четвер, 2 травня 2024 г.

У Макарові на Київщині вже місяць працює мобільний шпиталь, який передала Данія (фото)

У Макарові на Київщині вже місяць працює мобільний шпиталь, який передала Данія (фото)

У Київській області поблизу Макарівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування місяць тому розгорнули мобільний шпиталь, переданий Данським агентством з надзвичайних ситуацій. Його намети відведені під амбулаторний прийом, рентген, травмпункт, палату інтенсивної терапії та навіть операційну. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні посольства Королівства Данії в Україні та репортажі видання “Вечірній Київ”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На території майже зруйнованої російськими військами лікарні в Макарові розгорнули мобільний госпіталь, переданий Данським агентством з надзвичайних ситуацій…Лікарня має власну кисневу станцію та достатньо приліжкових кисневих концентраторів. Інтенсивне спостереження та лікування тяжкохворих здійснюється за допомогою найсучасніших систем моніторингу”, – йдеться в повідомленні посольства.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У виданні “Вечірній Київ” нагадали, що у період рашистської окупації корпус Макарівського багатопрофільного медичного закладу інтенсивного лікування був майже зруйнований. З п’яти поверхів вцілів лише перший. Такий необхідний у селищі мобільний шпиталь данці передали “Першому добровольчому мобільному шпиталю імені Миколи Пирогова”. І вже 1 липня цього року лікарі почали приймати пацієнтів з будь-якими симптомами.

Білі намети шпиталю другого рівня невідкладної медичної допомоги для цивільного населення розгорнули поблизу центрального входу до Макарівської лікарні. До Макарова намети знаходились в Афганістані.

У виданні зауважили, що госпіталь складається зі стаціонарної та амбулаторної частини. Намети виділені під амбулаторний прийом, рентген-службу, травмпункт, палату інтенсивної терапії та навіть операційну. Все під’єднано до мережі системи електро- та водопостачання, водоочищення, каналізації, вентиляції та кондиціонування повітря, на зиму підготовлені обігрівачі. А система очищення настільки потужна, що може профільтрувати питну воду з болота.

В автоматизованій експрес-лабораторії лікарі можуть самі виконувати понад 60 видів аналізів крові та сечі.

Одночасно на стаціонарному лікуванні в шпиталі можуть перебувати до 30 пацієнтів в трьох палатах та 4-6 в палаті інтенсивної терапії. Також для персоналу та пацієнтів, які у шпиталі перебувають на відновленні, є санвузол та душова з гарячою водою.

Є на території навіть укриття. Воно знаходиться у старій будівлі, яке у мирні часи керівництво макарівської лікарні хотіло привести до ладу. До укриття вже занесли шість ліжок для тяжкохворих пацієнтів, питну воду та речі першої потреби.

Команда лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова працює на добровільній основі. Також у шпиталі проходять практику студенти макарівського медичного коледжу та Національного медуніверситету імені О.О.Богомольця. Приймають пацієнтів і медики макарівської лікарні. Кілька разів на тиждень спеціалісти вузьких напрямків, такі як дерматологи, гінекологи тощо, приїжджають консультувати пацієнтів. Про їх приїзд повідомляють сільські ради на своїх сторінках у соцмережах. 

Попри те, що мобільний шпиталь біля Макарівської лікарні працює вже місяць, роботи по облаштуванню все ще ведуться, значну допомогу в цьому надають волонтери.

Як інформувала KВ, на початку липня 2022 року поблизу лікувального корпусу Макарівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування розпочав свою роботу мобільний шпиталь. У Макарівській селищній раді зазначили, що  подібне застосування апаратно-майнового комплексу мобільного шпиталю задля збереження кадрового потенціалу лікувального закладу, що зазнав пошкодження, в Україні здійснюється вперше.

Читайте: У Макарові запрацював мобільний шпиталь з Данії

Фото: “Вечірній Київ”

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини київщини, новини київської області, війна, агресія рф, макарів, лікарня, лікарі, данія, пацієнти, мобільний шпиталь, добровольчий мобільний шпиталь, медінститут

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.