середа, 24 квітня 2024 г.

Собственный капитал банка “Хрещатик” стал отрицательным

Собственный капитал банка “Хрещатик” стал отрицательным

По итогам мая объем резервов для возмещения потерь от активных операций ПАО "КБ "Хрещатик" пришлось увеличить на 2,6 млдр гривен в связи переоценкой качества активов банка, которую провела временная администрации. Дополнительные отчисления в резервы, а также переоценка других статей баланса привели к возникновению отрицательного значения собственного капитала банка в сумме 3,5 млдр гривен.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Хрещатика.

Отмечается, что основной объем дополнительных отчислений в резервы связан с переоценкой качества кредитной задолженности корпоративных клиентов, а также качества операций с ценными бумагами и финансового состояния эмитентов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По данным Хрещатика, объем задолженности по обязательствам заемщиков-субъектов хозяйственной деятельности, связанных с банком и ассоциированных с одним из крупнейших акционеров банка, по состоянию на 1 июня составил 4,07 млдр гривен.

В частности, задолженность по кредитам превысила 1,79 млдр гривен, что составляет почти 54% от общего кредитного портфеля банка. А объем инвестиционной задолженности по операциям с ценными бумагами – 2,28 млдр гривен (100% от портфеля без учета ОВГЗ). В начале мая (до старта выплат Фондом гарантирования вкладов) объем обязательств банка перед своими вкладчиками-физлицами составил 4,1 млдр гривен.

"С момента введения в ПАО "КБ "Хрещатик" временной администрации заемщики, связанные с банком фирмы, большинство своих обязательств не обслуживают. Хотя группа компаний-должников является успешным и прибыльным игроком на рынке недвижимости столицы", - говорится в сообщении.

Также сейчас проводятся необходимые мероприятия по взысканию просроченной задолженности с заемщиков с целью удовлетворения интересов кредиторов, среди которых физические и юридические лица, учебные заведения, государственные учреждения и предприятия, и Национальный банк Украины.

Напомним, как уже сообщалось, выборочный аудит активов ПАО "КБ "Хрещатик" обнаружил многочисленные факты, которые могли привести к недополучению банком прибыли.

Впоследствии стало известно, что 85% облигаций, имеющихся в портфеле банка на продажу, необеспеченные и эмитированные фирмами, имеющими признаки фиктивности.

Как сообщала KV, 6 июня Фонд гарантирования вкладов физических лиц (ФГВФЛ) принял решение о начале процедуры ликвидации ПАО КБ "Хрещатик". Процесс ликвидации банка продлится до 5 июня 2018 года.

Читайте: ФГВФЛ намерен продать активы 18 неплатежеспособных банков

Фото взято отсюда

КиевVласть

Наталья Мова

Теги: новости киева, фгвфл, банк хрещатик, собственный капитал

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.