понеділок, 13 травня 2024 г.

У Києві забудовник захопив земельну ділянку Національного центру Олександра Довженка та заблокував вхід до укриття

У Києві забудовник захопив земельну ділянку Національного центру Олександра Довженка та заблокував вхід до укриття

В столиці забудовник самовільно захопив земельну ділянку, яка на праві користування належить державному підприємству “Національний центр Олександра Довженка”. У ході незаконних будівельних робіт на самовільно зайнятій землі було заблоковано вхід до об’єкту цивільного захисту населення – захисної споруди цивільного захисту, пошкоджено системи комунікації та частково зруйновано перекриття.

Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби ГУ Нацполіції Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що правоохоронці викрили керівника підрядної організації у сприянні самовільного будівництва комплексу приміщень, яке створило загрозу загибелі людей в умовах війни.

За результатами досудового розслідування поліцейські встановили, що директор компанії-забудовника у 2017 році уклав із КМДА договори про оренду двох земельних ділянок на вулиці Васильківській. Спільно із підрядником та девелоперською компанією він розпочав будівництво торгово-розважального і спортивно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром та житловими будинками з вбудовано-прибудованими приміщеннями.

Згідно з повідомленням, у подальшому у процесі будівництва керівник будівельної компанії самовільно зайняв частину сусідньої земельної ділянки державної форми власності, яка на праві користування належить державному підприємству “Національний центр Олександра Довженка”. Залучивши осіб, які були обізнані в його злочинній схемі, зокрема керівника підрядної організації, він продовжив зведення багатофункціонального житлового комплексу вже на цій земельній ділянці. Таким чином він заподіяв значну шкоду державним інтересам в особі Київської міської державної адміністрації на загальну суму 1,7 млн гривень.

Правоохоронці встановили також, що у ході незаконних будівельних робіт на самовільно зайнятій землі було заблоковано вхід до об’єкту цивільного захисту населення – захисної споруди цивільного захисту, пошкоджено системи комунікації та частково зруйновано перекриття, чим створено загрозу загибелі людей в умовах ескалації збройного конфлікту на території України.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наразі слідчі Голосіївського управління поліції за процесуального погодження із Голосіївською окружною прокуратурою повідомили 39-річному фігуранту про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 197-1 – самовільне будівництво будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці, яким завдано значну шкоду її володарю та ч. 1 ст. 275 -порушення під час будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов’язана дотримуватись таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей Кримінального кодексу України.

Повідомляється, що наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Фігуранту загрожує до трьох років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Окрім того, відносно ексдиректора компанії-забудовника, дії якого слідчі кваліфікували за ч. 3 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 275 Кримінального кодексу України, обвинувальний акт в січні 2023 року направлено до суду для розгляду справи по суті.

Нагадаємо, у ніч на 1 червня ворог завдав ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. В рамках розслідування загибелі людей правоохоронці затримали першого заступника Деснянської РДА, директора медзакладу, його заступницю та охоронця установи. У свою чергу мер Кличко зазначив, що глави райдержадміністрацій (РДА) несуть відповідальність за роботу укриттів.

У суботу, 3 червня, в столиці розпочали перевірку укриттів. З 1078 перевірених за перший день об’єктів половина виявилися не готовими до використання або їх не змогли відкрити. 

Читайте: У Києві оприлюднили результати перевірки укриттів у всіх районах столиці (іконографіка)

Депутат Київської міської ради Ксенія Семенова запевняє, що інформація мера Києва Віталія Кличка стосовно наявних укриттів у столиці не відповідає дійсності. За її словами, 10% укриттів, позначених на мапі, взагалі не існує, 25% укриттів зачинені, а 28% відчинені і регулярно використовуються людьми, але потребують ремонт. 

Читайте: 63% укриттів на мапі Кличка зачинені, зламані або не існують, – депутатка Київради

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, поліція, підозра, будівництво, укриття, забудовник, васильківська, заблоковане укриття, нацональний центр Олександра Довженка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.