п'ятниця, 9 серпня 2024 г.

Судьбу застройки Андреевского спуска предлагают вынести на референдум

 

Член Главного совета Украинского общества охраны памятников истории и культуры, председатель комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александр Бригинец обеспокоен ситуацией вокруг Андреевского спуска.

Он предлагает вынести вопрос о судьбе Андреевского на городской референдум, где глава КГГА Александр Попов собирается утверждать “Генеральный план развития Киева до 2025 года”.

“Поскольку власть декларирует, что она воспринимает механизм выяснения мнения киевлян путем проведения референдума, чего не было раньше, то, вероятно, включение вопроса в бюллетени по Андреевскому спуску не станет конфликтным между властью и оппозицией”, - цитирует Бригинца пресс-служба депутата Киевсовета.

Председатель комиссии отметил, что референдум не должен стать формальным событием, где будет только имитировано внимание к общественному мнению. Бригинец уверен, что именно киевляне должны определить, готовы ли они превратить Андреевский спуск в офисно-гостиничный проезд, или они хотят сохранить там художественную улицу. “Если киевляне примут решение о том, что на спуске должна быть сохранена художественная улица, на что я очень надеюсь, то за спуском надо будет закрепить статус исключительно художественной улицы”, - предлагает Бригинец.

Так называемая реставрация Андреевского спуска и реконструкция коммуникаций на нем начата в октябре прошлого года в рамках одобренной КГГА концепции превращения этой улицы в центр культуры и досуга. Сегодня на Андреевском спуске уже запланировано возведение около 10 торгово-развлекательных и гостиничных центров, которые ожидают следующий шаг - завершение первого этапа: реконструкции дороги, сетей, проведение электроэнергии и других коммуникаций. Эти действия уничтожат значительное количество художественных и культурных объектов.

В то же время председатель КГГА Попов пообещал киевлянам сохранить культурно-художественное назначение Андреевского спуска и заявил, что в планах КГГА не входит сооружение на Андреевском спуске многоэтажных зданий, что, по мнению председателя комиссии, является лишь формальной цитатой.

“Во-первых, сама КГГА строить на спуске ничего не будет, ведь строят там только частные застройщики. Во-вторых, классическая многоэтажка Киева - это жилой дом 9-16 этажей, но на Андреевском спуске, который имеет преимущественно двух-и трехэтажное застройку, даже 4-этажные дома кажутся настоящими гигантами”, - отметил Бригинец.

По словам Александра Бригинца, на время подготовки и проведения референдума необходимо будет остановить все начатые работы на спуске и обнародовать все имеющиеся проекты реконструкции и построения объектов на этой и прилегающих улицах.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.