суббота, 19 июня 2021 г.

У Київраді підтримали детальний план території Мінського масиву: держава одержить мільярдні інвестиції

У Київраді підтримали детальний план території Мінського масиву: держава одержить мільярдні інвестиції

Новому сучасному мікрорайону для киян – бути. 10 червня Київрада більшістю голосів ухвалила детальний план території, який передбачає забудову Мінського масиву – за це рішення проголосували 66 місцевих депутатів.

Про це KV стало відомо під час учорашнього засідання Київради. 

Нагадаємо, протягом 2008-2015 років ДП “Пуща-Водиця” уклало низку інвестиційних договорів з приватними компаніями, які виступили забудовниками занедбаних столичних земель, які залишаються у власності держпідприємства. Йдеться про низку ділянок державного агрокомбінату у різних районах Києва, до числа яких входить і територія площею 25 га на Мінському масиві.

Згідно з ДПТ Мінського масиву, на території нового мікрорайону на площі 25 га планують звести 19 висотних житлових будинків на 6307 квартир. Новий ДПТ  також передбачає будівництво в мікрорайоні трьох дитячих садочків, школи на 1800 учнів, сімейних амбулаторій, багаторівневого паркінгу, організацію нового автобусного маршруту тощо. Планується, що завдяки цьому проєкту, держава отримає орієнтовно півмільярда гривень прибутку.

Проєкт забудови Мінського масиву є унікальним, оскільки передбачає й велику зелену зону: новий мікрорайон матиме власний парк площею в 32 гектари.

Ми детально вивчили цей документ. І як голова екологічної комісії, депутат трьох скликань можу авторитетно заявити, що вперше бачу детальний план території, де відсоток зелених насаджень складає 54%. Тут є парк площею 32 га – це прекрасний приклад того, як занедбані промислові території, які використовувались агропромисловими підприємствами, можуть отримати нове дихання”, – наголосив під час сесії депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль.


Фото: Денис Москаль, депутат Київської міської ради

Аби прояснити питання щодо законності укладених раніше інвестиційних договорів і унеможливити спекуляції довкола ситуації із забудовою земель, що належать держпідприємству “Пуща-Водиця”, під час свого виступу на пленарному засідання сесії Київської міської ради 10.06.2021, свою позицію висловив генеральний директор Stolitsa Group Едуард Соколовський.Фото: Едуард Соколовський, генеральний дирекор Stolitsa Group

Місту потрібно розвиватися цивілізовано, відповідно до правил та умов. Тому, я думаю, що завдяки сьогоднішньому рішенню, це буде реалізовано завдяки ухваленому детальному плану території, аби майбутні мешканці могли відчувати себе комфортно, а будівництво здійснювалось у відповідності до містобудівної документації й тих обіцянок, які дали розробники ДПТ. Сьогодні детальний план території приведено до відповідності всім ДБН і вимогам містобудівної документації. Ми, як забудовники, також самостійно побудуємо дитсадки і школу для того, щоб ті, хто придбає квартири, мали дійсно комфортні умови”, – сказав він.

Соколовський також зазначив, що сьогодні чиниться певний тиск на компанію, яка свого часу інвестувала понад 1,5 млрд грн лише у транспортну інфраструктуру, інженерні мережі, проєктування та будівництво об’єктів соціальної інфраструктури – таких, як дитячий садок і школа – в ході забудови іншої, колись занедбаної ділянки ДП Агрокомбінат Пуща-Водиця під брендом Варшавський Плюс” (на столичному Виноградарі).

Через дії державного підприємства сьогодні фактично в заручниках опинилися покупці квартир, які вже рік не вводяться в експлуатацію, тому що ДП Пуща-Водиця відмовляється виконувати свої функції як замовника будівництва за інвестиційними договорами, –  зауважив Едуард Соколовський .

У девелопера запевняють: компанія, зі свого боку, вживає всіх можливих заходів, аби в цивілізований спосіб врегулювати всі спірні питання й уникнути соціальної кризи, пов’язаної із невиконанням замовником будівництва своїх зобов’язань.

Ми не бачимо сьогодні ані юридичних, ані економічних, ані жодних інших підстав для того, щоб не виконувати інвестиційні договори, не вводити будинки і не давати людям можливість заїхати в оплачене ними житло. Стосовно процесу перемовин і вимог Фонду держмайна, ми завжди готові до діалогу, але лише в межах чинного законодавства і якщо це відповідає умовам укладених раніше інвестиційних угод. Які, до речі, пройшли експертизу”, – наголосив гендиректор Stolitsa Group.

Він також назвав штучними маніпуляціями й інсинуаціями закиди щодо нібито можливого виведення земельних ділянок з державної у приватну власність.

Усі дані щодо земельних ділянок є у відкритих реєстрах. Зокрема, територія, на якій відбувається будівництво ЖК “Варшавський” та “Варшавський Плюс”, за даними кадастру, належить ДП “Пуща-Водиця”, тобто державі. Ніхто на цю землю не претендує, ніхто її не забирає. Вона, як і раніше, перебуває у державній власності”, – підкреслив Соколовський.

Лист Фонду держмайна від 14.05.2021 року на ім’я КМДА і мера, де описано наявність кримінальної справи і начебто зловживання під час укладання договорів, дійсно існує.  Однак, ще 16 лютого цього року, тобто задовго до цього звернення, вказана кримінальна справа була закрита – за відсутністю ознак злочину. В ході розслідування цієї справи слідством були уважно досліджені питання економічності, доцільності, наявності правових підстав для укладання інвестиційних угод. І всі висновки експертиз і рішення судів різних інстанцій підтверджують абсолютну легітимність укладених договорів. Усе це – штучно створена конфліктна ситуація, заручниками якої стали люди, які вже профінансували своє житло. Для чого це робиться? Можна тільки здогадуватись”, –  додав він.

Нагадаємо, у травні цього року Фонд державного майна, як орган управління, звертався до КМДА з проханням відкласти розгляд питання затвердження ДПТ Мінського масиву до ухвалення з цього приводу відповідних рішень судовими та правоохоронними органами.

А ДП “Пуща-Водиця” 19 травня цього року звернулося до Господарського суду Києва із низкою позовів, в яких просить визнати недійсними інвестиційні договори із компаніями-забудовниками – при цьому держпідприємство посилається на те, що раніше укладені договори є такими, що нібито суперечать вимогам законодавства.

Позицію держпідприємства і Фонду державного майна України  прокоментував депутат Київради, голова екологічної комісії Денис Москаль.

Шановні колеги і шановний представник Фонду держмайна, вас ввели в оману. Від прийняття детального плану території (ред. – ДПТ Мінського масиву) витрати державного підприємства абсолютно не збільшаться. Ваші претензії й з’ясування стосунків з сьогоднішнім інвестором не мають жодного відношення до права Київської міської ради визначати містобудівну документацію й майбутній функціонал цієї території. А вам треба буде подякувати Київміськраді за прийняття ДПТ, тому що це збільшить інвестиційну привабливість цієї ділянки, міста і загалом держави”, – відзначив він.

Своєю чергою, архітектор Олена Збаратська в ході пленарних слухань у Київській міській раді підтвердила доцільність проєкту забудови ділянки на Мінському масиві. За її словами, ДПТ передбачає будівництво на покинутій території колишнього тепличного господарства, в районі вулиці Ю. Кондратюка, сучасного житлового мікрорайону.

Мікрорайон буде обладнаний розвиненим комплексом обслуговування населення – це школа, три дитячих садки, стадіони, амбулаторія сімейних лікарів. Також заплановано будівництво нової транспортної розв'язки, інженерних мереж водопостачання, електропостачання та каналізації", – підкреслила вона.

Зводити мікрорайон буде литовсько-українська компанія Stolitsa Group, яка реалізує проекти на українському ринку сучасної житлової нерухомості 17 років.

Фото: скріншот засідання

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: позиція, дпт, новини києва, київрада, мінський масив

пятница, 18 июня 2021 г.
13:53
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
22:12
Стали відомі останні подробиці про будівництво метро на Виноградар у Києві (відео)
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 19 червня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:21
В Киеве открыли памятник врачам, погибшим от COVID-19 (фото)
20:04
Покушение на экс-депутата КОС Соболева: расследование продлили на год для проверки новой версии
19:46
В Борисполе выбрали победителя конкурса проектов реконструкции центрального парка культуры и отдыха
19:26
Предпринимателям, к работе которых есть замечания, было отказано в расположении сезонных и летних площадок, - депутат Трубицын
19:05
В KAN рассказали, как работает управкомпания ЖК Tetris Hall
18:42
Движение по Северному мосту в Киеве будет ограничено с 19 по 22 июня
18:25
Роботи з реконструкції школи в Піях вже розпочалися, - депутат КОС Кузьменко
18:04
Передача Минкульту Гостиного двора на Подоле может состояться 29 июня - Ткаченко
17:46
Нацкорпус требует от Кличко уволить коррупционеров Тация и Свистунова, - Кирилл Сазонов
17:25
На Оболони продолжаются бесплатные тренировки для детей, - Трубицын
17:24
Кличко под видом “Муниципальной варты” завел себе частную армию с гранатометами, - Сазонов
17:03
СБУ подозревает столичную “Муниципальную варту” в организации незаконного стрелкового полигона (фото, видео)
16:42
Киевоблсовет ликвидирует КП “Киевоблкино” со второй попытки
Календарь событий