в заплаві річки Ірпінь. 

Читайте: В Демидові на Київщині ліквідовують наслідки підтоплення через руйнування дамби

У травні ж очільник КОДА Кулеба зауважував, що через підрив дамби на початку повномасштабного вторгнення московитів на територію села залишалися підтопленими ще близько 50 будинків.

Читайте: Близько 50 будинків в селі Демидів залишаються підтопленими, – Олексій Кулеба

У серпні влада Київщини заявила, що постраждалі від підтоплення річки Ірпінь домогосподарства у Демидові отримають по 20 тисяч гривень. Для цього з обласного бюджету Димерській громаді передали 2,4 млн гривень.

Читайте: Постраждалі від підтоплення домогосподарства у Демидові отримають по 20 тис. гривень, – Кулеба

Фото: скріншот з відеосюжету

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, напад росії на україну, рф, підтоплення, екологія, підрив, катастрофа, дамба, козаровичі, київське водосховище, гребля

четвер, 28 березня 2024 г.
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
10:26
На Вишневе очікує реконструкція дощової каналізації за 992 тисяч гривень
10:04
За добу втрати ворога зросли на 780 осіб та 31 одиницю бронетехніки, - Генштаб ЗСУ
09:46
Вночі російські терористи атакували Україну 28-ма ударними БПЛА
09:24
У Боровій на Харківщині внаслідок російського обстрілу загинув 12-річний хлопчик
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.