четвер, 28 березня 2024 г.

У Києві в Протасовому Яру зносять 110-річний будинок без обов’язкових для цього документів

У Києві в Протасовому Яру зносять 110-річний будинок без обов’язкових для цього документів

У столичному Протасовому Яру, на вулиці Федорова, 28, почали демонтаж будинку 1912 року. Роботи ведуться  без оформлення обов'язкових для цього документів, 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні у Facebook волонтера та активіста Дмитра Перова.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Це остання одноповерхова споруда, що лишилась від однойменного хутора, який розкидався тут, по обидва береги річки Либідь ще на початку минулого століття”, – написав Перов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними активіста, роботи проводять без паспорту об’єкту, картки порушення благоустрою та погодження Міністерство культури на будівельні роботи в Центральному історичному ареалі Києва.

Перов опублікував фото будівлі, де видно вже розібрану покрівлю. Як зазначив волонтер, під парканом склали дерев’яний брус початку ХХ століття.

"...майже в ідеальному стані, без слідів гниття деревини. У Європі це б коштувало 1000 €/шт. Тут, радше за все – відправиться на смітник", – зауважив він.


За інформацією краєзнавця Антона Короба, будівля на вул.Федорова, 28 є павільйоном насосної станції розташованої поруч залізничної Товарної станції. Станція має статус пам'ятника індустріальної архітектури та історії. Проте в переліку охоронюваних будівель Товарної станції згадується контора і особняк керівництва, а інші будівлі, включно з насосною станцією, не вказані.

Але це геть не означає, що можна здійсювати будівельні роботи у центральному історичному ареалі міста Києва без погодження з Міністерством культури та інформаційної політики”, – зауважив краєзнавець.

Нагадаємо, Київрада погодила створення ландшафтного заказника “Протасів яр” на території 20,5 га в Солом'янському районі Києва. Але чи матиме вказане рішення практичне втілення, поки що залишається питанням. Справа в тому, що заказник ще треба зробити де-факто, а значний шматок цієї території давно роздано Київрадою під забудову (компанії-землекористувачі можуть відстояти свої комерційні інтереси в судах).

Читайте: Крізь роки боротьби та протестів: Київрада оголосила “Протасів яр” ландшафтним заказником

Зауважимо, у столиці на вул. Волгоградській, 25 (Батиєва гора, схил Протасового Яру) незабаром може відновитися будівництво 13-поверхового житлового комплексу (ЖК). Два роки тому за сприяння прокуратури забудовника було позбавлено права оренди на відповідну земельну ділянку, але він знов пішов до суду.

Читайте: ТОВ “Вагра” не залишає спроб побудувати ЖК на Батиєвій горі

Фото: Facebook Антона Короба

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, демонтаж, паспорт, мінкульт, будинок, дмитро перов, протасів яр, погодження, вулиця федорова, антон коробов

четвер, 28 березня 2024 г.
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.