субота, 22 червня 2024 г.

У Київраді знов провалили голосування за “мораторій на демонтаж кіосків”

У Київраді знов провалили голосування за “мораторій на демонтаж кіосків”

Столична міськрада не погодила продовження строку дії основних дозвільних документів у сфері розміщення тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАФи) – паспортів прив'язки ТС, та заборону на розірвання односторонньому порядку договорів на сплату власниками таких ТС пайової участі. “За” проголосували лише 20 депутатів. Категорично проти прийняття такого рішення виступив одіозний депутат Дмитро Білоцерковець (фракція “УДАР”): стверджував, що тоді до станцій метро повернуться всі кіоски, які були демонтовані заради безпеки киян, та міська влада не зможе продавати місця під розміщення ТС через електронні аукціони в системі Prozorro.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання депутатський корпус столичної міськради не погодив внесення змін до рішення Київради від 30 березня 2022 року №4551/4592 “Про деякі питання комплексної підтримки суб'єктів господарювання міста Києва під час дії воєнного стану”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктами подання проєкту рішення №08/231-1729/ПР від 15 грудня 2022 року виступила група із півтора десятка депутатів із різних політичних сил. В сесійній залі за нього проголосували всього 20 голосів народних обранців.

Нагадаємо, столична влада встановила різні пільги для низки категорій підприємців на час дії воєнного стану. Серед іншого, рішенням було передбачено, що власники ТС торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення мають платити пайові внески за договорами пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою в розмірі всього 1 гривні.

Сьогодні пропонувалось продовжити строк дії паспортів прив'язки таких споруд (основний дозвільний документ) на 3 роки. При цьому, Департамент містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації (КМДА) хотіли позбавити права розривати та припиняти в односторонньому порядку договори пайової участи, яку власники легальних ТС в Києві обов'язково сплачують в міський бюджет, та зобов'язати поновити усі припинені угоди.

Під час обговорення цього документу в сесійній залі категорично проти його затвердження виступив депутат Київради Дмитро Білоцерковець, якому регулярно приписують інтереси в сфері вуличної торгівлі. Зокрема, він вказав на те, що, у випадку прийняття даного рішення, усі ТС, які розміщувалися біля станцій метро і були демонтовані за дорученням міської влади, повернуться на “колишні” місця. 

Крім того, Білоцерковець висловив думку, що дане рішення завадить впровадити електронні аукціони в системі Prozorro, через які керівництво міста планує в майбутньому продавати місця під розміщення таких торговельних споруд.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Один із суб'єктів подання цього проєкту рішення, голова фракції “Слуга народу” Андрій Вітренко, у свою чергу закликав своїх колег підтримати малий та середній бізнес у важкий для них період.

“Іде війна. Велика кількість демонтованих МАФів належала бійцям, які зараз беруть участь у війні з “кацапом” Навіщо це (демонтаж ТС. – KВ) було зроблено, ніхто не знає. Якою може бути інвестиційна привабливість у міста, коли протягом одного року декілька разів виконавчий орган змінює правила гри на ринку МАФів і намагається зробити це знову? Саме малі та середні підприємці в розвинутих європейських країнах є основою функціонування та економічного добробуту суспільства”, – підкреслив Андрій Вітренко.

Втім, такі аргументи депутата не переконали його колег. 

Варто зазначити, що це – вже друге провальне голосування по вказаному питанню. На пленарному засіданні, що відбулося 23 березня 2023 року, за даний проєкт рішення проголосували лише 25 народних обранців.

Як повідомляла KВ, у травні 2022 року в столиці почалася історія з масовим “переселенням ТС” – саме тоді Рада оборони Києва вперше доручила міській владі перевірити та в разі необхідності демонтувати тимчасові об’єкти торгівлі, які встановлені біля станцій метрополітену. 

Наприкінці березня 2023 року все та ж Рада оборони розширила перелік локацій, звідки треба прибрати ці споруди – до них додалися ТС, що розміщені на зупинках громадського транспорту, біля захисних споруд,в охоронних зонах інженерних мереж та межах “червоних ліній”. Такі рішення пояснювались, зокрема, тим, що кіоски можуть перешкоджати містянам швидко потрапити у захисні споруди у разі загрози ракетних обстрілів.

Читайте: “Нас провокують до мітингів”: столичні підприємці звинуватили Раду оборони Києва у прийнятті “небезпечних рішень”

Ось вже майже рік власники ТС спільно з громадськими активістами борються за те, щоб такі ініціативи були відмінені, або хоча б конкретизовані. Зокрема, мова йде про те, що в рішеннях Ради оборони не було чітко прописано, які саме споруди заважають доступу до укриттів і якими мають бути підстави для демонтажу. 

Серед іншого, підприємці спільно з активістами стверджують, що такі дії міської влади направлені на монополізацію цього ринку, адже наразі вже є прецеденти, коли замість демонтованих ТС з'являються нові, на які “ніхто не звертає уваги”.

Читайте: Геннадій Кривошея: “Демонтувати такі кіоски під час війни – це гріх”

Нагадаємо також, саме Дмитро Білоцерковець є одним із ідейних натхненників проєкту рішення, яким пропонується змінити порядок розміщення об'єктів пересувної та сезонної торгівлі під час дії воєнного стану – впровадити продаж місць через систему Prozorro. При цьому, окремі підприємців впевнені, що така “реформа” є генеральною репетицією для організації таких нововведень і в питанні розміщення кіосків. 

На думку представників малого та середнього бізнесу, цей механізм не буде цілком законним, може вилитися в монополізацію ринку вуличної торгівлі великим бізнесом та привести до легалізації самовільно встановлених торговельних конструкцій. 

Читайте: У Києві вирішили реформувати вуличну торгівлю під час воєнного стану

Фото: Дарницька РДА

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, війна, КМДА, демонтаж, воєнний стан, маф, укриття, ракетний обстріл, проєкт рішення, тс, андрій вітренко, дмитро білоцерковець, пільги, мафи, підприємництво, малий бізнес, вулична торгівля, середній бізнес, тимчасові споруди, малий та середній бізнес, цивільна безпека, кіоск, військова агресія, підтримка підприємців

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій