середа, 25 травня 2022 г.

Столичный бюджет ежегодно недополучает от 200 до 400 млн гривен от аренды коммунального имущества – депутат Антоненко

Столичный бюджет ежегодно недополучает от 200 до 400 млн гривен от аренды коммунального имущества – депутат Антоненко

В то время, как госбюджет на протяжении 4-х лет стабильно имеет примерно один и тот же уровень поступлений от аренды госимущества, столичная казна по этой статье доходов получает все меньше. C 2013 года поступления от аренды коммунального имущества уменьшились в 4 раза – с 334 млн гривен до 85,9 млн гривен. По мнению главы профильной комиссии Киевсовета, в карманах чиновников и инсайдеров оседает от 200 до 400 млн гривен в год.

Об этом KV стало известно из сообщения главы комиссии Киевсовета по вопросам собственности Леонида Антоненко (внефракционный) в Facebook.


По словам депутата, поступления в столичный бюджет от аренды коммунального имущества за последние 4 года сократились в 12 раз (в перерасчете с доллара). А в гривневом выражении поступления уменьшились в 4 раза – с 334 млн гривен до 85,9 млн гривен.

При этом, депутат считает, что такая динамика не является следствием каких-то объективных факторов, ведь поступления в госбюджет от аренды государственного имущества сохраняются примерно на одном уровне.

По подсчетам Антоненко, ежегодно в карманах инсайдеров и чиновников оседает от 200 до 400 млн гривен, которые не доходят до бюджета Киева.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Отметим, что на последнем заседании Киевсовета депутаты утвердили в первом чтении проект решения Киевсовета относительно новых правил аренды коммунального имущества столицы. По словам Леонида Антоненко, принятию этого проекта решения Киевсовета всячески препятствует директор Департамента коммунальной собственности Киевской горгосадминистрации (КГГА) Андрей Гудзь.

Напомним, что в начале сентября этого года Леонид Антоненко (экс-фракция “Объединение “Самопомощь”) сообщил главе Днепровской райгосадминистрации Петру Онофрийчуку и директору Департамента внутреннего финансового контроля и аудита Киевской горгосадминистрации Оксане Колтик, что льготы на аренду имущества территориальной общины Киева получает 10 организаций, которые не имеют на это права. По его словам, ни одна из получивших арендную льготу организаций полностью не соответствует критериям для получения таких льгот.

Читайте: Льготы на аренду имущества столичной общины получают не имеющие на это права организации - депутат Киевсовета

Фото: KV

KиевVласть

Максим Полак

Теги: новости киева, коммунальная собственность, леонид антоненко, бюджет киева, андрей гудзь, Департамент коммунальной собственности КГГА, поступления в бюджет, аренда коммунального имущества, комиссия киевсовета по вопросам собственности

вівторок, 24 травня 2022 г.
22:43
Понад 2,2 млн українців повернулись додому з початку війни
22:25
Через ракетний обстріл пошкоджено інфраструктуру залізничних станцій в двух районах Дніпропетровщині
22:03
Україна після “Рамштайн-2” отримає більше зброї, на росію чекають неприємні сюрпризи, - Резніков
21:44
ЗСУ залишили Світлодарськ та селище Миронівський на Донеччині, щоб уникнути оточення, - МВС
21:25
У столиці після відновлення оплати за проїзд провалідували майже 1,8 мільйона е-квитків
21:02
Завтра, 25 квітня, Угорщина перейде у режим надзвичайного стану через війну в Україні
20:44
“Укравтодор” продасть на благодійному аукціоні дорожній знак з “напрямком руху” для окупантів
20:22
У Києві затримали чоловіка, який обіцяв евакуювати людей з Маріуполя, але просто вкрав гроші
20:05
Завдяки співпраці Києва та Варшави більше 4,5 тис. мешканців столиці знайшли безпечний прихисток у польських містах
19:45
В Україні розпочнеться будівництво європейських колій задля з'єднання із залізницями ЄС, - Шмигаль
19:23
Прокуратура повідомила про підозру киянину, який закликав розстрілювати полонених українців
19:01
На Київщині виявили більш як 10 масових поховань мирних жителів, 8 з них у Бучі
18:45
Рашисти формують на території Криму резервні підрозділи, - Генштаб ЗСУ
18:17
В Україні зміниться механізм підготовки та перепідготовки водіїв, - МВС
18:01
“Укрзалізниця” прискорить поїзд Київ – Варшава на дві години
17:43
У Броварах взялися дерусифікувати центральний парк
Календар подій
З київської громади знов намагаються стягнути 671,5 млн. гривень за “примарну” реконструкцію Харківської площі
24 травня 2022 г. 09:00
З київської громади знов намагаються стягнути 671,5 млн. гривень за “примарну” реконструкцію Харківської площі
В суді по другому колу починається розгляд справи про стягнення з бюджету Києва 24,46 млн доларів США (671,5 млн. гривень) на користь екс-інвестора реконструкції Харківської площі. Мова йде про ТОВ “Київ Термінал” (компанія відомого грузинсько-російського бізнесмена Тамаза Сомхішвілі), яке не встигло приступити до реконструкції: підписаний в 2007 році інвестдоговір було розірвано в 2013 році, але фірма начебто понесла значні збитки. Черговий раунд судових розглядів може бути поганим знаком для столичної громади: у “Київ терміналі” за невідомих обставин погодились зменшити розмір своїх претензій та не побоялись заплатити солідний судовий збір. На думку фахівців, це може свідчити про певні домовленості на “найвищому рівні”. При цьому, для громадськості можуть ускладнити участь у судовому процесі через воєнний стан.
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
20 травня 2022 г. 13:55
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
Державна служба та органи місцевого самоврядування (ОМС) відтепер ще більше залежатимуть від начальників військових адміністрацій (ВА), утворених в умовах воєнного стану. В деяких випадках ВА перебирають на себе повноваження обласних та районних рад. Там, де ВА в силу тих чи інших причин немає, на час війни підсилюються повноваження голів громад – якщо на то є підстави воєнного характеру, голови будуть керувати одноосібно, без виконкомів та депутатів, але знов-таки під чуйним керівництвом начальників обласних ВА. Ба більше, закон, що взагалі-то стосується ВА та ОМС, розширює повноваження… президента і Верховної Ради (ВР), даючи їм право робити кадрові перестановки, оминаючи обов’язкові процедури мирного часу.