п'ятниця, 19 липня 2024 г.

Сточные воды угрожают затопить Киев

Коллектор подземной нынче речки Лыбедь начали ремонтировать, но денег хватит только на латание дыр. Это горозит центру Киева подтоплением.

        

Коммунальные проблемы города, к сожалению, не ограничиваются вконец изношенными трубами. Совсем безобидные, на первый взгляд, подземные реки могут уже в ближайшее время залить Киев стоковыми водами.

Как рассказывают в КП “Плесо”, стены, которые держат в оковах подземную речку Лыбедь, уже давно перестали справляться с мощным потоком, протекающим по узкой бетонной трубе. В районе ул. Железнодорожной стена речки стала попросту растрескиваться.

В городском управлении МЧС о проблеме знают и говорят, что она может принести массу неприятностей.

“В июне 2010 года Лыбедь залила переход на площади Победы, да и проспект был по колено в воде. Как только в городе начнутся весенние дожди, эта ситуация может повториться. Дело в том, что коллектору нужна реконструкция, - рассказал  начальник ГУ МЧС столицы Виталий Пшеничный. - Раньше в Киеве было много участков открытого грунта, вода впитывалась естественным путем и уходила в землю. Теперь в связи с активной застройкой вся жидкость сливается в коллектор, и во время ливней он переполняется, выходя из берегов”.

Понятно, что Лыбедь - не Днепр, смыть половину города не сможет. Но разбить покрытие на дорогах, разломать заборы и покорежить автомобили ей по силам. Нельзя забывать, что такие реки - это целая сеть бетонных коллекторов, которые опутывают город: Клов, Нивка, Глыбочица и еще около 40 разных мелких ручьев и речушек. И достаточно одного серьезного ливня, чтобы они “вышли из берегов”.

“На самом деле от Лыбеди и всех подземных рек осталось одно название, там не водится живность. По правде говоря, это настоящая канализация, куда сливается все что угодно - от обычной дождевой воды до промышленных стоков, - говорит директор Киевского эколого-культурного центра Владимир Борейко. - Грязная вода, которая в любой момент может залить город, - это опасно и даже может привести к распространению инфекций, к эпидемии”.

Власть не бездействует, горадминистрация выделила деньги на ремонт коллектора Лыбеди - 500 тысяч гривен, и работы уже идут. Специалисты говорят, что этой суммы хватит лишь на временное латание дыр.

“Средств хватит на текущие работы, а в идеале надо полностью менять коллектор, расширять его сечение, обустраивать. Это обойдется в десятки миллионов гривен”, - объясняет Виталий Пшеничный.

А пока таких денег нет, уже весной Киев может после сильного дождя превратиться в Венецию, пишет “КП”.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.