п'ятниця, 3 травня 2024 г.

У Києві почнуть компенсувати з бюджету закупівлі генераторів ціною до 400 тис гривень

У Києві почнуть компенсувати з бюджету закупівлі генераторів ціною до 400 тис гривень

Київрада внесла чергові зміни до програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури на 2021–2025 роки. Загальний кошторис даної програми було збільшено з 45 млрд гривень до 45,6 млрд гривень. Таке рішення було обґрунтовано тим, що керівництво міста збільшило максимальний розмір часткової компенсації вартості придбаних ОСББ та житловими кооперативами електрогенераторів та інверторів. Якщо раніше з міського бюджету могла виділятися допомога на закупівлю таких джерел електроенергії вартістю до 80 тис. гривень, то тепер – до 400 тис. гривень.

Як стало відомо KВ, під час пленарного засідання столичної міськради, яке відбулося 20 квітня 2023 року, депутатський корпус підтримав проєкт рішення “Про внесення змін до деяких рішень Київради” (№08/231-189/ПР від 10 лютого 2023 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подання цього документу виступила комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ і ПЕК). У сесійній залі за його затвердження проголосували 77 депутатів.

По суті, народні обранці внесли зміни до “Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2021–2025 роки”, яка була затверджена затверджена рішенням Київради №1241/1282 від 27 травня 2021 року. Згідно з цими змінами, було збільшено загальний кошторис реалізації вказаної програми з 45 млрд гривень до 45,6 млрд гривень. Зокрема, у 2023 році тепер треба витратити на заходи в сфері ЖКХ 9,3 млрд гривень замість 8,7 млрд гривень. Усі ці кошти мають бути виділені з міського бюджету.

Додаткове фінансування Київрада планує направити на часткову компенсацію зі столичної скарбниці вартості незалежних джерел електроенергії, придбаних багатоквартирними будинками – на це в програмі заклали 804 млн гривень замість раніше передбачених 270 млн гривень.

При цьому, затвердженим на вчорашньому засіданні проєктом рішення передбачене внесення змін до документу, який регламентує отримання вищезгаданої фінансової допомоги – “Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житловими кооперативами та управителями багатоквартирних житлових будинків” (затверджений рішенням столичної міськради №5586/5627 від 10 листопада 2022 року).

Відповідно до цих змін, Київрада збільшила ліміти такої компенсації. Раніше зі столичної скарбниці можна було отримати фінансову допомогу в розмірі 75% вартості таких джерел електроенергії, лише якщо ці генератори або інвертори коштують до 80 тис. гривень. Тепер же міська влада буде компенсовувати такий же відсоток за придбання джерел вартістю до 400 тис. гривень. При цьому, столична влада встановила, що чим більший будинок (в залежності від кількості квартир), тим дорожче джерело електричної енергії можуть придбати його управителі. 

Крім того, до переліку отримувачів такої компенсації було додано житлові будинки, які обслуговуються юридичними особами, основний вид діяльності яких "Комплекс обслуговування об'єктів, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, при затвердженні програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2021-2025 роки столична міськрада визначила, що протягом найближчих 5 років вона спробує витратити на її реалізацію – реконструкцію та модернізацію ліфтового господарства, капітальні ремонти теплових мереж, будівництво систем водопостачання тощо – 41,7 млрд гривень. 

Читайте: Киевсовет определил, как должна развиваться сфера столичного ЖКХ до конца 2025 года

Надалі Київрада протягом червня-грудня 2021 року шість разів вносила зміни до цієї програми, збільшивши обсяги її фінансування до 45,6 млрд гривень. Додаткові витрати міська влада вирішила направити на впровадження Єдиної системи оперативно-диспетчерського управління житловим фондом столиці, на спорудження на території Лук'янівського історико-меморіального заповідника алеї перепоховань відомих українських діячів, які поховані за межами країни тощо.

Читайте: Киевсовет решил перезахоронить на Лукьяновском кладбище известных украинских деятелей

Також нагадаємо, що для отримання вищезгаданої компенсації ОСББ, ЖК та управителі житлових багатоповерхівок повинні подавати відповідні пакети документів (заява на часткове відшкодування вартості таких джерел електроенергії, копії видаткових накладних на їх придбання тощо) до відповідних районних в місті Києві державних адміністрацій (РДА), які надалі будуть здійснювати такі “проплати”. Порядком про це відшкодування передбачено, що грошові кошти з бюджету можна отримати у випадку купівлі генераторів (бензинових, дизельних і газових), інверторів, сонячних зарядних станцій та інших джерел електроенергії.

Читайте: Київрада виділить кошти на компенсацію закупівель електрогенераторів для ОСББ та облаштування підвалів у будинках

Нагадаємо, комісію Київради з питань ЖКГ та ПЕК із початку діючого IX скликання міськради, з 8 грудня 2020 року, очолює депутат Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”).

Фото: “РБК-Україна”.

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, електроенергія, проєкт рішення, бюджет києва, генератор, жкг, компенсація, олександр бродський, комісія з питань жкг і пек, житлово-комунальне господарство, столичний бюджет, електрогенератори, програма підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури києва, сонячні зарядні станції, вимкнення електроенергії, інвертори

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.