вівторок, 19 березня 2024 г.

Сьогодні, 1 травня, спливає термін подання пропозиції щодо перейменувань станцій столичного метро

Сьогодні, 1 травня, спливає термін подання пропозиції щодо перейменувань станцій столичного метро

До кінця сьогоднішнього дня, 1 травня, кияни можуть подати пропозиції щодо перейменувань станцій столичного метрополітена. Від завтра, 2 травня, тиждень триватиме голосування серед найпопулярніших варіантів по кожній станції.

Про це KВ стало відомо з повідомлення “Вечірнього Києва”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Запропонувати свою назву можна за посиланням.

“З 2 по 9 травня буде проводитись рейтингове онлайн голосування серед найпопулярніших варіантів по кожній станції”, — повідомив очільник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський.

Після цього профільна комісія з перейменувань зробить свій висновок, після чого проєкт рішення буде винесено до сесійної зали Київради.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема, перейменувати пропонують такі станції метро:

Мінська — 24-та станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лініії між станціями “Героїв Дніпра” та “Оболонь”. Відкрита 6 листопада 1982 року. Назва станції — від Мінського району (нині — Оболонський) та Мінської площі, що в свою чергу названі в честь столиці Республіки Білорусь.

Героїв Дніпра — 25-та станція Київського метрополітену. Кінцева станція Оболонсько-Теремківської лінії, розташована після станції “Мінська”. Відкрита 6 листопада 1982 року. Названа за однойменною вулицею, що пов’язана с радянською армією.

Берестейська — 12-та станція Київського метрополітену. Розташована на Святошинсько-Броварській лінії між станціями “Нивки” і “Шулявська”. Відкрита 5 листопада 1971 року під назвою “Жовтнева”. Нинішня назва — з 2 лютого 1993 року, походить від української назви міста Берестя (сьогодні у складі Білорусі), відомого також, як “Брест”.

Дружби народів — 32-а станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями “Печерська” і “Видубичі”. Станція відкрита 30 грудня 1991 року. Названа за однойменним бульваром що символізує дружбу між пост-радянськими державами, в які входить Російська Федерація та Білорусь.

Площа Льва Толстого — 22-га станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями “Майдан Незалежності” та “Олімпійська”. Відкрита 19 грудня 1981 року. Станція названа в честь російського письменника Льва Миколайовича Толстого.

Нагадаємо, з метою завершення процесу дерусифікації столична влада збільшила перелік міських об'єктів, які необхідно перейменувати. Наразі перейменувати планують 467 таких об'єктів. Кияни активно надають свої пропозиції щодо нових назв для об'єктів міського підпорядкування.

Читайте: Кияни пропонують перейменувати вулицю Льва Толстого на вулицю Полку “Азов”

Фото: Вікіпедія

КиївВлада

Олександр Кравченко

Теги: новини києва, напад росії на україну, метро, київський метрополітен, перейменування, віктор брагінський, станції метро

вівторок, 19 березня 2024 г.
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.